Username: 
  Password: 

Fall 2017 Athena/Classic/Rias
Team Schedules - 16U Classic I
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-fall17athenaclassicrias.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=36BC15CD-A6A5-4C8B-8CEB-1B134198C70A&tournamentguid=046D38DA-44DE-42E6-8CEB-31396F9E675E&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A6 : Inter Atlanta FC 02B Elite - CL I552052552555-046 18  18  13 0
 A10 : Georgia Rush B2002 Rush - CL I555555050505-045 22  14  8 2
 A5 : Smyrna Soccer Club 2002 - BU16 White - CL I202555055555-539 9  22  6 5
 A9 : ATHENS UNITED 02 BOYS GOLD - CL I205505025525-036 6  21  9 1
 A11 : Impact SC 02B Elite - CL I500555005550-035 4  23  9 0
 A3 : Roswell Santos Blue 02 - CL I525555200500-034 2  22  5 0
 A12 : GSA North 02B Premier - CL I555225520000-031 3  19  12 0
 A1 : Lanier Sharks 02 Elite - CL I222500005525-028 -1  18  3 0
 A13 : MOBA-02 Boys White - CL I205050055050-027 4  26  1 0
 A7 : UFA 02B Red - CL I055200500005-022 -4  28  9 0
 A2 : Atlanta Fire - U16B Elite (2002) - CL I050200000555-022 -6  24  9 0
 A8 : Alianza Elite B16 - CL I050000500000-010 -21  32  7 1
 A4 : GSA South 02B Red - CL I000000000000-00 -36  51  5 0

Bracket - Saturday, September 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 71999  Allen Creek  09:00 AM  1 A1 vs A13Lanier Sharks 02 Elite - CL I 2 vs.MOBA-02 Boys White - CL I2
 72004  Southeast Athletic Complex  09:00 AM  4 A6 vs A8Inter Atlanta FC 02B Elite - CL I 5 vs.Alianza Elite B16 - CL I1
 72000  Scott Hudgens Park  11:00 AM  2 A2 vs A12Atlanta Fire - U16B Elite (2002) - CL I 1 vs.GSA North 02B Premier - CL I2
 72003  Riverline Park  11:00 AM  1 A5 vs A9Smyrna Soccer Club 2002 - BU16 White - CL I 2 vs.ATHENS UNITED 02 BOYS GOLD - CL I2
 72002  GSA  03:00 PM  Schr A4 vs A10GSA South 02B Red - CL I 0 vs.Georgia Rush B2002 Rush - CL I6

Bracket - Sunday, September 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 72030  Scott Hudgens Park  09:00 AM  6 A2 vs A4Atlanta Fire - U16B Elite (2002) - CL I 2 vs.GSA South 02B Red - CL I0
 72022  West Gwinnett Park  01:30 PM  1 A8 vs A9Alianza Elite B16 - CL I 2 vs.ATHENS UNITED 02 BOYS GOLD - CL I1
 72031  MOBA Academy  02:00 PM  1 A13 vs A6MOBA-02 Boys White - CL I 1 vs.Inter Atlanta FC 02B Elite - CL I2
 72021  Stars Athletic Club  06:30 PM  1 A10 vs A7Georgia Rush B2002 Rush - CL I 4 vs.UFA 02B Red - CL I0

Bracket - Saturday, September 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 72007  Badger Creek Complex  10:00 AM  3 A11 vs A4Impact SC 02B Elite - CL I 3 vs.GSA South 02B Red - CL I1
 72008  Stars Athletic Club  11:00 AM  2 A10 vs A5Georgia Rush B2002 Rush - CL I 7 vs.Smyrna Soccer Club 2002 - BU16 White - CL I2
 72010  LanierLand Park  12:00 PM  1 A7 vs A8UFA 02B Red - CL I 2 vs.Alianza Elite B16 - CL I1

Bracket - Sunday, September 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 72028  West Gwinnett Park  09:45 AM  1 A8 vs A10Alianza Elite B16 - CL I 3 vs.Georgia Rush B2002 Rush - CL I4
 72063  Riverline Park  01:00 PM  1 A5 vs A6Smyrna Soccer Club 2002 - BU16 White - CL I 4 vs.Inter Atlanta FC 02B Elite - CL I4
 72048  Fowler Park  07:00 PM  5 A7 vs A2UFA 02B Red - CL I 2 vs.Atlanta Fire - U16B Elite (2002) - CL I1

