Fall 2017 Athena/Classic/Rias
Team Schedules - 19U GIRLS RIAS
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-fall17athenaclassicrias.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=D5A7878B-742B-4BD5-A431-2E2655A7FE1F&tournamentguid=046D38DA-44DE-42E6-8CEB-31396F9E675E&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

WildCards Bracket      


ALL A      




   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A6 : Concorde Fire Cougars5555555555-050 27  9  0 0
 A7 : Covington YMCA - GR19U5555555505-045 28  13  1 1
 A12 : Lazers SC - Red555525555x-042 32  6  0 0
 A23 : SSA Central 19U Girls-Chivas - Wilkerson5555255522-041 17  10  0 0
 A11 : Lazers SC - Black055555555x-040 28  14  0 0
 A31 : UFA (P) Storm55 5555055-040 25  12  0 0
 A29 : UFA (M) Bumblebees0550555055-035 17  21  1 0
 A27 : TopHat-99 Green5525055-455-033 20  13  1 0
 A18 : NTH QP Rockets0520 55555-032 15  12  1 0
 A25 : SSA Coweta u19g - Briggs500550555x-030 12  16  0 0
 A15 : LSA Vipers - GU19 - deGroot5 525 55  -027 19  6  0 0
 A34 : UFA Mountains Strikers (T)55 2555   -027 19  6  0 0
 A30 : UFA (M) Threshers2000055555-027 0  29  2 0
 A4 : Cherokee Impact Cougars5525 25 20-026 10  19  0 0
 A10 : HCSA Champion - GU192200205552-023 -1  25  0 0
 A21 : Roswell Germany05055 0025-022 0  30  0 0
 A9 : GSA North 19U Girls - Perez050515050 -021 -2  38  0 1
 A24 : SSA Cobb 19U Girls-Cross-Revolution0520525000-019 -2  19  1 0
 A8 : Georgia Storm Villa Rica Lear0050255 0x-017 -6  28  0 0
 A14 : LSA Chicacabras U18G5 505-4020 -013 2  13  0 0
 A28 : TYSA U19G Gilliam50 0 05  2-012 0  18  0 0
 A13 : LC Avalanche Attack55500-4-405x-012 -4  24  1 0
 A32 : UFA (S) Blaze20000505 0-012 -15  35  0 0
 A26 : SSA Paulding 19g Leopards 0050055-40-011 -12  33  0 0
 A16 : Macon RIAS U19G005 00005x-010 -15  30  0 0
 A1 : All-In Futbol Club0000500500-010 -17  32  2 0
 A3 : Butts County - GRU192005 0-450x-08 -12  32  0 0
 A33 : UFA (S) Lady Arsenal000502  00-07 -15  24  0 0
 A22 : RYSA G19U Lady Eagles02 050000x-07 -17  32  0 0
 A17 : MAYS NW Cobb - GR18U 005000  0-05 -20  39  0 0
 A2 : Atlanta Fire-RU19-Galaxy50000000 0-05 -22  43  0 0
 A20 : Rapids FC 19UG0500000 0x-05 -23  51  0 0
 A35 : UFA Norcross U19G - Aces050000 0 0-05 -25  52  0 0
 A5 : Cherokee Impact Diamonds00000000 0-00 -32  67  0 0
 A19 : PIKE 19UG LADY CHEETAHS0000000-4-4x-0-8 -31  49  0 0

