Fall 2017 Athena/Classic/Rias
Team Schedules - 19U Classic III
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-fall17athenaclassicrias.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=DA6DDDB9-BC42-4915-A449-27E6BAD540DE&tournamentguid=046D38DA-44DE-42E6-8CEB-31396F9E675E&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

WildCards Bracket      


ALL 3      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Group -- 3 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
310 : UFA South Georgia 99B Red - CL III5255555255 -044 25  7  4 0
39 : Toombs County - B19U - CL III5255555555 -542 34  7  2 3
36 : North GA United - B19U - CL III0000000-400 -0-4 -34  65  1 1
32 : Atlanta Fire - U18/19B Gold (99/00) - CL III5520505252 -031 8  19  6 0
31 : All-In FC Snellville - U19Silver - CL III00500-4000-4 -0-3 -28  89  3 0
35 : GSA South 99B White - CL III5525500502 -029 8  14  5 0
37 : Sacred Heart United 19U - CL III5050250055 -027 9  19  2 1
34 : Georgia Storm Troup - B19U - CL III5520505202 -026 3  27  2 1
38 : Thomson Revolution FC - B19U - CL III0052205205 -021 4  15  2 0
33 : Georgia Rush B1999 Azul - CL III5005225-422 -019 5  13  0 1
311 : Liberty 99 - CL III5000-400555 -016 -13  35  2 0
312 : FFC - CL III0000055000 -010 -21  43  1 0

Bracket - Saturday, September 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 108739  Pearl  01:00 PM  2 37 vs 38Sacred Heart United 19U - CL III 2 vs.Thomson Revolution FC - B19U - CL III1
 108735  Stars Athletic Club  04:15 PM  1 33 vs 312Georgia Rush B1999 Azul - CL III 5 vs.FFC - CL III0
 108734  Scott Hudgens Park  05:00 PM  6 32 vs 31Atlanta Fire - U18/19B Gold (99/00) - CL III 11 vs.All-In FC Snellville - U19Silver - CL III0

Bracket - Saturday, September 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 108743  Bluesprings Sports Ranch  11:00 AM  2 311 vs 36Liberty 99 - CL III 7 vs.North GA United - B19U - CL III4
 108744  Pearl  11:00 AM  2 37 vs 310Sacred Heart United 19U - CL III 2 vs.UFA South Georgia 99B Red - CL III3
 108742  GSA  01:00 PM  XRoa 35 vs 312GSA South 99B White - CL III 6 vs.FFC - CL III0
 108745  Thomson McDuffie Middle School  04:00 PM  1 38 vs 39Thomson Revolution FC - B19U - CL III 1 vs.Toombs County - B19U - CL III4

Bracket - Sunday, September 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 108750  Thomson McDuffie Middle School  12:00 PM  1 38 vs 311Thomson Revolution FC - B19U - CL III 5 vs.Liberty 99 - CL III1
 108748  North Floyd Park  01:00 PM  1 36 vs 32North GA United - B19U - CL III 0 vs.Atlanta Fire - U18/19B Gold (99/00) - CL III10
 108746  Troup Soccer Complex  02:00 PM  3 34 vs 31Georgia Storm Troup - B19U - CL III 14 vs.All-In FC Snellville - U19Silver - CL III1
 108749  Pearl  02:00 PM  2 37 vs 312Sacred Heart United 19U - CL III 6 vs.FFC - CL III0
 108747  GSA  03:00 PM  XRoa 35 vs 33GSA South 99B White - CL III 3 vs.Georgia Rush B1999 Azul - CL III0
 108751  Toombs County Middle School  03:00 PM  1 39 vs 310Toombs County - B19U - CL III 2 vs.UFA South Georgia 99B Red - CL III2

Bracket - Saturday, September 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 108754  Unity Baptist Church  01:00 PM  1 37 vs 33Sacred Heart United 19U - CL III 0 vs.Georgia Rush B1999 Azul - CL III0
 108753  North Floyd Park  03:00 PM  1 36 vs 34North GA United - B19U - CL III 0 vs.Georgia Storm Troup - B19U - CL III3
 108755  Thomson McDuffie Middle School  03:00 PM  1 38 vs 32Thomson Revolution FC - B19U - CL III 1 vs.Atlanta Fire - U18/19B Gold (99/00) - CL III1
 108756  Toombs County Middle School  04:00 PM  1 39 vs 312Toombs County - B19U - CL III 6 vs.FFC - CL III0