Bracket - Saturday, September 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 72013  GSA  09:00 AM  XRoa A4 vs A12GSA South 02B Red - CL I 0 vs.GSA North 02B Premier - CL I7
 72014  Riverline Park  09:00 AM  1 A5 vs A11Smyrna Soccer Club 2002 - BU16 White - CL I 1 vs.Impact SC 02B Elite - CL I0
 72011  Scott Hudgens Park  01:00 PM  6 A2 vs A1Atlanta Fire - U16B Elite (2002) - CL I 0 vs.Lanier Sharks 02 Elite - CL I0
 72015  Arizona Avenue  03:00 PM  2 A6 vs A10Inter Atlanta FC 02B Elite - CL I 1 vs.Georgia Rush B2002 Rush - CL I3

Bracket - Friday, September 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 72024  East Roswell Park  07:00 PM  2 A3 vs A2Roswell Santos Blue 02 - CL I 3 vs.Atlanta Fire - U16B Elite (2002) - CL I2

Bracket - Saturday, September 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 72020  Badger Creek Complex  12:00 PM  1 A11 vs A6Impact SC 02B Elite - CL I 0 vs.Inter Atlanta FC 02B Elite - CL I3
 72018  MOBA Academy  12:00 PM  1 A13 vs A4MOBA-02 Boys White - CL I 6 vs.GSA South 02B Red - CL I1
 72039  West Gwinnett Park  02:00 PM  1 A8 vs A12Alianza Elite B16 - CL I 1 vs.GSA North 02B Premier - CL I4
 72017  Allen Creek  02:15 PM  2 A1 vs A3Lanier Sharks 02 Elite - CL I 2 vs.Roswell Santos Blue 02 - CL I2

Bracket - Sunday, October 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 72060  Holland Sports Complex  10:00 AM  4 A9 vs A2ATHENS UNITED 02 BOYS GOLD - CL I 3 vs.Atlanta Fire - U16B Elite (2002) - CL I2
 72032  Rabbit Hill Park  03:00 PM  1 A12 vs A7GSA North 02B Premier - CL I 1 vs.UFA 02B Red - CL I1

Bracket - Saturday, October 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 72023  GSA  09:00 AM  Schr A4 vs A1GSA South 02B Red - CL I 0 vs.Lanier Sharks 02 Elite - CL I3
 72025  Riverline Park  09:00 AM  1 A5 vs A13Smyrna Soccer Club 2002 - BU16 White - CL I 7 vs.MOBA-02 Boys White - CL I2
 72027  South Forsyth  09:00 AM  4 A7 vs A11UFA 02B Red - CL I 2 vs.Impact SC 02B Elite - CL I3
 72026  Arizona Avenue  06:00 PM  1 A6 vs A12Inter Atlanta FC 02B Elite - CL I 1 vs.GSA North 02B Premier - CL I1

Bracket - Sunday, October 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 72038  MOBA Academy  04:00 PM  1 A13 vs A7MOBA-02 Boys White - CL I 3 vs.UFA 02B Red - CL I2

Bracket - Friday, October 13, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 72066  Stars Athletic Club  07:00 PM  2 A10 vs A2Georgia Rush B2002 Rush - CL I 4 vs.Atlanta Fire - U16B Elite (2002) - CL I1

Bracket - Saturday, October 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 72033  Badger Creek Complex  08:00 AM  1 A11 vs A8Impact SC 02B Elite - CL I 4 vs.Alianza Elite B16 - CL I0
 72012  Grimes Bridge  10:45 AM  1 A3 vs A13Roswell Santos Blue 02 - CL I 2 vs.MOBA-02 Boys White - CL I0
 72029  Allen Creek  12:30 PM  1 A1 vs A5Lanier Sharks 02 Elite - CL I 0 vs.Smyrna Soccer Club 2002 - BU16 White - CL I2
 72034  Holland Sports Complex  05:00 PM  3 A9 vs A10ATHENS UNITED 02 BOYS GOLD - CL I 3 vs.Georgia Rush B2002 Rush - CL I1

