Fall 2017 Athena/Classic/Rias
Team Schedules - 12U GIRLS RIAS
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-fall17athenaclassicrias.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=B14FEB18-4F08-4661-ADA8-FD2151513EE8&tournamentguid=046D38DA-44DE-42E6-8CEB-31396F9E675E&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A9 : GS DC Fury - SANCHEZ5555555555-050 35  11  0 0
 A2 : Rapids 12U Mike Nichols (Hab)5555505225-039 21  6  0 0
 A4 : JM Tull-Gwinn - U12 Elite Stars  55 55555-035 27  9  0 0
 A11 : GSVR Girls Miahnahri 0   50 55-015 5  9  0 0
 A6 : Steamers FC - G12U Arroyo50 0  5 05-015 -5  19  0 0
 A12 : IAFC Dyer/Diez/Blanchard 12U Girls0520 0250 -014 -11  33  0 0
 A7 : Steamers FC - G12U- Belcher0 05   2 0-07 -5  19  0 0
 A10 : GSVR Girls Barnhart  0 50  0 -05 -6  15  0 0
 A13 : IAFC Glickauf/Fitzgerald/Coffee 12U GIrls  2 0  200-04 -12  20  0 0
 A8 : JM Tull-Gwinn -U12Yellow   00   2 -02 -6  10  0 0
 A3 : JM Tull-Gwinn - GU12   002   0-02 -8  12  0 0
 A5 : RYSA G12U Lady Eagles     20  0-02 -8  17  0 0
 A14 : IAFC Lawrence 12U Girls 0   0  00-00 -11  20  0 0
 A1 : AUSA DEV - WOOD 12G 00   -40  -0-4 -16  34  0 0

Bracket - Saturday, September 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 174643  J.M. Tull-Gwinnett Family YMCA  09:00 AM  5 A3 vs A5JM Tull-Gwinn - GU12   vs.RYSA G12U Lady Eagles 
 174645  Bethesda Park  10:30 AM  3 A6 vs A7Steamers FC - G12U Arroyo 4 vs.Steamers FC - G12U- Belcher3
 174640  Chestnut Log  10:30 AM  5 A9 vs A12GS DC Fury - SANCHEZ 8 vs.IAFC Dyer/Diez/Blanchard 12U Girls4
 174644  J.M. Tull-Gwinnett Family YMCA  11:30 AM  5 A4 vs A8JM Tull-Gwinn - U12 Elite Stars   vs.JM Tull-Gwinn -U12Yellow 
 174642  Toomer Elementary School  01:15 PM  1 A13 vs A14IAFC Glickauf/Fitzgerald/Coffee 12U GIrls   vs.IAFC Lawrence 12U Girls 
 174641  Fullerville  03:00 PM  10 A10 vs A11GSVR Girls Barnhart   vs.GSVR Girls Miahnahri 

Bracket - Saturday, September 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 174652  Ruby C. Fulbright Field  09:30 AM  1 A2 vs A6Rapids 12U Mike Nichols (Hab) 5 vs.Steamers FC - G12U Arroyo0
 174685  RYSA  09:30 AM  Ent A5 vs A4RYSA G12U Lady Eagles   vs.JM Tull-Gwinn - U12 Elite Stars 
 174646  Holland Sports Complex  10:30 AM  1a A1 vs A3AUSA DEV - WOOD 12G   vs.JM Tull-Gwinn - GU12 
 174686  Bethesda Park  12:00 PM  4 A7 vs A8Steamers FC - G12U- Belcher   vs.JM Tull-Gwinn -U12Yellow 
 174649  Toomer Elementary School  01:30 PM  1 A12 vs A14IAFC Dyer/Diez/Blanchard 12U Girls 2 vs.IAFC Lawrence 12U Girls1
 174682  Fullerville  02:45 PM  10 A11 vs A9GSVR Girls Miahnahri 0 vs.GS DC Fury - SANCHEZ4
 174683  Toomer Elementary School  03:00 PM  1 A13 vs A10IAFC Glickauf/Fitzgerald/Coffee 12U GIrls   vs.GSVR Girls Barnhart 

Bracket - Sunday, September 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 174656  Austin Avenue   10:35 AM  1 A12 vs A13IAFC Dyer/Diez/Blanchard 12U Girls 2 vs.IAFC Glickauf/Fitzgerald/Coffee 12U GIrls2
 174639  Holland Sports Complex  03:00 PM  1a A1 vs A2AUSA DEV - WOOD 12G 0 vs.Rapids 12U Mike Nichols (Hab)10

