Fall 2017 Athena/Classic/Rias
Team Schedules - 13U Classic II East
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-fall17athenaclassicrias.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=A4B942E8-3B1F-4918-8032-B998499F1E1E&tournamentguid=046D38DA-44DE-42E6-8CEB-31396F9E675E&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

WildCards Bracket      


ALL B      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Group -- B 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
B9 : STEAMERS FC 05B Chilpo ELITE - CL II E555255555 -042 23  11  2 0
B3 : Alianza Elite B13 - CL II E555505555 -040 23  9  3 1
B11 : Smyrna Soccer Club 2005 - B13U Red - CL II E525550550 -032 12  14  0 0
B6 : Augusta Arsenal 05 Gold - CL II E00000520-4 -03 -17  34  0 0
B7 : Chiefs Premier 05 - CL II E205255500 -024 2  17  1 0
B5 : All-In FC Snellville - U13 Gold - CL II E050205550 -022 4  20  1 0
B12 : GSA North 05B Premier - CL II E052225005 -021 1  19  0 0
B8 : Concorde Fire Central Black - CL II E202250220 -015 0  11  0 0
B13 : Concorde Fire North White - CL II E050000005 -010 -22  41  1 0
B10 : Concorde Fire AIS Black - CL II E000000000 -00 -26  39  2 0

Bracket - Saturday, September 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 76206  Pleasantdale Park  03:00 PM  2 B7 vs B8Chiefs Premier 05 - CL II E 2 vs.Concorde Fire Central Black - CL II E2
 76202  West Gwinnett Park  04:30 PM  1 B3 vs B12Alianza Elite B13 - CL II E 2 vs.GSA North 05B Premier - CL II E1

Bracket - Sunday, September 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 76208  Ocee Elementary  11:15 AM  1 B13 vs B3Concorde Fire North White - CL II E 0 vs.Alianza Elite B13 - CL II E9
 76212  Bethesda Park  12:00 PM  Park B9 vs B7STEAMERS FC 05B Chilpo ELITE - CL II E 4 vs.Chiefs Premier 05 - CL II E2

Bracket - Saturday, September 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 76216  Augusta Soccer Park  10:00 AM  7 B6 vs B11Augusta Arsenal 05 Gold - CL II E 2 vs.Smyrna Soccer Club 2005 - B13U Red - CL II E6
 76217  Pleasantdale Park  11:00 AM  2 B7 vs B10Chiefs Premier 05 - CL II E 4 vs.Concorde Fire AIS Black - CL II E0
 76218  Georgia Soccer Park  01:00 PM  2 B8 vs B9Concorde Fire Central Black - CL II E 0 vs.STEAMERS FC 05B Chilpo ELITE - CL II E2

Bracket - Sunday, September 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 76222  Rabbit Hill Park  09:00 AM  3 B12 vs B6GSA North 05B Premier - CL II E 5 vs.Augusta Arsenal 05 Gold - CL II E3

Bracket - Saturday, September 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 76229  Georgia Soccer Park  08:30 AM  4 B8 vs B11Concorde Fire Central Black - CL II E 1 vs.Smyrna Soccer Club 2005 - B13U Red - CL II E1
 76227  Augusta Soccer Park  12:00 PM  7 B6 vs B13Augusta Arsenal 05 Gold - CL II E 2 vs.Concorde Fire North White - CL II E3
 76228  Pleasantdale Park  03:00 PM  2 B7 vs B12Chiefs Premier 05 - CL II E 2 vs.GSA North 05B Premier - CL II E2
 76230  Bethesda Park  06:30 PM  Park B9 vs B10STEAMERS FC 05B Chilpo ELITE - CL II E 7 vs.Concorde Fire AIS Black - CL II E1

Bracket - Saturday, September 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 76234  Ocee Elementary  11:15 AM  1 B13 vs B7Concorde Fire North White - CL II E 2 vs.Chiefs Premier 05 - CL II E4
 76235  Rabbit Hill Park  01:00 PM  2 B12 vs B8GSA North 05B Premier - CL II E 0 vs.Concorde Fire Central Black - CL II E0

Bracket - Sunday, October 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 76240  Concorde Ashford Dunwoody  11:00 AM  1 B8 vs B13Concorde Fire Central Black - CL II E 7 vs.Concorde Fire North White - CL II E0
 76239  Briscoe Park   02:00 PM  1 B5 vs B3All-In FC Snellville - U13 Gold - CL II E 3 vs.Alianza Elite B13 - CL II E7
 76241  Bethesda Park  03:00 PM  Bute B9 vs B12STEAMERS FC 05B Chilpo ELITE - CL II E 2 vs.GSA North 05B Premier - CL II E2

Bracket - Saturday, October 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 76247  Ocee Elementary  04:00 PM  1 B13 vs B9Concorde Fire North White - CL II E 0 vs.STEAMERS FC 05B Chilpo ELITE - CL II E4

Bracket - Saturday, October 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 76260  Ocee Elementary  10:50 AM  1 B13 vs B11Concorde Fire North White - CL II E 0 vs.Smyrna Soccer Club 2005 - B13U Red - CL II E5
 76259  Briscoe Park   01:00 PM  1 B5 vs B6All-In FC Snellville - U13 Gold - CL II E 3 vs.Augusta Arsenal 05 Gold - CL II E0
 76257  West Gwinnett Park  02:00 PM  1 B3 vs B8Alianza Elite B13 - CL II E 2 vs.Concorde Fire Central Black - CL II E0