Bracket - Sunday, October 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 72065  Allen Creek  01:00 PM  2 A1 vs A11Lanier Sharks 02 Elite - CL I 1 vs.Impact SC 02B Elite - CL I2
 72068  GSA  02:30 PM  Spen A4 vs A8GSA South 02B Red - CL I 0 vs.Alianza Elite B16 - CL I2
 72069  Fowler Park  03:00 PM  10 A7 vs A5UFA 02B Red - CL I 5 vs.Smyrna Soccer Club 2002 - BU16 White - CL I1
 72067  Grimes Bridge  04:00 PM  2 A3 vs A9Roswell Santos Blue 02 - CL I 4 vs.ATHENS UNITED 02 BOYS GOLD - CL I1
 72070  Rabbit Hill Park  05:00 PM  2 A12 vs A13GSA North 02B Premier - CL I 2 vs.MOBA-02 Boys White - CL I1

Bracket - Saturday, October 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 72040  Badger Creek Complex  08:00 AM  1 A11 vs A9Impact SC 02B Elite - CL I 1 vs.ATHENS UNITED 02 BOYS GOLD - CL I3
 72035  Drew Charter School  11:00 AM  1 A6 vs A1Inter Atlanta FC 02B Elite - CL I 2 vs.Lanier Sharks 02 Elite - CL I1
 72036  Riverline Park  01:00 PM  1 A5 vs A2Smyrna Soccer Club 2002 - BU16 White - CL I 2 vs.Atlanta Fire - U16B Elite (2002) - CL I0
 72037  Grimes Bridge  04:15 PM  2 A3 vs A4Roswell Santos Blue 02 - CL I 4 vs.GSA South 02B Red - CL I1

Bracket - Sunday, October 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 72059  Stars Athletic Club  10:00 AM  1 A10 vs A1Georgia Rush B2002 Rush - CL I 5 vs.Lanier Sharks 02 Elite - CL I0
 72064  MOBA Academy  10:00 AM  1 A13 vs A11MOBA-02 Boys White - CL I 6 vs.Impact SC 02B Elite - CL I3
 72042  Scott Hudgens Park  11:00 AM  1 A2 vs A6Atlanta Fire - U16B Elite (2002) - CL I 0 vs.Inter Atlanta FC 02B Elite - CL I5
 72061  West Gwinnett Park  01:15 PM  1 A8 vs A3Alianza Elite B16 - CL I 1 vs.Roswell Santos Blue 02 - CL I2

Bracket - Tuesday, October 24, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 72046  Badger Creek Complex  07:00 PM  3 A11 vs A10Impact SC 02B Elite - CL I 2 vs.Georgia Rush B2002 Rush - CL I1

Bracket - Saturday, October 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 72045  Holland Sports Complex  09:00 AM  4 A9 vs A12ATHENS UNITED 02 BOYS GOLD - CL I 3 vs.GSA North 02B Premier - CL I4
 72044  MOBA Academy  10:00 AM  1 A13 vs A8MOBA-02 Boys White - CL I 4 vs.Alianza Elite B16 - CL I0
 72041  Allen Creek  10:45 AM  1 A1 vs A7Lanier Sharks 02 Elite - CL I 3 vs.UFA 02B Red - CL I2

Bracket - Sunday, October 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 72009  Holland Sports Complex  02:00 PM  3 A9 vs A6ATHENS UNITED 02 BOYS GOLD - CL I 2 vs.Inter Atlanta FC 02B Elite - CL I2
 72006  Rabbit Hill Park  07:00 PM  2 A12 vs A3GSA North 02B Premier - CL I 2 vs.Roswell Santos Blue 02 - CL I2

