Fall 2017 Athena/Classic/Rias
Team Schedules - 14U Classic III East
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-fall17athenaclassicrias.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=EA81098B-AEE3-4194-837D-3B3E01FB2246&tournamentguid=046D38DA-44DE-42E6-8CEB-31396F9E675E&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

WildCards Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
A12 : All-In Futbol Club at Sugar Hill - CL III E000002000500 -07 -26  42  0 0
A8 : Rapids FC 14U Boys - CL III E555555525255 -054 33  5  2 1
A10 : Atlanta Fire - U14B Gold (2004) - CL III E000005000000 -05 -21  29  2 0
A13 : UFA Lawrenceville 04B Premier - CL III E005552055555 -042 13  15  11 0
A7 : Inter Atlanta FC 04B Premier - CL III E550550055255 -042 14  14  6 0
A6 : GSA North 04B Red - CL III E250520555500 -034 6  20  5 0
A2 : GSA South 04B Red - CL III E520505250055 -034 10  20  1 0
A5 : Concorde Fire North Black - CL III E555205005005 -032 -4  31  4 0
A1 : Ambush SC B04 Red - CL III E055225020055 -031 1  20  0 0
A11 : UFA 04B Gold - CL III E522522205050 -030 6  13  1 0
A4 : SSA Chelsea 04B Select Yellow 1 - CL III E225220052050 -025 -7  26  0 0
A9 : Roswell Santos Red 04 - CL III E005252000550 -024 -15  36  2 0
A3 : Impact SC 04B Premier - CL III E200005220050 -016 -10  24  0 2

Bracket - Saturday, September 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 859817  Ruby C. Fulbright Field  10:00 AM  2 A8 vs A9Rapids FC 14U Boys - CL III E 6 vs.Roswell Santos Red 04 - CL III E0
 859816  Drew Charter School  10:30 AM  1 A7 vs A10Inter Atlanta FC 04B Premier - CL III E 3 vs.Atlanta Fire - U14B Gold (2004) - CL III E1
 859811  GSA  12:30 PM  Bend A2 vs A1GSA South 04B Red - CL III E 5 vs.Ambush SC B04 Red - CL III E2
 859814  Ocee Elementary  01:00 PM  1 A5 vs A12Concorde Fire North Black - CL III E 3 vs.All-In Futbol Club at Sugar Hill - CL III E1
 859873  Badger Creek Complex  03:00 PM  3 A3 vs A4Impact SC 04B Premier - CL III E 1 vs.SSA Chelsea 04B Select Yellow 1 - CL III E1

Bracket - Sunday, September 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 859831  Scott Hudgens Park  10:00 AM  5 A10 vs A11Atlanta Fire - U14B Gold (2004) - CL III E 0 vs.UFA 04B Gold - CL III E4
 859822  Arizona Avenue  10:30 AM  1 A7 vs A12Inter Atlanta FC 04B Premier - CL III E 6 vs.All-In Futbol Club at Sugar Hill - CL III E0
 859848  Grimes Bridge  12:30 PM  2 A9 vs A5Roswell Santos Red 04 - CL III E 0 vs.Concorde Fire North Black - CL III E5

Bracket - Saturday, September 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 859819  Galloway Athletic Complex  09:00 AM  1 A4 vs A2SSA Chelsea 04B Select Yellow 1 - CL III E 1 vs.GSA South 04B Red - CL III E1
 859824  Grimes Bridge  10:45 AM  2 A9 vs A10Roswell Santos Red 04 - CL III E 3 vs.Atlanta Fire - U14B Gold (2004) - CL III E2
 859818  Webb Bridge Park  03:30 PM  1 A1 vs A3Ambush SC B04 Red - CL III E 2 vs.Impact SC 04B Premier - CL III E1

Bracket - Sunday, September 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 859900  Rabbit Hill Park  11:00 AM  1 A6 vs A9GSA North 04B Red - CL III E 0 vs.Roswell Santos Red 04 - CL III E0
 859885  Badger Creek Complex  12:00 PM  3 A3 vs A8Impact SC 04B Premier - CL III E 0 vs.Rapids FC 14U Boys - CL III E6
 92855  Webb Bridge Park  04:15 PM  1 A1 vs A13Ambush SC B04 Red - CL III E 3 vs.UFA Lawrenceville 04B Premier - CL III E1
 859849  Scott Hudgens Park  05:00 PM  2 A10 vs A4Atlanta Fire - U14B Gold (2004) - CL III E 0 vs.SSA Chelsea 04B Select Yellow 1 - CL III E1

