Username: 
  Password: 

Fall 2017 Athena/Classic/Rias
Team Schedules - 15U Classic IV East
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-fall17athenaclassicrias.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=6BD6EED9-E7F4-40CF-9072-E4927B7AA76B&tournamentguid=046D38DA-44DE-42E6-8CEB-31396F9E675E&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A11 : Lanier Sharks 03B- C IV E05555555555-050 33  10  8 0
 A4 : DDYSC 03 Wolves Premier - C IV E52555505055-042 20  12  3 0
 A2 : Georgia Rush B2003 Azul- C IV E25255500555-039 8  21  1 0
 A1 : UFA 03B Black - C IV E25555550005-037 7  23  4 0
 A9 : All-In FC Snellville - U15- C IV E52252505550-036 18  30  4 0
 A3 : Atlanta Fire - U15B Gold (2003)- C IV E55025505250-034 9  23  6 0
 A7 : Alliance SC 03B Elite- C IV E50505000055-025 -4  27  6 0
 A10 : GSA North 03B Red- C IV E00005050205-017 -14  44  2 0
 A12 : Chiefs Blue 03- C IV E05000005005-015 -24  38  4 0
 A8 : NTH NASA 03 Royal- C IV E00202050050-014 -16  39  10 1
 A5 : ATHENS UNITED 03 BOYS BLACK- C IV E00200025000-09 -18  48  4 0
 A6 : GSA South 03B White- C IV E00020000200-04 -19  38  10 0

Bracket - Saturday, September 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 857275  Stars Athletic Club  10:15 AM  1 A2 vs A1Georgia Rush B2003 Azul- C IV E 0 vs.UFA 03B Black - C IV E0
 857274  West Jackson MS  10:30 AM  1 A7 vs A8Alliance SC 03B Elite- C IV E 2 vs.NTH NASA 03 Royal- C IV E0
 857270  Scott Hudgens Park  01:00 PM  6 A3 vs A12Atlanta Fire - U15B Gold (2003)- C IV E 4 vs.Chiefs Blue 03- C IV E1
 857273  GSA  01:00 PM  Schr A6 vs A9GSA South 03B White- C IV E 1 vs.All-In FC Snellville - U15- C IV E6

Bracket - Sunday, September 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 857319  Gordon Street Center  11:30 AM  1 A7 vs A3Alliance SC 03B Elite- C IV E 0 vs.Atlanta Fire - U15B Gold (2003)- C IV E5
 857271  Wade Walker Park  12:00 PM  2 A4 vs A11DDYSC 03 Wolves Premier - C IV E 3 vs.Lanier Sharks 03B- C IV E0
 857311  Noonday Park  03:00 PM  03 A8 vs A1NTH NASA 03 Royal- C IV E 0 vs.UFA 03B Black - C IV E4

Bracket - Saturday, September 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 857285  Gordon Street Center  09:00 AM  1 A7 vs A10Alliance SC 03B Elite- C IV E 3 vs.GSA North 03B Red- C IV E2
 857281  South Forsyth  10:00 AM  4 A1 vs A3UFA 03B Black - C IV E 4 vs.Atlanta Fire - U15B Gold (2003)- C IV E2
 857286  Noonday Park  01:00 PM  01 A8 vs A9NTH NASA 03 Royal- C IV E 3 vs.All-In FC Snellville - U15- C IV E3

Bracket - Sunday, September 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 857284  GSA  01:00 PM  XRoa A6 vs A11GSA South 03B White- C IV E 0 vs.Lanier Sharks 03B- C IV E7
 857331  Briscoe Park   02:00 PM  1 A9 vs A3All-In FC Snellville - U15- C IV E 5 vs.Atlanta Fire - U15B Gold (2003)- C IV E5

Bracket - Saturday, September 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 857307  Holland Sports Complex  09:00 AM  3 A5 vs A3ATHENS UNITED 03 BOYS BLACK- C IV E 1 vs.Atlanta Fire - U15B Gold (2003)- C IV E7
 857306  GSA  12:15 PM  Bend A6 vs A2GSA South 03B White- C IV E 2 vs.Georgia Rush B2003 Azul- C IV E3
 857296  Gordon Street Center  03:45 PM  1 A7 vs A12Alliance SC 03B Elite- C IV E 1 vs.Chiefs Blue 03- C IV E2
 857298  Briscoe Park   05:00 PM  1 A9 vs A10All-In FC Snellville - U15- C IV E 7 vs.GSA North 03B Red- C IV E3