Bracket - Saturday, November 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 72049  Grimes Bridge  09:00 AM  2 A3 vs A6Roswell Santos Blue 02 - CL I 0 vs.Inter Atlanta FC 02B Elite - CL I2
 72050  GSA  10:30 AM  Schr A4 vs A5GSA South 02B Red - CL I 0 vs.Smyrna Soccer Club 2002 - BU16 White - CL I6
 72047  West Gwinnett Park  10:45 AM  1 A8 vs A1Alianza Elite B16 - CL I 0 vs.Lanier Sharks 02 Elite - CL I2
 72051  Holland Sports Complex  01:00 PM  3 A9 vs A13ATHENS UNITED 02 BOYS GOLD - CL I 3 vs.MOBA-02 Boys White - CL I2
 72052  Rabbit Hill Park  03:00 PM  1 A12 vs A10GSA North 02B Premier - CL I 0 vs.Georgia Rush B2002 Rush - CL I4

Bracket - Sunday, November 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 72057  Stars Athletic Club  04:30 PM  1 A10 vs A13Georgia Rush B2002 Rush - CL I 0 vs.MOBA-02 Boys White - CL I2
 72016  LanierLand Park  07:00 PM  1 A7 vs A9UFA 02B Red - CL I 0 vs.ATHENS UNITED 02 BOYS GOLD - CL I2

Bracket - Tuesday, November 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 72043  Riverline Park  07:30 PM  1 A5 vs A3Smyrna Soccer Club 2002 - BU16 White - CL I 3 vs.Roswell Santos Blue 02 - CL I1

Bracket - Saturday, November 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 72053  Allen Creek  09:00 AM  2 A1 vs A9Lanier Sharks 02 Elite - CL I 1 vs.ATHENS UNITED 02 BOYS GOLD - CL I1
 72054  Scott Hudgens Park  09:00 AM  1 A2 vs A8Atlanta Fire - U16B Elite (2002) - CL I 3 vs.Alianza Elite B16 - CL I0
 72056  Avondale Stadium  04:30 PM  1 A6 vs A4Inter Atlanta FC 02B Elite - CL I 3 vs.GSA South 02B Red - CL I2
 72055  Fowler Park  05:00 PM  5 A7 vs A3UFA 02B Red - CL I 1 vs.Roswell Santos Blue 02 - CL I2

Bracket - Sunday, November 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 72019  Rabbit Hill Park  01:00 PM  1 A12 vs A5GSA North 02B Premier - CL I 1 vs.Smyrna Soccer Club 2002 - BU16 White - CL I2
 72076  Avondale Stadium  01:00 PM  1 A6 vs A7Inter Atlanta FC 02B Elite - CL I 7 vs.UFA 02B Red - CL I3
 72074  Holland Sports Complex  04:00 PM  2 A9 vs A4ATHENS UNITED 02 BOYS GOLD - CL I 3 vs.GSA South 02B Red - CL I0
 72005  MOBA Academy  06:30 PM  1 A13 vs A2MOBA-02 Boys White - CL I 1 vs.Atlanta Fire - U16B Elite (2002) - CL I2

Bracket - Wednesday, November 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 72001  East Roswell Park  07:00 PM  1 A3 vs A11Roswell Santos Blue 02 - CL I 1 vs.Impact SC 02B Elite - CL I6

Bracket - Friday, November 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 72071  Rabbit Hill Park  06:30 PM  2 A12 vs A1GSA North 02B Premier - CL I 0 vs.Lanier Sharks 02 Elite - CL I1
 72062  GSA  07:30 PM  Spen A4 vs A7GSA South 02B Red - CL I 0 vs.UFA 02B Red - CL I6

Bracket - Saturday, November 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 72073  Stars Athletic Club  10:00 AM  5 A10 vs A3Georgia Rush B2002 Rush - CL I 1 vs.Roswell Santos Blue 02 - CL I0
 72058  Rabbit Hill Park  01:00 PM  1 A12 vs A11GSA North 02B Premier - CL I 1 vs.Impact SC 02B Elite - CL I2

Bracket - Tuesday, November 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 72075  West Gwinnett Park  07:30 PM  1 A8 vs A5Alianza Elite B16 - CL I 0 vs.Smyrna Soccer Club 2002 - BU16 White - CL I1

Bracket - Friday, December 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 72072  George Pierce Park  07:00 PM  23 A2 vs A11Atlanta Fire - U16B Elite (2002) - CL I 3 vs.Impact SC 02B Elite - CL I2






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.