Bracket - Saturday, September 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 859825  Sutton Middle School  12:30 PM  1 A4 vs A1SSA Chelsea 04B Select Yellow 1 - CL III E 2 vs.Ambush SC B04 Red - CL III E2
 859830  Grimes Bridge  12:30 PM  2 A9 vs A12Roswell Santos Red 04 - CL III E 4 vs.All-In Futbol Club at Sugar Hill - CL III E3
 92857  Ocee Elementary  01:00 PM  1 A5 vs A13Concorde Fire North Black - CL III E 5 vs.UFA Lawrenceville 04B Premier - CL III E4
 859827  Rabbit Hill Park  01:00 PM  1 A6 vs A2GSA North 04B Red - CL III E 4 vs.GSA South 04B Red - CL III E2
 859901  Southeast Athletic Complex  01:30 PM  5 A7 vs A8Inter Atlanta FC 04B Premier - CL III E 1 vs.Rapids FC 14U Boys - CL III E3

Bracket - Sunday, September 24, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 859894  Rabbit Hill Park  01:00 PM  3 A6 vs A7GSA North 04B Red - CL III E 1 vs.Inter Atlanta FC 04B Premier - CL III E4
 859892  Galloway Athletic Complex  02:30 PM  1 A4 vs A9SSA Chelsea 04B Select Yellow 1 - CL III E 3 vs.Roswell Santos Red 04 - CL III E3
 859851  E.E. Robinson Park  03:00 PM  1 A12 vs A2All-In Futbol Club at Sugar Hill - CL III E 1 vs.GSA South 04B Red - CL III E2

Bracket - Saturday, September 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 92859  Grimes Bridge  02:15 PM  2 A9 vs A13Roswell Santos Red 04 - CL III E 2 vs.UFA Lawrenceville 04B Premier - CL III E7
 859832  Webb Bridge Park  04:00 PM  1 A1 vs A5Ambush SC B04 Red - CL III E 2 vs.Concorde Fire North Black - CL III E2
 859835  Ruby C. Fulbright Field  04:00 PM  2 A8 vs A2Rapids FC 14U Boys - CL III E 4 vs.GSA South 04B Red - CL III E1
 859834  Arizona Avenue  04:30 PM  1 A7 vs A3Inter Atlanta FC 04B Premier - CL III E 2 vs.Impact SC 04B Premier - CL III E0
 859833  Rabbit Hill Park  05:00 PM  1 A6 vs A4GSA North 04B Red - CL III E 3 vs.SSA Chelsea 04B Select Yellow 1 - CL III E0

Bracket - Sunday, October 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 92856  Badger Creek Complex  08:00 AM  3 A3 vs A13Impact SC 04B Premier - CL III E 0 vs.UFA Lawrenceville 04B Premier - CL III E4
 859881  E.E. Robinson Park  01:00 PM  1 A12 vs A1All-In Futbol Club at Sugar Hill - CL III E 1 vs.Ambush SC B04 Red - CL III E5
 859893  Ocee Elementary  06:00 PM  1 A5 vs A8Concorde Fire North Black - CL III E 0 vs.Rapids FC 14U Boys - CL III E5

Bracket - Saturday, October 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 859843  Scott Hudgens Park  11:00 AM  6 A10 vs A2Atlanta Fire - U14B Gold (2004) - CL III E 0 vs.GSA South 04B Red - CL III E6
 859842  Grimes Bridge  12:30 PM  1 A9 vs A3Roswell Santos Red 04 - CL III E 1 vs.Impact SC 04B Premier - CL III E5
 859815  Rabbit Hill Park  03:00 PM  1 A6 vs A11GSA North 04B Red - CL III E 2 vs.UFA 04B Gold - CL III E2
 859840  Arizona Avenue  04:30 PM  1 A7 vs A5Inter Atlanta FC 04B Premier - CL III E 2 vs.Concorde Fire North Black - CL III E3