Bracket - Saturday, September 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 170889  Scott Hudgens Park  09:00 AM  5 A2 vs A35Atlanta Fire-RU19-Galaxy 7 vs.UFA Norcross U19G - Aces1
 170895  Henderson Park / Livsey Field  09:00 AM  6 A28 vs A9TYSA U19G Gilliam 5 vs.GSA North 19U Girls - Perez1
 170897  John Walker Soccer Complex  10:30 AM  9 A13 vs A19LC Avalanche Attack 6 vs.PIKE 19UG LADY CHEETAHS1
 170901  Tramore  10:30 AM  10 A23 vs A24SSA Central 19U Girls-Chivas - Wilkerson 3 vs.SSA Cobb 19U Girls-Cross-Revolution1
 170896  PAC  11:00 AM  5 A11 vs A12Lazers SC - Black 2 vs.Lazers SC - Red7
 170891  Badger Creek Complex  11:00 AM  4 A4 vs A5Cherokee Impact Cougars 10 vs.Cherokee Impact Diamonds1
 170890  Daughtry Park  12:00 PM  1 A3 vs A10Butts County - GRU19 3 vs.HCSA Champion - GU193
 170900  Noonday Park  01:00 PM  10 A18 vs A27NTH QP Rockets 0 vs.TopHat-99 Green6
 170899  Tramore - CASL  02:00 PM  1 A17 vs A26MAYS NW Cobb - GR18U   vs.SSA Paulding 19g Leopards 
 170888  Allen Creek  02:15 PM  3 A14 vs A1LSA Chicacabras U18G 3 vs.All-In Futbol Club0
 170894  Whitlock  03:00 PM  8 A25 vs A8SSA Coweta u19g - Briggs 6 vs.Georgia Storm Villa Rica Lear2
 170898  Allen Creek  04:00 PM  1 A15 vs A20LSA Vipers - GU19 - deGroot 7 vs.Rapids FC 19UG1
 170902  Fowler Park  05:00 PM  10 A29 vs A34UFA (M) Bumblebees 3 vs.UFA Mountains Strikers (T)6
 170893  RYSA  06:00 PM  Fri A22 vs A7RYSA G19U Lady Eagles 0 vs.Covington YMCA - GR19U6
 170903  Matt Community Park  07:00 PM  3 A30 vs A32UFA (M) Threshers 2 vs.UFA (S) Blaze2
 170904  Fowler Park  07:00 PM  10 A31 vs A33UFA (P) Storm 7 vs.UFA (S) Lady Arsenal1

Bracket - Sunday, September 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 170892  TBD   --    --  A6 vs A21Concorde Fire Cougars 5 vs.Roswell Germany0
 170908  Badger Creek Complex  03:00 PM  4 A4 vs A17Cherokee Impact Cougars 9 vs.MAYS NW Cobb - GR18U0
 170914  John Walker Soccer Complex  04:30 PM  9 A13 vs A16LC Avalanche Attack 3 vs.Macon RIAS U19G0
 170909  Badger Creek Complex  05:00 PM  4 A5 vs A18Cherokee Impact Diamonds 1 vs.NTH QP Rockets3

Bracket - Saturday, September 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 170905  Gary Pirkle  11:00 AM  2 A1 vs A9All-In Futbol Club 1 vs.GSA North 19U Girls - Perez3
 170912  Pike County Soccer Complex  11:00 AM  #1 A19 vs A11PIKE 19UG LADY CHEETAHS 0 vs.Lazers SC - Black6
 170918  Henderson Park / Livsey Field  11:00 AM  6 A28 vs A35TYSA U19G Gilliam 1 vs.UFA Norcross U19G - Aces2
 170919  Matt Community Park  12:00 PM  4 A33 vs A29UFA (S) Lady Arsenal 0 vs.UFA (M) Bumblebees4
 170910  Fullerville  12:00 PM  7 A8 vs A23Georgia Storm Villa Rica Lear 2 vs.SSA Central 19U Girls-Chivas - Wilkerson4
 170915  Allen Creek  12:30 PM  3 A15 vs A14LSA Vipers - GU19 - deGroot   vs.LSA Chicacabras U18G 
 170933  Tramore - CASL  02:00 PM  2 A17 vs A24MAYS NW Cobb - GR18U 0 vs.SSA Cobb 19U Girls-Cross-Revolution4
 170921  Matt Community Park  02:00 PM  4 A32 vs A31UFA (S) Blaze 2 vs.UFA (P) Storm7
 170913  PAC  03:00 PM  5 A12 vs A25Lazers SC - Red 6 vs.SSA Coweta u19g - Briggs0
 170920  Foster Park  04:00 PM  1 A34 vs A30UFA Mountains Strikers (T) 9 vs.UFA (M) Threshers0
 170907  Daughtry Park  06:00 PM  1 A3 vs A7Butts County - GRU19 1 vs.Covington YMCA - GR19U5