Bracket - Sunday, September 24, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 857322  Allen Creek  09:30 AM  1 A11 vs A12Lanier Sharks 03B- C IV E 8 vs.Chiefs Blue 03- C IV E0
 857333  Gordon Street Center  01:00 PM  1 A7 vs A5Alliance SC 03B Elite- C IV E 4 vs.ATHENS UNITED 03 BOYS BLACK- C IV E2
 857337  Scott Hudgens Park  05:30 PM  1 A3 vs A10Atlanta Fire - U15B Gold (2003)- C IV E 3 vs.GSA North 03B Red- C IV E0
 857324  Stars Athletic Club  06:30 PM  1 A2 vs A9Georgia Rush B2003 Azul- C IV E 2 vs.All-In FC Snellville - U15- C IV E2

Bracket - Saturday, September 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 857320  GSA  10:45 AM  XRoa A6 vs A4GSA South 03B White- C IV E 0 vs.DDYSC 03 Wolves Premier - C IV E0
 857318  Noonday Park  01:00 PM  10 A8 vs A2NTH NASA 03 Royal- C IV E 2 vs.Georgia Rush B2003 Azul- C IV E3
 857309  Briscoe Park   04:00 PM  1 A9 vs A12All-In FC Snellville - U15- C IV E 4 vs.Chiefs Blue 03- C IV E0

Bracket - Sunday, October 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 857343  Allen Creek  10:15 AM  1 A11 vs A3Lanier Sharks 03B- C IV E 4 vs.Atlanta Fire - U15B Gold (2003)- C IV E1
 857330  Rabbit Hill Park  11:00 AM  3 A10 vs A2GSA North 03B Red- C IV E 2 vs.Georgia Rush B2003 Azul- C IV E4
 857338  Wade Walker Park  02:00 PM  10 A4 vs A9DDYSC 03 Wolves Premier - C IV E 5 vs.All-In FC Snellville - U15- C IV E4
 857339  Holland Sports Complex  02:00 PM  4 A5 vs A8ATHENS UNITED 03 BOYS BLACK- C IV E 3 vs.NTH NASA 03 Royal- C IV E3
 857279  Rabbit Hill Park  05:00 PM  2 A10 vs A6GSA North 03B Red- C IV E 2 vs.GSA South 03B White- C IV E1

Bracket - Saturday, October 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 857299  GSA  11:00 AM  Schr A6 vs A1GSA South 03B White- C IV E 3 vs.UFA 03B Black - C IV E5
 857332  Noonday Park  03:00 PM  01 A8 vs A4NTH NASA 03 Royal- C IV E 0 vs.DDYSC 03 Wolves Premier - C IV E4

Bracket - Saturday, October 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 857342  Pleasantdale Park  08:00 AM  2 A12 vs A2Chiefs Blue 03- C IV E 1 vs.Georgia Rush B2003 Azul- C IV E5
 857344  Rabbit Hill Park  09:00 AM  1 A10 vs A4GSA North 03B Red- C IV E 1 vs.DDYSC 03 Wolves Premier - C IV E7
 857346  Noonday Park  01:00 PM  01 A8 vs A6NTH NASA 03 Royal- C IV E 3 vs.GSA South 03B White- C IV E2
 857345  Briscoe Park   04:00 PM  2 A9 vs A5All-In FC Snellville - U15- C IV E 6 vs.ATHENS UNITED 03 BOYS BLACK- C IV E2

Bracket - Sunday, October 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 857336  Stars Athletic Club  11:00 AM  4 A2 vs A11Georgia Rush B2003 Azul- C IV E 1 vs.Lanier Sharks 03B- C IV E4
 857335  Silverbacks Park  03:00 PM  Ren A12 vs A1Chiefs Blue 03- C IV E 0 vs.UFA 03B Black - C IV E5

Bracket - Saturday, October 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 857280  Briscoe Park   09:30 AM  1 A9 vs A7All-In FC Snellville - U15- C IV E 4 vs.Alliance SC 03B Elite- C IV E1
 857288  Stars Athletic Club  01:00 PM  1 A2 vs A3Georgia Rush B2003 Azul- C IV E 1 vs.Atlanta Fire - U15B Gold (2003)- C IV E2
 857277  Pleasantdale Park  02:00 PM  2 A12 vs A4Chiefs Blue 03- C IV E 0 vs.DDYSC 03 Wolves Premier - C IV E4
 857278  Allen Creek  02:15 PM  1 A11 vs A5Lanier Sharks 03B- C IV E 10 vs.ATHENS UNITED 03 BOYS BLACK- C IV E1

Bracket - Sunday, October 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 857297  Noonday Park  09:00 AM  01 A8 vs A11NTH NASA 03 Royal- C IV E 0 vs.Lanier Sharks 03B- C IV E11

