Fall 2017 Athena/Classic/Rias
Team Schedules - 14U Athena B
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-fall17athenaclassicrias.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=3FEE15A6-F359-45B5-9B0D-28FA6F1B34B1&tournamentguid=046D38DA-44DE-42E6-8CEB-31396F9E675E&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL B      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 B9 : SAF 2004 ELITE - ATH B55255552252-043 15  8  0 0
 B3 : HCU 04G Elite - ATH B55025555250-039 13  11  0 0
 B2 : MOBA-04 Girls - ATH B55522500552-036 10  8  0 0
 B8 : Impact SC 04G Elite - ATH B55525522002-033 7  10  0 0
 B11 : UFA Norcross 04G Premier - ATH B05050525025-029 6  7  2 0
 B7 : NSA belles 14 - ATH B05250255200-026 4  13  0 0
 B6 : Lanier Sharks 04 - ATH B05552502020-026 2  9  1 0
 B4 : MAYS Striker 04G Premier - ATH B05200000555-022 -7  16  0 0
 B12 : Georgia Rush G2004 Azul - ATH B00000500552-017 -15  27  1 0
 B1 : SSA Chelsea 04G Select Yellow 1 - ATH B50200222200-015 -7  14  1 0
 B10 : RYSA Lady Revolution 04 Blue - ATH B00500000225-014 -18  28  0 0
 B5 : DDYSC 04 Wolves Elite - ATH B00000205200-09 -10  16  1 0

Bracket - Saturday, September 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 68184  Wade Walker Park  09:00 AM  10 B5 vs B8DDYSC 04 Wolves Elite - ATH B 0 vs.Impact SC 04G Elite - ATH B2
 68182  North Mount Carmel Park  11:00 AM  4 B3 vs B10HCU 04G Elite - ATH B 4 vs.RYSA Lady Revolution 04 Blue - ATH B0
 68181  MOBA Academy  12:00 PM  2 B2 vs B11MOBA-04 Girls - ATH B 1 vs.UFA Norcross 04G Premier - ATH B0
 68186  Galloway Athletic Complex  01:30 PM  1 B1 vs B12SSA Chelsea 04G Select Yellow 1 - ATH B 1 vs.Georgia Rush G2004 Azul - ATH B0

Bracket - Sunday, September 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 68194  Hubert Park  09:00 AM  4 B4 vs B11MAYS Striker 04G Premier - ATH B 0 vs.UFA Norcross 04G Premier - ATH B2
 68197  Northwest Whitfield HS  10:00 AM  1 B7 vs B8NSA belles 14 - ATH B 1 vs.Impact SC 04G Elite - ATH B2

Bracket - Saturday, September 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 68189  RYSA  09:00 AM  Fou B10 vs B4RYSA Lady Revolution 04 Blue - ATH B 1 vs.MAYS Striker 04G Premier - ATH B3
 68188  Pinckneyville Park - UFA Norcross  10:30 AM  5 B11 vs B3UFA Norcross 04G Premier - ATH B 1 vs.HCU 04G Elite - ATH B3
 68190  MSC  01:00 PM  4 B9 vs B5SAF 2004 ELITE - ATH B 2 vs.DDYSC 04 Wolves Elite - ATH B1
 68187  Galloway Athletic Complex  02:00 PM  1 B1 vs B2SSA Chelsea 04G Select Yellow 1 - ATH B 1 vs.MOBA-04 Girls - ATH B2
 68192  Northwest Whitfield HS  06:00 PM  1 B7 vs B12NSA belles 14 - ATH B 4 vs.Georgia Rush G2004 Azul - ATH B0

Bracket - Saturday, September 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 68196  Allen Creek  02:15 PM  3 B6 vs B9Lanier Sharks 04 - ATH B 0 vs.SAF 2004 ELITE - ATH B2

Bracket - Sunday, September 24, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 68195  Wade Walker Park  12:00 PM  10 B5 vs B10DDYSC 04 Wolves Elite - ATH B 1 vs.RYSA Lady Revolution 04 Blue - ATH B2
 68246  Stars Athletic Club  05:00 PM  2 B12 vs B6Georgia Rush G2004 Azul - ATH B 0 vs.Lanier Sharks 04 - ATH B2

Bracket - Saturday, September 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 68201  Summerour Middle School  11:00 AM  1 B11 vs B5UFA Norcross 04G Premier - ATH B 1 vs.DDYSC 04 Wolves Elite - ATH B0
 68202  RYSA  01:30 PM  Fou B10 vs B6RYSA Lady Revolution 04 Blue - ATH B 1 vs.Lanier Sharks 04 - ATH B3
 68203  CGSA - Warner Robins  03:00 PM  10 B9 vs B7SAF 2004 ELITE - ATH B 2 vs.NSA belles 14 - ATH B2
 68200  MOBA Academy  04:00 PM  1 B2 vs B3MOBA-04 Girls - ATH B 1 vs.HCU 04G Elite - ATH B0