Bracket - Sunday, September 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 170962  Covington Y Outdoor Center  12:00 AM  3 A7 vs A16Covington YMCA - GR19U 5 vs.Macon RIAS U19G1
 170951  Mudcreek  01:00 PM  MC 2 A24 vs A18SSA Cobb 19U Girls-Cross-Revolution 1 vs.NTH QP Rockets1
 170911  North Mount Carmel Park  02:00 PM  14A A10 vs A22HCSA Champion - GU19 1 vs.RYSA G19U Lady Eagles1
 170906  Scott Hudgens Park  03:00 PM  2 A2 vs A6Atlanta Fire-RU19-Galaxy 0 vs.Concorde Fire Cougars8
 170945  Mudcreek  03:00 PM  MC 4 A26 vs A8SSA Paulding 19g Leopards 1 vs.Georgia Storm Villa Rica Lear2
 170936  Matt Community Park  03:00 PM  4 A29 vs A32UFA (M) Bumblebees 7 vs.UFA (S) Blaze1
 170956  Ruby C. Fulbright Field  05:00 PM  2 A20 vs A1Rapids FC 19UG 3 vs.All-In Futbol Club0

Bracket - Saturday, September 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 170922  Gary Pirkle  09:00 AM  1 A1 vs A15All-In Futbol Club 0 vs.LSA Vipers - GU19 - deGroot7
 170928  Covington Y Outdoor Center  11:00 AM  3 A7 vs A9Covington YMCA - GR19U 8 vs.GSA North 19U Girls - Perez1
 170927  Pinckneyville Park - UFA Norcross  12:30 PM  4 A35 vs A6UFA Norcross U19G - Aces 0 vs.Concorde Fire Cougars8
 170934  RYSA  02:00 PM  Fri A22 vs A28RYSA G19U Lady Eagles   vs.TYSA U19G Gilliam 
 170924  Daughtry Park  02:00 PM  1 A3 vs A13Butts County - GRU19 1 vs.LC Avalanche Attack3
 170932  Allen Creek  02:15 PM  2 A14 vs A20LSA Chicacabras U18G 10 vs.Rapids FC 19UG0
 170923  Grimes Bridge  02:15 PM  1 A21 vs A2Roswell Germany 6 vs.Atlanta Fire-RU19-Galaxy4
 170938  Foster Park  04:00 PM  1 A34 vs A31UFA Mountains Strikers (T)   vs.UFA (P) Storm 
 170983  MSC  05:00 PM  1 A16 vs A19Macon RIAS U19G 5 vs.PIKE 19UG LADY CHEETAHS1
 170935  Braly  06:30 PM  21 A26 vs A23SSA Paulding 19g Leopards 0 vs.SSA Central 19U Girls-Chivas - Wilkerson3

Bracket - Sunday, September 24, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 170930  Whitlock  01:30 PM  8 A25 vs A11SSA Coweta u19g - Briggs 0 vs.Lazers SC - Black5
 170916  Grimes Bridge  02:45 PM  1 A21 vs A27Roswell Germany 0 vs.TopHat-99 Green5
 170917  Mudcreek  02:45 PM  MC 4 A24 vs A26SSA Cobb 19U Girls-Cross-Revolution 0 vs.SSA Paulding 19g Leopards1
 170958  Pike County Soccer Complex  03:00 PM  #1 A19 vs A3PIKE 19UG LADY CHEETAHS 2 vs.Butts County - GRU194
 171030  Fullerville  05:00 PM  7 A8 vs A12Georgia Storm Villa Rica Lear 2 vs.Lazers SC - Red8

Bracket - Saturday, September 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 170943  TBD   --    --  A6 vs A14Concorde Fire Cougars 2 vs.LSA Chicacabras U18G1
 170952  Pike County Soccer Complex  11:00 AM  #1 A19 vs A25PIKE 19UG LADY CHEETAHS 0 vs.SSA Coweta u19g - Briggs6
 170944  Henderson Park / Livsey Field  11:00 AM  6 A28 vs A7TYSA U19G Gilliam 1 vs.Covington YMCA - GR19U3
 170940  MSC  01:00 PM  4 A16 vs A3Macon RIAS U19G   vs.Butts County - GRU19 
 170942  Badger Creek Complex  01:00 PM  4 A5 vs A21Cherokee Impact Diamonds 0 vs.Roswell Germany13
 170946  Pinckneyville Park - UFA Norcross  02:30 PM  5 A35 vs A9UFA Norcross U19G - Aces 2 vs.GSA North 19U Girls - Perez8
 170941  Tophat Soccer Club  03:00 PM  2 A27 vs A4TopHat-99 Green 2 vs.Cherokee Impact Cougars2
 170939  Scott Hudgens Park  03:30 PM  4 A2 vs A1Atlanta Fire-RU19-Galaxy 1 vs.All-In Futbol Club3
 170949  Foster Park  04:00 PM  1 A34 vs A15UFA Mountains Strikers (T) 2 vs.LSA Vipers - GU19 - deGroot2

