Username: 
  Password: 

Fall 2017 Athena/Classic/Rias
Team Schedules - 13U Classic III East
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-fall17athenaclassicrias.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=376A18DB-8FF9-44E7-8EA1-B54DE34977DB&tournamentguid=046D38DA-44DE-42E6-8CEB-31396F9E675E&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A4 : BPSC 05 Elite - B13U- CL III E555055555555-055 37  8  0 0
 A6 : Georgia Express 05B Genoa- CL III E55555555555-4-051 31  22  0 0
 A7 : SSA Savannah United 06B Premier- CL III E505555555000-040 7  18  1 0
 A5 : DDYSC 05 Wolves Elite- CL III E555500500525-037 13  22  6 1
 A3 : Atlanta Fire - U13B Gold (2005)- CL III E555502500225-036 7  17  1 0
 A13 : BFC - 05B Elite- CL III E005550555500-035 14  29  0 0
 A9 : UFA Milton 05B Gold- CL III E250005005552-029 1  27  3 0
 A2 : ATHENS UNITED 05 BOYS BLACK- CL III E505050050052-027 0  28  2 0
 A8 : UFA Lawrenceville 05B Red- CL III E250005205502-026 -2  32  7 2
 A14 : Lanier Sharks 05B- CL III E000550500505-025 -12  39  3 0
 A12 : GSA North 05B Red- CL III E000000050050-010 -27  49  3 0
 A11 : GSA South 05B Red- CL III E000000000050-05 -31  49  1 0
 A1 : Ambush SC B05 White- CL III E000000000000-00 -38  70  1 0

Bracket - Saturday, September 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 860443  Rhodes Jordan Park  09:00 AM  3 A8 vs A9UFA Lawrenceville 05B Red- CL III E 1 vs.UFA Milton 05B Gold- CL III E1
 860439  Bryson Park  10:45 AM  3 A4 vs A13BPSC 05 Elite - B13U- CL III E 5 vs.BFC - 05B Elite- CL III E2
 860441  Peachtree Ridge Park  10:45 AM  7 A6 vs A11Georgia Express 05B Genoa- CL III E 6 vs.GSA South 05B Red- CL III E3
 860438  Scott Hudgens Park  12:30 PM  1 A3 vs A14Atlanta Fire - U13B Gold (2005)- CL III E 5 vs.Lanier Sharks 05B- CL III E0
 860437  Holland Sports Complex  03:00 PM  3 A2 vs A1ATHENS UNITED 05 BOYS BLACK- CL III E 4 vs.Ambush SC B05 White- CL III E0
 860440  Wade Walker Park  03:00 PM  2 A5 vs A12DDYSC 05 Wolves Elite- CL III E 5 vs.GSA North 05B Red- CL III E0

Bracket - Sunday, September 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 860445  Bryson Park  09:30 AM  3 A4 vs A2BPSC 05 Elite - B13U- CL III E 10 vs.ATHENS UNITED 05 BOYS BLACK- CL III E1
 860449  Rhodes Jordan Park  11:00 AM  3 A8 vs A11UFA Lawrenceville 05B Red- CL III E 5 vs.GSA South 05B Red- CL III E2
 860447  Shakerag Elementary  11:45 AM  1 A6 vs A13Georgia Express 05B Genoa- CL III E 5 vs.BFC - 05B Elite- CL III E3
 860444  Webb Bridge Park  12:00 PM  1 A1 vs A3Ambush SC B05 White- CL III E 0 vs.Atlanta Fire - U13B Gold (2005)- CL III E6
 860446  Wade Walker Park  02:00 PM  10 A5 vs A14DDYSC 05 Wolves Elite- CL III E 3 vs.Lanier Sharks 05B- CL III E0

Bracket - Saturday, September 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 860456  United Sports Complex  09:00 AM  2 A9 vs A12UFA Milton 05B Gold- CL III E 4 vs.GSA North 05B Red- CL III E0
 860454  Chatham Co Soccer Complex  01:00 PM  5 A7 vs A14SSA Savannah United 06B Premier- CL III E 4 vs.Lanier Sharks 05B- CL III E1
 860451  Bryson Park  03:15 PM  3 A4 vs A1BPSC 05 Elite - B13U- CL III E 16 vs.Ambush SC B05 White- CL III E0
 860455  Rhodes Jordan Park  04:00 PM  3 A8 vs A13UFA Lawrenceville 05B Red- CL III E 1 vs.BFC - 05B Elite- CL III E9