Bracket - Saturday, September 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 174657  J.M. Tull-Gwinnett Family YMCA  08:30 AM  5 A3 vs A6JM Tull-Gwinn - GU12   vs.Steamers FC - G12U Arroyo 
 174690  Southeast Athletic Complex  09:00 AM  4 A14 vs A11IAFC Lawrence 12U Girls   vs.GSVR Girls Miahnahri 
 174659  Ruby C. Fulbright Field  10:30 AM  1 A2 vs A7Rapids 12U Mike Nichols (Hab) 6 vs.Steamers FC - G12U- Belcher0
 174688  J.M. Tull-Gwinnett Family YMCA  10:30 AM  5 A4 vs A1JM Tull-Gwinn - U12 Elite Stars 11 vs.AUSA DEV - WOOD 12G0
 174689  Fullerville  11:30 AM  10 A10 vs A9GSVR Girls Barnhart 2 vs.GS DC Fury - SANCHEZ4
 174658  J.M. Tull-Gwinnett Family YMCA  12:15 PM  5 A8 vs A5JM Tull-Gwinn -U12Yellow   vs.RYSA G12U Lady Eagles 

Bracket - Sunday, September 24, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 174677  Arizona Avenue  09:00 AM  1A A14 vs A13IAFC Lawrence 12U Girls   vs.IAFC Glickauf/Fitzgerald/Coffee 12U GIrls 

Bracket - Saturday, September 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 174700  Bethesda Park  09:00 AM  4 A6 vs A4Steamers FC - G12U Arroyo 2 vs.JM Tull-Gwinn - U12 Elite Stars6
 174699  Bethesda Park  10:30 AM  4 A7 vs A3Steamers FC - G12U- Belcher 5 vs.JM Tull-Gwinn - GU120
 174661  Chestnut Log  10:30 AM  5 A9 vs A13GS DC Fury - SANCHEZ 4 vs.IAFC Glickauf/Fitzgerald/Coffee 12U GIrls0
 174701  Ruby C. Fulbright Field  12:00 PM  1 A2 vs A8Rapids 12U Mike Nichols (Hab) 3 vs.JM Tull-Gwinn -U12Yellow1
 174662  Fullerville  01:30 PM  10 A10 vs A14GSVR Girls Barnhart   vs.IAFC Lawrence 12U Girls 
 174660  Holland Sports Complex  03:00 PM  1a A1 vs A5AUSA DEV - WOOD 12G   vs.RYSA G12U Lady Eagles 

Bracket - Sunday, October 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 174703  Austin Avenue   09:00 AM  3 A14 vs A9IAFC Lawrence 12U Girls 1 vs.GS DC Fury - SANCHEZ5
 174705  Austin Avenue   10:30 AM  3 A13 vs A11IAFC Glickauf/Fitzgerald/Coffee 12U GIrls   vs.GSVR Girls Miahnahri 
 174673  RYSA  04:00 PM  Mem A5 vs A6RYSA G12U Lady Eagles   vs.Steamers FC - G12U Arroyo 

Bracket - Saturday, October 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 174671  J.M. Tull-Gwinnett Family YMCA  08:30 AM  5 A3 vs A2JM Tull-Gwinn - GU12 2 vs.Rapids 12U Mike Nichols (Hab)3
 174672  J.M. Tull-Gwinnett Family YMCA  10:00 AM  5 A4 vs A7JM Tull-Gwinn - U12 Elite Stars   vs.Steamers FC - G12U- Belcher 
 174669  Fullerville  11:00 AM  10 A10 vs A12GSVR Girls Barnhart 5 vs.IAFC Dyer/Diez/Blanchard 12U Girls1

Bracket - Sunday, October 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 174663  Fullerville  01:00 PM  10 A11 vs A12GSVR Girls Miahnahri   vs.IAFC Dyer/Diez/Blanchard 12U Girls 

Bracket - Saturday, October 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 174679  J.M. Tull-Gwinnett Family YMCA  08:30 AM  5 A8 vs A4JM Tull-Gwinn -U12Yellow 3 vs.JM Tull-Gwinn - U12 Elite Stars7
 174675  Arizona Avenue  09:00 AM  2 A12 vs A9IAFC Dyer/Diez/Blanchard 12U Girls 0 vs.GS DC Fury - SANCHEZ10
 174678  RYSA  12:00 PM  Mem A5 vs A3RYSA G12U Lady Eagles 1 vs.JM Tull-Gwinn - GU121
 174680  Bethesda Park  02:00 PM  4 A7 vs A6Steamers FC - G12U- Belcher   vs.Steamers FC - G12U Arroyo 
 174676  Fullerville  03:00 PM  10 A11 vs A10GSVR Girls Miahnahri 4 vs.GSVR Girls Barnhart0

Bracket - Sunday, October 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 174702  J.M. Tull-Gwinnett Family YMCA  02:30 PM  5 A8 vs A1JM Tull-Gwinn -U12Yellow   vs.AUSA DEV - WOOD 12G 