Bracket - Sunday, October 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 170926  Tophat Soccer Club  12:00 AM  1 A27 vs A5TopHat-99 Green 9 vs.Cherokee Impact Diamonds0
 170947  PAC  01:00 PM  5 A11 vs A10Lazers SC - Black 6 vs.HCSA Champion - GU192
 170964  Rabbit Hill Park  01:00 PM  3 A9 vs A22GSA North 19U Girls - Perez
Forfeited Game
 3 vs.RYSA G19U Lady Eagles0F
 170957  Allen Creek  01:45 PM  1 A14 vs A2LSA Chicacabras U18G 6 vs.Atlanta Fire-RU19-Galaxy0
 171055  Foster Park  02:00 PM  1 A34 vs A20UFA Mountains Strikers (T) 10 vs.Rapids FC 19UG1
 170948  PAC  03:00 PM  5 A12 vs A13Lazers SC - Red 5 vs.LC Avalanche Attack1
 171057  Noonday Park  03:00 PM  12 A24 vs A35SSA Cobb 19U Girls-Cross-Revolution 4 vs.UFA Norcross U19G - Aces2

Bracket - Saturday, October 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 170971  LanierLand Park  09:00 AM  1 A29 vs A31UFA (M) Bumblebees 1 vs.UFA (P) Storm3
 170959  Braly  11:00 AM  21 A26 vs A4SSA Paulding 19g Leopards 0 vs.Cherokee Impact Cougars9
 170960  Badger Creek Complex  11:00 AM  4 A5 vs A17Cherokee Impact Diamonds 2 vs.MAYS NW Cobb - GR18U5
 170963  Fullerville  11:00 AM  7 A8 vs A24Georgia Storm Villa Rica Lear 0 vs.SSA Cobb 19U Girls-Cross-Revolution0
 170967  LanierLand Park  01:00 PM  1 A33 vs A15UFA (S) Lady Arsenal 0 vs.LSA Vipers - GU19 - deGroot4
 170968  Noonday Park  03:00 PM  03 A18 vs A23NTH QP Rockets 1 vs.SSA Central 19U Girls-Chivas - Wilkerson2
 170972  LanierLand Park  03:00 PM  1 A32 vs A34UFA (S) Blaze 0 vs.UFA Mountains Strikers (T)7
 170969  Pinckneyville Park - UFA Norcross  04:30 PM  5 A35 vs A21UFA Norcross U19G - Aces 0 vs.Roswell Germany5
 171049  Rabbit Hill Park  05:00 PM  1 A9 vs A10GSA North 19U Girls - Perez 5 vs.HCSA Champion - GU194

Bracket - Sunday, October 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 170925  UQP  01:00 PM  02 A18 vs A4NTH QP Rockets   vs.Cherokee Impact Cougars 
 171001  Foster Park  02:00 PM  1 A34 vs A14UFA Mountains Strikers (T) 4F vs.LSA Chicacabras U18G
Forfeited Game
0
 171041  E.E. Robinson Park  02:30 PM  1 A1 vs A29All-In Futbol Club 2 vs.UFA (M) Bumblebees7
 170954  Fowler Park  03:00 PM  10 A30 vs A31UFA (M) Threshers 0 vs.UFA (P) Storm5
 170955  Fowler Park  05:00 PM  10 A32 vs A33UFA (S) Blaze 1 vs.UFA (S) Lady Arsenal3