Bracket - Sunday, September 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 860460  Chatham Co Soccer Complex  01:00 PM  4 A7 vs A3SSA Savannah United 06B Premier- CL III E 1 vs.Atlanta Fire - U13B Gold (2005)- CL III E3
 860462  United Sports Complex  01:00 PM  2 A9 vs A14UFA Milton 05B Gold- CL III E 2 vs.Lanier Sharks 05B- CL III E4
 860459  Shakerag Elementary  03:15 PM  1 A6 vs A4Georgia Express 05B Genoa- CL III E 3 vs.BPSC 05 Elite - B13U- CL III E2

Bracket - Saturday, September 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 860471  Rabbit Hill Park  09:00 AM  3 A12 vs A13GSA North 05B Red- CL III E 2 vs.BFC - 05B Elite- CL III E9
 860467  Rhodes Jordan Park  01:00 PM  3 A8 vs A4UFA Lawrenceville 05B Red- CL III E 0 vs.BPSC 05 Elite - B13U- CL III E3
 860465  Peachtree Ridge Park  02:15 PM  7 A6 vs A1Georgia Express 05B Genoa- CL III E 5 vs.Ambush SC B05 White- CL III E2
 860470  GSA  05:00 PM  XRoa A11 vs A14GSA South 05B Red- CL III E 1 vs.Lanier Sharks 05B- CL III E4

Bracket - Sunday, September 24, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 860477  Rabbit Hill Park  09:00 AM  3 A12 vs A2GSA North 05B Red- CL III E 0 vs.ATHENS UNITED 05 BOYS BLACK- CL III E3
 860474  United Sports Complex  09:00 AM  2 A9 vs A5UFA Milton 05B Gold- CL III E 0 vs.DDYSC 05 Wolves Elite- CL III E3
 860478  Dresden Park  05:00 PM  1 A13 vs A14BFC - 05B Elite- CL III E 6 vs.Lanier Sharks 05B- CL III E2
 860473  Rhodes Jordan Park  05:00 PM  3 A8 vs A6UFA Lawrenceville 05B Red- CL III E 4 vs.Georgia Express 05B Genoa- CL III E7

Bracket - Saturday, September 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 860484  Oglethorpe Univ. Turf Fields  09:00 AM  1 A13 vs A3BFC - 05B Elite- CL III E 2 vs.Atlanta Fire - U13B Gold (2005)- CL III E3
 860485  Allen Creek  09:00 AM  1 A14 vs A2Lanier Sharks 05B- CL III E 2 vs.ATHENS UNITED 05 BOYS BLACK- CL III E0
 860482  GSA  10:30 AM  Bend A11 vs A5GSA South 05B Red- CL III E 1 vs.DDYSC 05 Wolves Elite- CL III E4
 860480  United Sports Complex  12:00 PM  3 A9 vs A7UFA Milton 05B Gold- CL III E 1 vs.SSA Savannah United 06B Premier- CL III E2
 860483  Rabbit Hill Park  05:00 PM  3 A12 vs A4GSA North 05B Red- CL III E 0 vs.BPSC 05 Elite - B13U- CL III E9

Bracket - Sunday, October 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 860489  Rabbit Hill Park  09:00 AM  3 A12 vs A6GSA North 05B Red- CL III E 0 vs.Georgia Express 05B Genoa- CL III E6
 860491  Allen Creek  12:00 PM  1 A14 vs A4Lanier Sharks 05B- CL III E 0 vs.BPSC 05 Elite - B13U- CL III E8
 860490  Dresden Park  01:00 PM  1 A13 vs A5BFC - 05B Elite- CL III E 6 vs.DDYSC 05 Wolves Elite- CL III E0
 860488  GSA  02:30 PM  Grif A11 vs A7GSA South 05B Red- CL III E 0 vs.SSA Savannah United 06B Premier- CL III E2
 860492  Holland Sports Complex  06:00 PM  3 A2 vs A3ATHENS UNITED 05 BOYS BLACK- CL III E 2 vs.Atlanta Fire - U13B Gold (2005)- CL III E1