Bracket - Saturday, September 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 108758  North Floyd Park  01:00 PM  1 36 vs 31North GA United - B19U - CL III 5 vs.All-In FC Snellville - U19Silver - CL III6
 108759  Unity Baptist Church  01:00 PM  1 37 vs 35Sacred Heart United 19U - CL III 1 vs.GSA South 99B White - CL III1
 108762  Friendly City Park  03:00 PM  5 310 vs 32UFA South Georgia 99B Red - CL III 6 vs.Atlanta Fire - U18/19B Gold (99/00) - CL III0
 108760  Thomson McDuffie Middle School  04:00 PM  1 38 vs 34Thomson Revolution FC - B19U - CL III 1 vs.Georgia Storm Troup - B19U - CL III1

Bracket - Sunday, October 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 108768  Bluesprings Sports Ranch  02:00 PM  2 311 vs 33Liberty 99 - CL III 0 vs.Georgia Rush B1999 Azul - CL III4
 108764  Briscoe Park   04:00 PM  1 31 vs 37All-In FC Snellville - U19Silver - CL III 1 vs.Sacred Heart United 19U - CL III11
 108767  Friendly City Park  04:00 PM  5 310 vs 34UFA South Georgia 99B Red - CL III 5 vs.Georgia Storm Troup - B19U - CL III2

Bracket - Saturday, October 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 108776  Briscoe Park   01:00 PM  1 31 vs 39All-In FC Snellville - U19Silver - CL III 1 vs.Toombs County - B19U - CL III23
 108777  Friendly City Park  03:00 PM  7 310 vs 38UFA South Georgia 99B Red - CL III 2 vs.Thomson Revolution FC - B19U - CL III0

Bracket - Saturday, October 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 108785  Bunten Road Park  09:00 AM  1 32 vs 37Atlanta Fire - U18/19B Gold (99/00) - CL III 4 vs.Sacred Heart United 19U - CL III1
 108783  Bluesprings Sports Ranch  11:00 AM  2 311 vs 39Liberty 99 - CL III 1 vs.Toombs County - B19U - CL III10
 108784  McCurry Park  01:00 PM  24 312 vs 38FFC - CL III 0 vs.Thomson Revolution FC - B19U - CL III3
 108782  Friendly City Park  04:00 PM  5 310 vs 31UFA South Georgia 99B Red - CL III 4F vs.All-In FC Snellville - U19Silver - CL III
Forfeited Game
0

Bracket - Sunday, October 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 108790  Bunten Road Park  11:00 AM  1 32 vs 39Atlanta Fire - U18/19B Gold (99/00) - CL III 0 vs.Toombs County - B19U - CL III6
 108757  Friendly City Park  12:00 PM  5 310 vs 311UFA South Georgia 99B Red - CL III 4F vs.Liberty 99 - CL III
Forfeited Game
0
 108793  GSA  03:00 PM  XRoa 35 vs 36GSA South 99B White - CL III 6 vs.North GA United - B19U - CL III2
 108791  Stars Athletic Club  04:00 PM  2 33 vs 38Georgia Rush B1999 Azul - CL III 3 vs.Thomson Revolution FC - B19U - CL III3
 108792  Troup Soccer Complex  04:00 PM  3 34 vs 37Georgia Storm Troup - B19U - CL III 6 vs.Sacred Heart United 19U - CL III4

Bracket - Saturday, October 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 108794  McCurry Park  03:00 PM  24 312 vs 31FFC - CL III 12 vs.All-In FC Snellville - U19Silver - CL III1
 108795  Scott Hudgens Park  03:00 PM  1 32 vs 311Atlanta Fire - U18/19B Gold (99/00) - CL III 1 vs.Liberty 99 - CL III0
 108796  Stars Athletic Club  03:30 PM  2 33 vs 310Georgia Rush B1999 Azul - CL III 1 vs.UFA South Georgia 99B Red - CL III1
 108797  Toombs County Middle School  04:00 PM  1 39 vs 34Toombs County - B19U - CL III 8 vs.Georgia Storm Troup - B19U - CL III0
 108799  North Floyd Park  05:30 PM  1 36 vs 37North GA United - B19U - CL III 3 vs.Sacred Heart United 19U - CL III6