Bracket - Saturday, October 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 170973  Gary Pirkle  09:00 AM  1 A1 vs A6All-In Futbol Club 1 vs.Concorde Fire Cougars2
 170975  Daughtry Park  09:00 AM  1 A3 vs A11Butts County - GRU19 3 vs.Lazers SC - Black9
 170976  Tramore  10:15 AM  11 A23 vs A4SSA Central 19U Girls-Chivas - Wilkerson 1 vs.Cherokee Impact Cougars1
 170977  Mudcreek  11:45 AM  MC 4 A24 vs A5SSA Cobb 19U Girls-Cross-Revolution 6 vs.Cherokee Impact Diamonds0
 170979  Tramore - CASL  12:00 PM  2 A17 vs A8MAYS NW Cobb - GR18U 0 vs.Georgia Storm Villa Rica Lear3
 170986  Grimes Bridge  12:30 PM  1 A21 vs A28Roswell Germany   vs.TYSA U19G Gilliam 
 170985  Ruby C. Fulbright Field  01:00 PM  2 A20 vs A32Rapids FC 19UG 0 vs.UFA (S) Blaze2
 170988  LanierLand Park  01:00 PM  1 A29 vs A30UFA (M) Bumblebees 4 vs.UFA (M) Threshers3
 170987  RYSA  02:00 PM  Fri A22 vs A27RYSA G19U Lady Eagles 5 vs.TopHat-99 Green1
 170982  Allen Creek  02:15 PM  2 A15 vs A35LSA Vipers - GU19 - deGroot   vs.UFA Norcross U19G - Aces 
 170984  Braly  03:00 PM  21 A26 vs A18SSA Paulding 19g Leopards 0 vs.NTH QP Rockets4
 170980  John Walker Soccer Complex  04:30 PM  9 A13 vs A25LC Avalanche Attack 0 vs.SSA Coweta u19g - Briggs8
 170965  North Mount Carmel Park  05:00 PM  11 A10 vs A12HCSA Champion - GU19 1 vs.Lazers SC - Red1
 170981  LanierLand Park  05:00 PM  1 A31 vs A14UFA (P) Storm 4 vs.LSA Chicacabras U18G2

Bracket - Sunday, October 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 170953  Mary Street Park  01:00 PM  1 A20 vs A29Rapids FC 19UG 0 vs.UFA (M) Bumblebees8
 170950  Mudcreek  01:00 PM  MC 2 A23 vs A17SSA Central 19U Girls-Chivas - Wilkerson 4 vs.MAYS NW Cobb - GR18U0
 170961  East Roswell Park  01:00 PM  1 A6 vs A30Concorde Fire Cougars 7 vs.UFA (M) Threshers1
 170966  PAC  03:00 PM  5 A11 vs A13Lazers SC - Black 4F vs.LC Avalanche Attack
Forfeited Game
0
 170970  Tophat Soccer Club  03:00 PM  1 A27 vs A28TopHat-99 Green 9 vs.TYSA U19G Gilliam1
 170978  Covington Y Outdoor Center  04:45 PM  3 A7 vs A10Covington YMCA - GR19U 4 vs.HCSA Champion - GU192

Bracket - Saturday, October 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 170999  North Mount Carmel Park  09:00 AM  11 A10 vs A19HCSA Champion - GU19 4 vs.PIKE 19UG LADY CHEETAHS3
 171004  Matt Community Park  09:00 AM  4 A30 vs A20UFA (M) Threshers 5 vs.Rapids FC 19UG0
 171000  PAC  10:00 AM  5 A11 vs A16Lazers SC - Black 8 vs.Macon RIAS U19G0
 170991  Henderson Park / Livsey Field  11:00 AM  6 A28 vs A2TYSA U19G Gilliam 3 vs.Atlanta Fire-RU19-Galaxy0
 171005  Matt Community Park  11:00 AM  4 A31 vs A21UFA (P) Storm 10 vs.Roswell Germany0
 170993  Badger Creek Complex  11:00 AM  4 A4 vs A24Cherokee Impact Cougars 3 vs.SSA Cobb 19U Girls-Cross-Revolution1
 170997  Fullerville  11:00 AM  7 A8 vs A22Georgia Storm Villa Rica Lear 7 vs.RYSA G19U Lady Eagles2
 171003  Tramore - CASL  12:00 PM  2 A17 vs A18MAYS NW Cobb - GR18U 0 vs.NTH QP Rockets6
 170990  Matt Community Park  01:00 PM  4 A33 vs A1UFA (S) Lady Arsenal 1 vs.All-In Futbol Club3
 170994  Badger Creek Complex  01:00 PM  4 A5 vs A26Cherokee Impact Diamonds 1 vs.SSA Paulding 19g Leopards4
 170998  Rabbit Hill Park  01:00 PM  2 A9 vs A27GSA North 19U Girls - Perez 0 vs.TopHat-99 Green5
 170996  Pinckneyville Park - UFA Norcross  02:30 PM  4 A35 vs A7UFA Norcross U19G - Aces 0 vs.Covington YMCA - GR19U10
 171006  Whitlock  03:00 PM  8 A25 vs A23SSA Coweta u19g - Briggs 1 vs.SSA Central 19U Girls-Chivas - Wilkerson2
 170995  East Roswell Park  03:45 PM  1 A6 vs A29Concorde Fire Cougars 5 vs.UFA (M) Bumblebees4
 170992  PAC  04:00 PM  5 A12 vs A3Lazers SC - Red 4F vs.Butts County - GRU19
Forfeited Game
0
 171002  Allen Creek  04:00 PM  2 A15 vs A32LSA Vipers - GU19 - deGroot 6 vs.UFA (S) Blaze2