Bracket - Sunday, October 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 76266  Rabbit Hill Park  01:00 PM  2 B12 vs B13GSA North 05B Premier - CL II E 5 vs.Concorde Fire North White - CL II E1
 76265  Pleasantdale Park  01:30 PM  2 B7 vs B5Chiefs Premier 05 - CL II E 1 vs.All-In FC Snellville - U13 Gold - CL II E0
 76263  Bethesda Park  03:00 PM  Bute B9 vs B3STEAMERS FC 05B Chilpo ELITE - CL II E 4 vs.Alianza Elite B13 - CL II E3

Bracket - Saturday, October 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 76269  West Gwinnett Park  10:30 AM  1 B3 vs B10Alianza Elite B13 - CL II E 5 vs.Concorde Fire AIS Black - CL II E0
 76271  Briscoe Park   01:30 PM  1 B5 vs B8All-In FC Snellville - U13 Gold - CL II E 2 vs.Concorde Fire Central Black - CL II E2
 76272  Augusta Soccer Park  02:00 PM  7 B6 vs B7Augusta Arsenal 05 Gold - CL II E 2 vs.Chiefs Premier 05 - CL II E3

Bracket - Sunday, October 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 76211  Georgia Soccer Park  11:30 AM  4 B10 vs B6Concorde Fire AIS Black - CL II E 2 vs.Augusta Arsenal 05 Gold - CL II E4
 76254  Tolleson Park  12:00 PM  1 B11 vs B12Smyrna Soccer Club 2005 - B13U Red - CL II E 4 vs.GSA North 05B Premier - CL II E3
 76277  Bethesda Park  12:00 PM  Park B9 vs B5STEAMERS FC 05B Chilpo ELITE - CL II E 7 vs.All-In FC Snellville - U13 Gold - CL II E1
 76278  Concorde Ridgeview  03:45 PM  1 B8 vs B6Concorde Fire Central Black - CL II E 2 vs.Augusta Arsenal 05 Gold - CL II E2

Bracket - Saturday, October 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 76221  Ocee Elementary  09:00 AM  1 B13 vs B5Concorde Fire North White - CL II E 0 vs.All-In FC Snellville - U13 Gold - CL II E5

Bracket - Sunday, October 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 76223  Riverline Park  05:00 PM  1 B11 vs B7Smyrna Soccer Club 2005 - B13U Red - CL II E 2 vs.Chiefs Premier 05 - CL II E1

Bracket - Saturday, November 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 76204  Briscoe Park   09:00 AM  3 B5 vs B10All-In FC Snellville - U13 Gold - CL II E 8 vs.Concorde Fire AIS Black - CL II E0
 76251  Pleasantdale Park  09:00 AM  2 B7 vs B3Chiefs Premier 05 - CL II E 0 vs.Alianza Elite B13 - CL II E3
 76236  Riverline Park  03:00 PM  1 B11 vs B9Smyrna Soccer Club 2005 - B13U Red - CL II E 0 vs.STEAMERS FC 05B Chilpo ELITE - CL II E2

Bracket - Sunday, November 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 76215  Briscoe Park   11:00 AM  2 B5 vs B12All-In FC Snellville - U13 Gold - CL II E 5 vs.GSA North 05B Premier - CL II E1
 76242  Concorde Ashford Dunwoody  02:30 PM  1 B10 vs B11Concorde Fire AIS Black - CL II E 2 vs.Smyrna Soccer Club 2005 - B13U Red - CL II E7

Bracket - Saturday, November 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 76210  River Line Park  02:30 PM  1 B11 vs B5Smyrna Soccer Club 2005 - B13U Red - CL II E 2 vs.All-In FC Snellville - U13 Gold - CL II E0

Bracket - Sunday, November 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 76248  Rabbit Hill Park  09:00 AM  1 B12 vs B10GSA North 05B Premier - CL II E 1 vs.Concorde Fire AIS Black - CL II E0
 76205  Augusta Soccer Park  03:00 PM  6 B6 vs B9Augusta Arsenal 05 Gold - CL II E 2 vs.STEAMERS FC 05B Chilpo ELITE - CL II E6

Bracket - Friday, November 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 76253  Concorde Ashford Dunwoody  06:30 PM  1 B10 vs B13Concorde Fire AIS Black - CL II E 0 vs.Concorde Fire North White - CL II E3

Bracket - Saturday, November 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 76224  Concorde Ashford Dunwoody  05:00 PM  1 B10 vs B8Concorde Fire AIS Black - CL II E 0 vs.Concorde Fire Central Black - CL II E0

Bracket - Wednesday, December 13, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 76275  Riverline Park  07:30 PM  1 B11 vs B3Smyrna Soccer Club 2005 - B13U Red - CL II E 1 vs.Alianza Elite B13 - CL II E3

Bracket - Saturday, December 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 76245  West Gwinnett Park  01:00 PM  1 B3 vs B6Alianza Elite B13 - CL II E 4F vs.Augusta Arsenal 05 Gold - CL II E
Forfeited Game
0






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.