Bracket - Saturday, October 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 860497  Allen Creek  12:30 AM  1 A14 vs A6Lanier Sharks 05B- CL III E 2 vs.Georgia Express 05B Genoa- CL III E5
 860495  Rabbit Hill Park  09:00 AM  3 A12 vs A8GSA North 05B Red- CL III E 1 vs.UFA Lawrenceville 05B Red- CL III E5

Bracket - Sunday, October 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 860504  Chatham Co Soccer Complex  11:00 AM  3 A7 vs A2SSA Savannah United 06B Premier- CL III E 1 vs.ATHENS UNITED 05 BOYS BLACK- CL III E0

Bracket - Saturday, October 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 860507  Rabbit Hill Park  09:00 AM  3 A12 vs A1GSA North 05B Red- CL III E 3 vs.Ambush SC B05 White- CL III E0
 860508  Dresden Park  10:30 AM  1 A13 vs A11BFC - 05B Elite- CL III E 3 vs.GSA South 05B Red- CL III E1
 860510  Holland Sports Complex  11:00 AM  3 A2 vs A9ATHENS UNITED 05 BOYS BLACK- CL III E 1 vs.UFA Milton 05B Gold- CL III E2
 860513  Wade Walker Park  01:00 PM  10 A5 vs A6DDYSC 05 Wolves Elite- CL III E 1 vs.Georgia Express 05B Genoa- CL III E6
 860511  Scott Hudgens Park  03:00 PM  1 A3 vs A8Atlanta Fire - U13B Gold (2005)- CL III E 1 vs.UFA Lawrenceville 05B Red- CL III E1

Bracket - Sunday, October 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 860516  Holland Sports Complex  02:00 PM  3 A2 vs A11ATHENS UNITED 05 BOYS BLACK- CL III E 4 vs.GSA South 05B Red- CL III E1
 860518  Bryson Park  02:00 PM  3 A4 vs A9BPSC 05 Elite - B13U- CL III E 6 vs.UFA Milton 05B Gold- CL III E0
 860448  Chatham Co Soccer Complex  03:00 PM  5 A7 vs A12SSA Savannah United 06B Premier- CL III E 4 vs.GSA North 05B Red- CL III E0
 860519  Wade Walker Park  04:00 PM  10 A5 vs A8DDYSC 05 Wolves Elite- CL III E 5 vs.UFA Lawrenceville 05B Red- CL III E2
 860514  Webb Bridge Park  06:15 PM  1 A1 vs A13Ambush SC B05 White- CL III E 0 vs.BFC - 05B Elite- CL III E9

Bracket - Thursday, October 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 860506  Bryson Park  07:00 PM  3 A4 vs A5BPSC 05 Elite - B13U- CL III E 3 vs.DDYSC 05 Wolves Elite- CL III E2

Bracket - Saturday, October 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 860523  Scott Hudgens Park  09:00 AM  2 A3 vs A12Atlanta Fire - U13B Gold (2005)- CL III E 1 vs.GSA North 05B Red- CL III E0
 860524  Bryson Park  09:00 AM  3 A4 vs A11BPSC 05 Elite - B13U- CL III E 6 vs.GSA South 05B Red- CL III E0
 860522  Holland Sports Complex  11:00 AM  4 A2 vs A13ATHENS UNITED 05 BOYS BLACK- CL III E 1 vs.BFC - 05B Elite- CL III E4
 860526  Peachtree Ridge Park  01:15 PM  7 A6 vs A9Georgia Express 05B Genoa- CL III E 10 vs.UFA Milton 05B Gold- CL III E0
 860472  Webb Bridge Park  04:30 PM  1 A1 vs A7Ambush SC B05 White- CL III E 0 vs.SSA Savannah United 06B Premier- CL III E8

Bracket - Sunday, October 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 860496  Dresden Park  09:00 AM  1 A13 vs A7BFC - 05B Elite- CL III E 2 vs.SSA Savannah United 06B Premier- CL III E3
 860521  Allen Creek  01:00 PM  3 A14 vs A1Lanier Sharks 05B- CL III E 3 vs.Ambush SC B05 White- CL III E0
 860505  Scott Hudgens Park  02:00 PM  1 A3 vs A6Atlanta Fire - U13B Gold (2005)- CL III E 1 vs.Georgia Express 05B Genoa- CL III E5