Bracket - Saturday, October 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 857291  Allen Creek  09:00 AM  3 A11 vs A7Lanier Sharks 03B- C IV E 5 vs.Alliance SC 03B Elite- C IV E3
 857292  Rabbit Hill Park  11:00 AM  1 A10 vs A8GSA North 03B Red- C IV E 4 vs.NTH NASA 03 Royal- C IV E2
 857290  Pleasantdale Park  02:30 PM  2 A12 vs A6Chiefs Blue 03- C IV E 2 vs.GSA South 03B White- C IV E1

Bracket - Sunday, October 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 857294  Wade Walker Park  02:00 PM  10 A4 vs A2DDYSC 03 Wolves Premier - C IV E 2 vs.Georgia Rush B2003 Azul- C IV E3

Bracket - Saturday, November 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 857312  Stars Athletic Club  09:00 AM  5 A2 vs A7Georgia Rush B2003 Azul- C IV E 4 vs.Alliance SC 03B Elite- C IV E2
 857323  Rabbit Hill Park  11:00 AM  2 A10 vs A1GSA North 03B Red- C IV E 4 vs.UFA 03B Black - C IV E6
 857303  Silverbacks Park  01:00 PM  Ren A12 vs A8Chiefs Blue 03- C IV E 0 vs.NTH NASA 03 Royal- C IV E1
 857314  Wade Walker Park  01:00 PM  2 A4 vs A5DDYSC 03 Wolves Premier - C IV E 3 vs.ATHENS UNITED 03 BOYS BLACK- C IV E0
 857313  Scott Hudgens Park  03:00 PM  5 A3 vs A6Atlanta Fire - U15B Gold (2003)- C IV E 2 vs.GSA South 03B White- C IV E2

Bracket - Sunday, November 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 857325  Scott Hudgens Park  02:00 PM  2 A3 vs A8Atlanta Fire - U15B Gold (2003)- C IV E 3 vs.NTH NASA 03 Royal- C IV E2
 857305  Fowler Park  03:00 PM  10 A1 vs A7UFA 03B Black - C IV E 2 vs.Alliance SC 03B Elite- C IV E1
 857272  Holland Sports Complex  04:00 PM  4 A5 vs A10ATHENS UNITED 03 BOYS BLACK- C IV E 4 vs.GSA North 03B Red- C IV E4

Bracket - Thursday, November 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 857310  Allen Creek  07:00 PM  1 A10 vs A11GSA North 03B Red- C IV E 1 vs.Lanier Sharks 03B- C IV E7

Bracket - Friday, November 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 857317  Matt Community Park  08:00 PM  3 A1 vs A9UFA 03B Black - C IV E 2 vs.All-In FC Snellville - U15- C IV E6

Bracket - Saturday, November 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 857326  Wade Walker Park  09:00 AM  10 A4 vs A7DDYSC 03 Wolves Premier - C IV E 1 vs.Alliance SC 03B Elite- C IV E2
 857316  Pleasantdale Park  10:00 AM  2 A12 vs A10Chiefs Blue 03- C IV E 0 vs.GSA North 03B Red- C IV E3
 857329  Fowler Park  11:00 AM  5 A1 vs A11UFA 03B Black - C IV E 0 vs.Lanier Sharks 03B- C IV E4
 857327  Holland Sports Complex  05:00 PM  4 A5 vs A6ATHENS UNITED 03 BOYS BLACK- C IV E 5 vs.GSA South 03B White- C IV E3

Bracket - Sunday, November 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 857287  Wade Walker Park  02:00 PM  2 A4 vs A1DDYSC 03 Wolves Premier - C IV E 2 vs.UFA 03B Black - C IV E1
 857283  Holland Sports Complex  06:00 PM  3 A5 vs A12ATHENS UNITED 03 BOYS BLACK- C IV E 2 vs.Chiefs Blue 03- C IV E3

Bracket - Thursday, November 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 857301  George Pierce Park  07:30 PM  23 A3 vs A4Atlanta Fire - U15B Gold (2003)- C IV E 1 vs.DDYSC 03 Wolves Premier - C IV E3

Bracket - Friday, November 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 857293  Holland Sports Complex  07:30 PM  4 A5 vs A1ATHENS UNITED 03 BOYS BLACK- C IV E 1 vs.UFA 03B Black - C IV E2

Bracket - Saturday, November 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 857300  Stars Athletic Club  10:00 AM  4 A2 vs A5Georgia Rush B2003 Azul- C IV E 3 vs.ATHENS UNITED 03 BOYS BLACK- C IV E2
 857340  GSA  10:30 AM  Grif A6 vs A7GSA South 03B White- C IV E 0 vs.Alliance SC 03B Elite- C IV E3

Bracket - Monday, November 20, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 857304  Briscoe Park   07:30 PM  3 A9 vs A11All-In FC Snellville - U15- C IV E 0 vs.Lanier Sharks 03B- C IV E6






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.