Bracket - Sunday, October 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 108786  Stars Athletic Club  05:00 PM  5 33 vs 36Georgia Rush B1999 Azul - CL III 9 vs.North GA United - B19U - CL III0
 108798  GSA  05:00 PM  XRoa 35 vs 38GSA South 99B White - CL III 1 vs.Thomson Revolution FC - B19U - CL III0

Bracket - Saturday, October 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 108778  Bluesprings Sports Ranch  11:00 AM  2 311 vs 37Liberty 99 - CL III 0 vs.Sacred Heart United 19U - CL III3
 108779  McCurry Park  11:00 AM  21 312 vs 36FFC - CL III 4F vs.North GA United - B19U - CL III
Forfeited Game
0
 108737  GSA  03:00 PM  XRoa 35 vs 310GSA South 99B White - CL III 0 vs.UFA South Georgia 99B Red - CL III3

Bracket - Sunday, October 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 108789  McCurry Park  12:00 PM  23 312 vs 310FFC - CL III 0 vs.UFA South Georgia 99B Red - CL III7

Bracket - Saturday, November 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 108763  Bluesprings Sports Ranch  03:00 PM  2 311 vs 312Liberty 99 - CL III 3 vs.FFC - CL III1
 108787  Troup Soccer Complex  04:00 PM  3 34 vs 35Georgia Storm Troup - B19U - CL III 3 vs.GSA South 99B White - CL III1
 108761  Toombs County Middle School  04:00 PM  1 39 vs 33Toombs County - B19U - CL III 4F vs.Georgia Rush B1999 Azul - CL III
Forfeited Game
0

Bracket - Sunday, November 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 108741  Troup Soccer Complex  02:30 PM  3 34 vs 32Georgia Storm Troup - B19U - CL III 3 vs.Atlanta Fire - U18/19B Gold (99/00) - CL III3
 108765  Thomson McDuffie Middle School  04:00 PM  1 38 vs 36Thomson Revolution FC - B19U - CL III 6 vs.North GA United - B19U - CL III0

Bracket - Saturday, November 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 108738  North Floyd Park  02:00 PM  1 36 vs 39North GA United - B19U - CL III 2 vs.Toombs County - B19U - CL III8
 108736  Troup Soccer Complex  04:30 PM  3 34 vs 311Georgia Storm Troup - B19U - CL III 1 vs.Liberty 99 - CL III2
 108769  McCurry Park  05:30 PM  21 312 vs 32FFC - CL III 0 vs.Atlanta Fire - U18/19B Gold (99/00) - CL III6
 108752  Briscoe Park   06:00 PM  3 31 vs 35All-In FC Snellville - U19Silver - CL III 0 vs.GSA South 99B White - CL III6

Bracket - Sunday, November 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 108766  Toombs County Middle School  01:00 PM  1 39 vs 35Toombs County - B19U - CL III 3 vs.GSA South 99B White - CL III0
 108788  Briscoe Park   03:00 PM  1 31 vs 311All-In FC Snellville - U19Silver - CL III 2 vs.Liberty 99 - CL III3

Bracket - Monday, November 13, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 108780  George Pierce Park  07:00 PM  1 32 vs 35Atlanta Fire - U18/19B Gold (99/00) - CL III 2 vs.GSA South 99B White - CL III2

Bracket - Saturday, November 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 108740  Briscoe Park   10:00 AM  3 31 vs 33All-In FC Snellville - U19Silver - CL III
Forfeited Game
 0 vs.Georgia Rush B1999 Azul - CL III0F

Bracket - Sunday, November 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 108781  Stars Athletic Club  01:00 PM  5 33 vs 34Georgia Rush B1999 Azul - CL III 2 vs.Georgia Storm Troup - B19U - CL III2






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.