Bracket - Sunday, October 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 68227  Summerour Middle School  01:00 PM  1 B11 vs B9UFA Norcross 04G Premier - ATH B 0 vs.SAF 2004 ELITE - ATH B2
 68193  North Mount Carmel Park  01:00 PM  4 B3 vs B1HCU 04G Elite - ATH B 0 vs.SSA Chelsea 04G Select Yellow 1 - ATH B0
 68245  Northwest Whitfield HS  03:00 PM  1 B7 vs B5NSA belles 14 - ATH B 3 vs.DDYSC 04 Wolves Elite - ATH B0

Bracket - Saturday, October 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 68210  North Mount Carmel Park  03:00 PM  11 B3 vs B12HCU 04G Elite - ATH B 8 vs.Georgia Rush G2004 Azul - ATH B1
 68206  Hubert Park  03:00 PM  1 B4 vs B2MAYS Striker 04G Premier - ATH B 1 vs.MOBA-04 Girls - ATH B1

Bracket - Saturday, October 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 68214  Summerour Middle School  09:00 AM  1 B11 vs B7UFA Norcross 04G Premier - ATH B 2 vs.NSA belles 14 - ATH B0
 68211  Sutton Middle School  10:15 AM  1 B1 vs B6SSA Chelsea 04G Select Yellow 1 - ATH B 1 vs.Lanier Sharks 04 - ATH B2
 68213  North Mount Carmel Park  01:00 PM  11 B3 vs B4HCU 04G Elite - ATH B 2 vs.MAYS Striker 04G Premier - ATH B0
 68215  RYSA  04:00 PM  Fou B10 vs B8RYSA Lady Revolution 04 Blue - ATH B 0 vs.Impact SC 04G Elite - ATH B2
 68212  MOBA Academy  04:00 PM  2 B2 vs B5MOBA-04 Girls - ATH B 1 vs.DDYSC 04 Wolves Elite - ATH B1
 68216  MSC  05:00 PM  1 B9 vs B12SAF 2004 ELITE - ATH B 3 vs.Georgia Rush G2004 Azul - ATH B0

Bracket - Sunday, October 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 68242  RYSA  11:00 AM  Fre B10 vs B2RYSA Lady Revolution 04 Blue - ATH B 0 vs.MOBA-04 Girls - ATH B5
 68220  Badger Creek Complex  01:00 PM  3 B8 vs B11Impact SC 04G Elite - ATH B 0 vs.UFA Norcross 04G Premier - ATH B0
 68185  Allen Creek  04:30 PM  3 B6 vs B7Lanier Sharks 04 - ATH B 1 vs.NSA belles 14 - ATH B1

Bracket - Wednesday, October 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 68244  Badger Creek Complex  07:30 PM  5 B8 vs B4Impact SC 04G Elite - ATH B 3 vs.MAYS Striker 04G Premier - ATH B0

Bracket - Saturday, October 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 68222  Stars Athletic Club  09:00 AM  1 B12 vs B4Georgia Rush G2004 Azul - ATH B 2 vs.MAYS Striker 04G Premier - ATH B0
 68218  Allen Creek  10:45 AM  3 B6 vs B2Lanier Sharks 04 - ATH B 1 vs.MOBA-04 Girls - ATH B0
 68221  CGSA - Warner Robins  11:00 AM  10 B9 vs B10SAF 2004 ELITE - ATH B 2 vs.RYSA Lady Revolution 04 Blue - ATH B0
 68219  Wade Walker Park  03:00 PM  10 B5 vs B3DDYSC 04 Wolves Elite - ATH B 1 vs.HCU 04G Elite - ATH B2
 68217  Northwest Whitfield HS  05:30 PM  1 B7 vs B1NSA belles 14 - ATH B 1 vs.SSA Chelsea 04G Select Yellow 1 - ATH B0

Bracket - Sunday, October 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 68204  Stars Athletic Club  02:15 PM  2 B12 vs B8Georgia Rush G2004 Azul - ATH B 0 vs.Impact SC 04G Elite - ATH B3

Bracket - Saturday, October 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 68223  Sutton Middle School  12:30 PM  1 B1 vs B8SSA Chelsea 04G Select Yellow 1 - ATH B 1 vs.Impact SC 04G Elite - ATH B1
 68225  North Mount Carmel Park  01:00 PM  11 B3 vs B6HCU 04G Elite - ATH B 2 vs.Lanier Sharks 04 - ATH B1
 68226  Tramore - CASL  02:00 PM  3 B4 vs B5MAYS Striker 04G Premier - ATH B 0 vs.DDYSC 04 Wolves Elite - ATH B1
 68224  MOBA Academy  04:00 PM  1 B2 vs B7MOBA-04 Girls - ATH B 0 vs.NSA belles 14 - ATH B1