Bracket - Saturday, October 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 860494  GSA  11:00 AM  Bend A11 vs A9GSA South 05B Red- CL III E 0 vs.UFA Milton 05B Gold- CL III E2
 860466  Chatham Co Soccer Complex  03:00 PM  3 A7 vs A5SSA Savannah United 06B Premier- CL III E 2 vs.DDYSC 05 Wolves Elite- CL III E0

Bracket - Sunday, October 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 860502  Dresden Park  01:00 PM  1 A13 vs A9BFC - 05B Elite- CL III E 0 vs.UFA Milton 05B Gold- CL III E6
 860527  Chatham Co Soccer Complex  03:00 PM  3 A7 vs A8SSA Savannah United 06B Premier- CL III E 0 vs.UFA Lawrenceville 05B Red- CL III E1

Bracket - Saturday, November 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 860486  Webb Bridge Park  08:30 AM  1 A1 vs A9Ambush SC B05 White- CL III E 0 vs.UFA Milton 05B Gold- CL III E7
 860498  Holland Sports Complex  11:00 AM  4 A2 vs A5ATHENS UNITED 05 BOYS BLACK- CL III E 0 vs.DDYSC 05 Wolves Elite- CL III E6
 860464  GSA  03:30 PM  Schr A11 vs A12GSA South 05B Red- CL III E 1 vs.GSA North 05B Red- CL III E6
 860512  Bryson Park  06:00 PM  3 A4 vs A7BPSC 05 Elite - B13U- CL III E 6 vs.SSA Savannah United 06B Premier- CL III E0

Bracket - Sunday, November 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 860499  Scott Hudgens Park  10:30 AM  2 A3 vs A4Atlanta Fire - U13B Gold (2005)- CL III E 0 vs.BPSC 05 Elite - B13U- CL III E3
 860520  Shakerag Elementary  10:30 AM  1 A6 vs A7Georgia Express 05B Genoa- CL III E 4 vs.SSA Savannah United 06B Premier- CL III E0
 860500  Webb Bridge Park  05:30 PM  1 A1 vs A11Ambush SC B05 White- CL III E 2 vs.GSA South 05B Red- CL III E3

Bracket - Tuesday, November 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 860452  Wade Walker Park  07:00 PM  9 A5 vs A3DDYSC 05 Wolves Elite- CL III E 1 vs.Atlanta Fire - U13B Gold (2005)- CL III E1

Bracket - Saturday, November 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 860468  United Sports Complex  09:00 AM  2 A9 vs A3UFA Milton 05B Gold- CL III E 0 vs.Atlanta Fire - U13B Gold (2005)- CL III E0
 860458  Milton Center  11:30 AM  1 A1 vs A5Ambush SC B05 White- CL III E 1 vs.DDYSC 05 Wolves Elite- CL III E6
 860503  Allen Creek  02:15 PM  2 A14 vs A8Lanier Sharks 05B- CL III E 2 vs.UFA Lawrenceville 05B Red- CL III E5
 860453  Shakerag Elementary  02:15 PM  1 A6 vs A2Georgia Express 05B Genoa- CL III E
Forfeited Game
 0 vs.ATHENS UNITED 05 BOYS BLACK- CL III E4F

Bracket - Sunday, November 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 860476  GSA  01:00 PM  Bend A11 vs A3GSA South 05B Red- CL III E 2 vs.Atlanta Fire - U13B Gold (2005)- CL III E5
 860515  Allen Creek  01:00 PM  3 A14 vs A12Lanier Sharks 05B- CL III E 2 vs.GSA North 05B Red- CL III E0
 860479  TBD C1   --    --  A8 vs A1UFA Lawrenceville 05B Red- CL III E 0 vs.Ambush SC B05 White- CL III E0

Bracket - Friday, December 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 860461  Rhodes Jordan Park  07:00 PM  3 A8 vs A2UFA Lawrenceville 05B Red- CL III E 1 vs.ATHENS UNITED 05 BOYS BLACK- CL III E1






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.