Bracket - Sunday, October 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 92858  Arizona Avenue  09:00 AM  2 A7 vs A13Inter Atlanta FC 04B Premier - CL III E 1 vs.UFA Lawrenceville 04B Premier - CL III E2

Bracket - Saturday, October 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 859850  South Forsyth  11:00 AM  4 A11 vs A3UFA 04B Gold - CL III E 0 vs.Impact SC 04B Premier - CL III E0
 859847  Ruby C. Fulbright Field  03:00 PM  2 A8 vs A6Rapids FC 14U Boys - CL III E 4 vs.GSA North 04B Red - CL III E1

Bracket - Sunday, October 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 859856  Fowler Park  09:00 AM  10 A11 vs A5UFA 04B Gold - CL III E 3 vs.Concorde Fire North Black - CL III E0
 859841  Mary Street Park  11:00 AM  1 A8 vs A4Rapids FC 14U Boys - CL III E 7 vs.SSA Chelsea 04B Select Yellow 1 - CL III E1
 859897  Badger Creek Complex  12:00 PM  5 A3 vs A12Impact SC 04B Premier - CL III E 1 vs.All-In Futbol Club at Sugar Hill - CL III E1
 92861  Rhodes Jordan Park  01:00 PM  3 A13 vs A2UFA Lawrenceville 04B Premier - CL III E 1 vs.GSA South 04B Red - CL III E1
 859839  Rabbit Hill Park  03:00 PM  2 A6 vs A1GSA North 04B Red - CL III E 2 vs.Ambush SC B04 Red - CL III E0

Bracket - Saturday, October 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 859854  Grimes Bridge  12:30 PM  2 A9 vs A7Roswell Santos Red 04 - CL III E 1 vs.Inter Atlanta FC 04B Premier - CL III E2
 859857  Gary Pirkle  04:30 PM  1 A12 vs A4All-In Futbol Club at Sugar Hill - CL III E 1 vs.SSA Chelsea 04B Select Yellow 1 - CL III E2
 859853  Ruby C. Fulbright Field  06:00 PM  2 A8 vs A1Rapids FC 14U Boys - CL III E 0 vs.Ambush SC B04 Red - CL III E0

Bracket - Sunday, October 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 859891  Badger Creek Complex  11:00 AM  3 A3 vs A10Impact SC 04B Premier - CL III E 0 vs.Atlanta Fire - U14B Gold (2004) - CL III E1
 92864  Rhodes Jordan Park  01:00 PM  3 A13 vs A8UFA Lawrenceville 04B Premier - CL III E 1 vs.Rapids FC 14U Boys - CL III E2
 859898  Sutton Middle School  02:30 PM  1 A4 vs A11SSA Chelsea 04B Select Yellow 1 - CL III E 1 vs.UFA 04B Gold - CL III E1
 859846  Webb Bridge Park  05:45 PM  1 A1 vs A7Ambush SC B04 Red - CL III E 1 vs.Inter Atlanta FC 04B Premier - CL III E3

Bracket - Saturday, October 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 859863  Gary Pirkle  08:30 AM  2 A12 vs A6All-In Futbol Club at Sugar Hill - CL III E 2 vs.GSA North 04B Red - CL III E6
 859862  Fowler Park  01:00 PM  5 A11 vs A7UFA 04B Gold - CL III E 0 vs.Inter Atlanta FC 04B Premier - CL III E0
 859860  Milton Center  03:00 PM  1 A1 vs A9Ambush SC B04 Red - CL III E 0 vs.Roswell Santos Red 04 - CL III E2
 92862  Rhodes Jordan Park  03:00 PM  3 A13 vs A4UFA Lawrenceville 04B Premier - CL III E 1 vs.SSA Chelsea 04B Select Yellow 1 - CL III E0
 859872  GSA  04:30 PM  Schr A2 vs A5GSA South 04B Red - CL III E 6 vs.Concorde Fire North Black - CL III E1

Bracket - Sunday, October 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 92865  Rhodes Jordan Park  02:00 PM  3 A13 vs A10UFA Lawrenceville 04B Premier - CL III E 1 vs.Atlanta Fire - U14B Gold (2004) - CL III E0
 859823  Ruby C. Fulbright Field  05:45 PM  2 A8 vs A11Rapids FC 14U Boys - CL III E 0 vs.UFA 04B Gold - CL III E0