Bracket - Sunday, October 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 170974  Rabbit Hill Park  11:00 AM  3 A9 vs A2GSA North 19U Girls - Perez 6 vs.Atlanta Fire-RU19-Galaxy2
 171047  Covington Y Outdoor Center  12:00 PM  3 A7 vs A13Covington YMCA - GR19U 4F vs.LC Avalanche Attack
Forfeited Game
0
 170929  North Mount Carmel Park  01:00 PM  11 A10 vs A16HCSA Champion - GU19 5 vs.Macon RIAS U19G1
 171051  Allen Creek  02:45 PM  2 A14 vs A33LSA Chicacabras U18G 1 vs.UFA (S) Lady Arsenal1

Bracket - Saturday, October 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 171012  East Roswell Park  03:45 AM  1 A6 vs A9Concorde Fire Cougars 11 vs.GSA North 19U Girls - Perez0
 171014  Henderson Park / Livsey Field  09:00 AM  6 A28 vs A8TYSA U19G Gilliam   vs.Georgia Storm Villa Rica Lear 
 171007  LanierLand Park  09:00 AM  1 A32 vs A1UFA (S) Blaze 3 vs.All-In Futbol Club0
 171010  Badger Creek Complex  09:00 AM  4 A4 vs A34Cherokee Impact Cougars   vs.UFA Mountains Strikers (T) 
 171015  John Walker Soccer Complex  10:30 AM  9 A13 vs A10LC Avalanche Attack 0 vs.HCSA Champion - GU191
 171013  Covington Y Outdoor Center  10:30 AM  3 A7 vs A11Covington YMCA - GR19U 2 vs.Lazers SC - Black7
 171017  LanierLand Park  11:00 AM  1 A29 vs A14UFA (M) Bumblebees 2 vs.LSA Chicacabras U18G0
 171020  Noonday Park  01:00 PM  10 A18 vs A21NTH QP Rockets 3 vs.Roswell Germany1
 171022  Tramore  01:45 PM  11 A24 vs A25SSA Cobb 19U Girls-Cross-Revolution 0 vs.SSA Coweta u19g - Briggs3
 171021  Ruby C. Fulbright Field  03:00 PM  2 A20 vs A33Rapids FC 19UG   vs.UFA (S) Lady Arsenal 
 171023  Braly  03:00 PM  4 A26 vs A27SSA Paulding 19g Leopards 4F vs.TopHat-99 Green
Forfeited Game
0
 171011  Tramore  03:30 PM  11 A23 vs A5SSA Central 19U Girls-Chivas - Wilkerson 6 vs.Cherokee Impact Diamonds0
 171009  RYSA  04:00 PM  Fri A22 vs A3RYSA G19U Lady Eagles 2 vs.Butts County - GRU195
 171016  MSC  05:00 PM  1 A16 vs A12Macon RIAS U19G 0 vs.Lazers SC - Red4
 171018  LanierLand Park  05:00 PM  1 A31 vs A15UFA (P) Storm 1 vs.LSA Vipers - GU19 - deGroot4
 171019  Pinckneyville Park - UFA Norcross  06:30 PM  5 A35 vs A17UFA Norcross U19G - Aces   vs.MAYS NW Cobb - GR18U 

Bracket - Sunday, October 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 170931  PAC  03:00 PM  5 A12 vs A19Lazers SC - Red 10 vs.PIKE 19UG LADY CHEETAHS0
 171036  Central Park  04:30 PM  9 A25 vs A16SSA Coweta u19g - Briggs 3 vs.Macon RIAS U19G0
 170989  South Forsyth  05:00 PM  4 A33 vs A34UFA (S) Lady Arsenal   vs.UFA Mountains Strikers (T) 