Bracket - Sunday, October 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 68198  Stars Athletic Club  10:00 AM  4 B12 vs B2Georgia Rush G2004 Azul - ATH B 1 vs.MOBA-04 Girls - ATH B4
 68191  Badger Creek Complex  11:00 AM  5 B8 vs B6Impact SC 04G Elite - ATH B 1 vs.Lanier Sharks 04 - ATH B1
 68205  Wade Walker Park  12:00 PM  10 B5 vs B1DDYSC 04 Wolves Elite - ATH B 0 vs.SSA Chelsea 04G Select Yellow 1 - ATH B0
 68183  Hubert Park  01:00 PM  4 B4 vs B9MAYS Striker 04G Premier - ATH B 0 vs.SAF 2004 ELITE - ATH B3

Bracket - Saturday, November 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 68232  Allen Creek  10:45 AM  1 B6 vs B4Lanier Sharks 04 - ATH B 0 vs.MAYS Striker 04G Premier - ATH B1
 68229  CGSA - Warner Robins  11:00 AM  9 B9 vs B1SAF 2004 ELITE - ATH B 2 vs.SSA Chelsea 04G Select Yellow 1 - ATH B2
 68233  RYSA  12:30 PM  Fre B10 vs B11RYSA Lady Revolution 04 Blue - ATH B 0 vs.UFA Norcross 04G Premier - ATH B5
 68234  Wade Walker Park  01:00 PM  10 B5 vs B12DDYSC 04 Wolves Elite - ATH B 1 vs.Georgia Rush G2004 Azul - ATH B3
 68230  Badger Creek Complex  01:00 PM  3 B8 vs B2Impact SC 04G Elite - ATH B 1 vs.MOBA-04 Girls - ATH B3
 68231  Northwest Whitfield HS  04:00 PM  1 B7 vs B3NSA belles 14 - ATH B 2 vs.HCU 04G Elite - ATH B2

Bracket - Sunday, November 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 68240  Summerour Middle School  09:00 AM  1 B11 vs B12UFA Norcross 04G Premier - ATH B 0 vs.Georgia Rush G2004 Azul - ATH B1
 68235  Galloway Athletic Complex  12:00 PM  1 B1 vs B10SSA Chelsea 04G Select Yellow 1 - ATH B 1 vs.RYSA Lady Revolution 04 Blue - ATH B1
 68238  East Cobb YMCA  12:00 PM  1 B4 vs B7MAYS Striker 04G Premier - ATH B 2 vs.NSA belles 14 - ATH B1
 68236  MOBA Academy  03:00 PM  1 B2 vs B9MOBA-04 Girls - ATH B 1 vs.SAF 2004 ELITE - ATH B1
 68237  Badger Creek Complex  05:30 PM  3 B8 vs B3Impact SC 04G Elite - ATH B 1 vs.HCU 04G Elite - ATH B3

Bracket - Wednesday, November 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 68228  Stars Athletic Club  07:30 PM  2 B12 vs B10Georgia Rush G2004 Azul - ATH B 1 vs.RYSA Lady Revolution 04 Blue - ATH B1

Bracket - Saturday, November 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 68207  Allen Creek  09:00 AM  3 B6 vs B11Lanier Sharks 04 - ATH B 0 vs.UFA Norcross 04G Premier - ATH B0
 68243  CGSA - Warner Robins  11:00 AM  9 B9 vs B3SAF 2004 ELITE - ATH B 3 vs.HCU 04G Elite - ATH B1
 68199  Galloway Athletic Complex  12:00 PM  1 B1 vs B4SSA Chelsea 04G Select Yellow 1 - ATH B 0 vs.MAYS Striker 04G Premier - ATH B2
 68208  TBD C   --    --  B7 vs B10NSA belles 14 - ATH B 1 vs.RYSA Lady Revolution 04 Blue - ATH B2

Bracket - Sunday, November 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 68241  Summerour Middle School  09:00 AM  1 B11 vs B1UFA Norcross 04G Premier - ATH B 3 vs.SSA Chelsea 04G Select Yellow 1 - ATH B0
 68239  Wade Walker Park  10:00 AM  2 B5 vs B6DDYSC 04 Wolves Elite - ATH B 0 vs.Lanier Sharks 04 - ATH B0
 68209  Sequoyah Park  01:20 PM  1LS B8 vs B9Impact SC 04G Elite - ATH B 1 vs.SAF 2004 ELITE - ATH B1






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.