Bracket - Friday, November 03, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 859899  George Pierce Park  07:00 PM  1 A10 vs A5Atlanta Fire - U14B Gold (2004) - CL III E 0 vs.Concorde Fire North Black - CL III E1

Bracket - Saturday, November 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 859868  Fowler Park  09:00 AM  5 A11 vs A9UFA 04B Gold - CL III E 0 vs.Roswell Santos Red 04 - CL III E1
 859867  Scott Hudgens Park  11:00 AM  2 A10 vs A1Atlanta Fire - U14B Gold (2004) - CL III E 0 vs.Ambush SC B04 Red - CL III E1
 859879  Badger Creek Complex  11:00 AM  5 A3 vs A6Impact SC 04B Premier - CL III E 0 vs.GSA North 04B Red - CL III E1
 859880  Galloway Athletic Complex  11:00 AM  1 A4 vs A5SSA Chelsea 04B Select Yellow 1 - CL III E 3 vs.Concorde Fire North Black - CL III E1
 859878  GSA  02:00 PM  Schr A2 vs A7GSA South 04B Red - CL III E 0 vs.Inter Atlanta FC 04B Premier - CL III E1
 859869  Gary Pirkle  03:00 PM  2 A12 vs A8All-In Futbol Club at Sugar Hill - CL III E 0 vs.Rapids FC 14U Boys - CL III E5

Bracket - Sunday, November 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 859855  Scott Hudgens Park  11:00 AM  6 A10 vs A6Atlanta Fire - U14B Gold (2004) - CL III E 1 vs.GSA North 04B Red - CL III E3
 859826  Ocee Elementary  11:30 AM  1 A5 vs A3Concorde Fire North Black - CL III E 1 vs.Impact SC 04B Premier - CL III E2
 859890  GSA  02:30 PM  Bend A2 vs A11GSA South 04B Red - CL III E 2 vs.UFA 04B Gold - CL III E3

Bracket - Saturday, November 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 859884  GSA  12:30 PM  Bend A2 vs A9GSA South 04B Red - CL III E 3 vs.Roswell Santos Red 04 - CL III E0
 92863  Rhodes Jordan Park  01:00 PM  3 A13 vs A6UFA Lawrenceville 04B Premier - CL III E 1 vs.GSA North 04B Red - CL III E0
 859886  Sutton Middle School  01:45 PM  1 A4 vs A7SSA Chelsea 04B Select Yellow 1 - CL III E 2 vs.Inter Atlanta FC 04B Premier - CL III E5
 859874  Webb Bridge Park  02:15 PM  1 A1 vs A11Ambush SC B04 Red - CL III E 3 vs.UFA 04B Gold - CL III E1
 859875  Gary Pirkle  04:30 PM  1 A12 vs A10All-In Futbol Club at Sugar Hill - CL III E 2 vs.Atlanta Fire - U14B Gold (2004) - CL III E1

Bracket - Sunday, November 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 859838  Matt Community Park  09:00 AM  4 A11 vs A12UFA 04B Gold - CL III E 5 vs.All-In Futbol Club at Sugar Hill - CL III E0
 859866  GSA  11:00 AM  Bend A2 vs A3GSA South 04B Red - CL III E 4 vs.Impact SC 04B Premier - CL III E2
 859861  Scott Hudgens Park  12:00 PM  1 A10 vs A8Atlanta Fire - U14B Gold (2004) - CL III E 0 vs.Rapids FC 14U Boys - CL III E4
 92860  Fowler Park  01:00 PM  10 A11 vs A13UFA 04B Gold - CL III E 1 vs.UFA Lawrenceville 04B Premier - CL III E4
 859887  Ocee Elementary  04:20 PM  1 A5 vs A6Concorde Fire North Black - CL III E 4 vs.GSA North 04B Red - CL III E3

Bracket - Saturday, November 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 92866  Rhodes Jordan Park  11:00 AM  3 A13 vs A12UFA Lawrenceville 04B Premier - CL III E 2 vs.All-In Futbol Club at Sugar Hill - CL III E0






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.