Bracket - Saturday, November 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 171035  Allen Creek  09:00 AM  3 A14 vs A32LSA Chicacabras U18G   vs.UFA (S) Blaze 
 171027  Badger Creek Complex  09:00 AM  4 A5 vs A34Cherokee Impact Diamonds   vs.UFA Mountains Strikers (T) 
 171033  PAC  10:00 AM  5 A11 vs A26Lazers SC - Black 4F vs.SSA Paulding 19g Leopards
Forfeited Game
0
 171032  North Mount Carmel Park  11:00 AM  11 A10 vs A23HCSA Champion - GU19 1 vs.SSA Central 19U Girls-Chivas - Wilkerson1
 171038  Noonday Park  11:00 AM  01 A18 vs A35NTH QP Rockets 9 vs.UFA Norcross U19G - Aces0
 171029  Pike County Soccer Complex  11:00 AM  #1 A19 vs A7PIKE 19UG LADY CHEETAHS
Forfeited Game
 0 vs.Covington YMCA - GR19U4F
 171031  GSA  01:00 PM  Mill A9 vs A15GSA North 19U Girls - Perez   vs.LSA Vipers - GU19 - deGroot 
 171037  Cedarcrest  02:00 PM  1 A17 vs A28MAYS NW Cobb - GR18U   vs.TYSA U19G Gilliam 
 171026  Grimes Bridge  02:30 PM  2 A21 vs A4Roswell Germany 3 vs.Cherokee Impact Cougars3
 171040  Tophat Soccer Club  02:30 PM  1 A27 vs A24TopHat-99 Green 6 vs.SSA Cobb 19U Girls-Cross-Revolution1
 171034  John Walker Soccer Complex  03:00 PM  9 A13 vs A22LC Avalanche Attack 5 vs.RYSA G19U Lady Eagles0
 171025  Bunten Road Park  03:00 PM  1 A2 vs A29Atlanta Fire-RU19-Galaxy 1 vs.UFA (M) Bumblebees6
 171043  Daughtry Park  03:00 PM  1 A3 vs A25Butts County - GRU19 1 vs.SSA Coweta u19g - Briggs4
 171039  Matt Community Park  03:00 PM  4 A31 vs A20UFA (P) Storm 9 vs.Rapids FC 19UG1
 171028  Matt Community Park  05:00 PM  4 A33 vs A6UFA (S) Lady Arsenal 1 vs.Concorde Fire Cougars3
 171024  Gary Pirkle  06:30 PM  1 A1 vs A30All-In Futbol Club 1 vs.UFA (M) Threshers2

Bracket - Sunday, November 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 171042  Allen Creek  01:00 PM  3 A15 vs A2LSA Vipers - GU19 - deGroot   vs.Atlanta Fire-RU19-Galaxy 
 171053  East Roswell Park  01:00 PM  2 A21 vs A17Roswell Germany 11 vs.MAYS NW Cobb - GR18U0
 171045  Matt Community Park  01:00 PM  4 A30 vs A5UFA (M) Threshers 11 vs.Cherokee Impact Diamonds0
 171054  Tophat Soccer Club  02:30 PM  2 A27 vs A19TopHat-99 Green 4F vs.PIKE 19UG LADY CHEETAHS
Forfeited Game
0
 171050  PAC  03:00 PM  5 A12 vs A26Lazers SC - Red 10 vs.SSA Paulding 19g Leopards0
 171052  MSC  03:00 PM  1 A16 vs A22Macon RIAS U19G 4 vs.RYSA G19U Lady Eagles1
 171056  Braly  03:00 PM  4 A23 vs A28SSA Central 19U Girls-Chivas - Wilkerson 3 vs.TYSA U19G Gilliam3
 171048  Fullerville  03:00 PM  7 A8 vs A18Georgia Storm Villa Rica Lear 1 vs.NTH QP Rockets7
 171044  Badger Creek Complex  04:00 PM  4 A4 vs A31Cherokee Impact Cougars 1 vs.UFA (P) Storm11
 171008  George Pierce Park  05:00 PM  23 A2 vs A30Atlanta Fire-RU19-Galaxy 1 vs.UFA (M) Threshers4
 171046  South Forsyth  07:00 PM  4 A32 vs A6UFA (S) Blaze 1 vs.Concorde Fire Cougars3

Bracket - Saturday, November 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 170937  Matt Community Park  03:00 PM  4 A30 vs A33UFA (M) Threshers 1 vs.UFA (S) Lady Arsenal0






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.