Bracket - Saturday, October 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 174681  J.M. Tull-Gwinnett Family YMCA  08:30 AM  5 A3 vs A1JM Tull-Gwinn - GU12   vs.AUSA DEV - WOOD 12G 
 174687  Bethesda Park  09:00 AM  3 A6 vs A2Steamers FC - G12U Arroyo 1 vs.Rapids 12U Mike Nichols (Hab)0
 174650  J.M. Tull-Gwinnett Family YMCA  10:00 AM  5 A4 vs A5JM Tull-Gwinn - U12 Elite Stars 10 vs.RYSA G12U Lady Eagles1
 174651  J.M. Tull-Gwinnett Family YMCA  12:00 PM  5 A8 vs A7JM Tull-Gwinn -U12Yellow   vs.Steamers FC - G12U- Belcher 
 174648  Fullerville  12:30 PM  10 A10 vs A13GSVR Girls Barnhart   vs.IAFC Glickauf/Fitzgerald/Coffee 12U GIrls 
 174647  Chestnut Log  03:30 PM  5 A9 vs A11GS DC Fury - SANCHEZ 3 vs.GSVR Girls Miahnahri2

Bracket - Sunday, October 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 174697  Toomer Elementary School  09:00 AM  1 A14 vs A10IAFC Lawrence 12U Girls   vs.GSVR Girls Barnhart 
 174674  Rhodes Complex  02:00 PM  1 A2 vs A1Rapids 12U Mike Nichols (Hab) 4F vs.AUSA DEV - WOOD 12G
Forfeited Game
0

Bracket - Saturday, October 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 174653  Holland Sports Complex  09:00 AM  1a A1 vs A4AUSA DEV - WOOD 12G 0 vs.JM Tull-Gwinn - U12 Elite Stars9
 174692  Bethesda Park  09:00 AM  4 A6 vs A3Steamers FC - G12U Arroyo   vs.JM Tull-Gwinn - GU12 
 174694  Bethesda Park  10:30 AM  4 A7 vs A2Steamers FC - G12U- Belcher 2 vs.Rapids 12U Mike Nichols (Hab)2
 174655  Fullerville  11:00 AM  10 A11 vs A14GSVR Girls Miahnahri   vs.IAFC Lawrence 12U Girls 
 174693  RYSA  12:30 PM  Ent A5 vs A8RYSA G12U Lady Eagles   vs.JM Tull-Gwinn -U12Yellow 
 174691  Austin Avenue   01:30 PM  3 A13 vs A12IAFC Glickauf/Fitzgerald/Coffee 12U GIrls 1 vs.IAFC Dyer/Diez/Blanchard 12U Girls1

Bracket - Sunday, October 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 174664  J.M. Tull-Gwinnett Family YMCA  02:00 PM  5 A3 vs A7JM Tull-Gwinn - GU12   vs.Steamers FC - G12U- Belcher 
 174684  Austin Avenue   03:00 PM  3 A14 vs A12IAFC Lawrence 12U Girls 2 vs.IAFC Dyer/Diez/Blanchard 12U Girls4

Bracket - Thursday, November 02, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 174654  Chestnut Log  06:00 PM  5 A9 vs A10GS DC Fury - SANCHEZ 6 vs.GSVR Girls Barnhart2

Bracket - Saturday, November 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 174698  Austin Avenue   09:00 AM  3 A12 vs A11IAFC Dyer/Diez/Blanchard 12U Girls 2 vs.GSVR Girls Miahnahri4
 174666  J.M. Tull-Gwinnett Family YMCA  09:00 AM  7 A8 vs A2JM Tull-Gwinn -U12Yellow 0 vs.Rapids 12U Mike Nichols (Hab)0
 174696  Austin Avenue   10:30 AM  3 A13 vs A9IAFC Glickauf/Fitzgerald/Coffee 12U GIrls 0 vs.GS DC Fury - SANCHEZ7
 174665  J.M. Tull-Gwinnett Family YMCA  10:45 AM  7 A4 vs A6JM Tull-Gwinn - U12 Elite Stars 4 vs.Steamers FC - G12U Arroyo1
 174695  RYSA  12:30 PM  Mem A5 vs A1RYSA G12U Lady Eagles   vs.AUSA DEV - WOOD 12G 

Bracket - Sunday, November 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 174667  Holland Sports Complex  12:00 PM  1a A1 vs A8AUSA DEV - WOOD 12G   vs.JM Tull-Gwinn -U12Yellow 
 174670  Fullerville  01:00 PM  10 A11 vs A13GSVR Girls Miahnahri 6 vs.IAFC Glickauf/Fitzgerald/Coffee 12U GIrls0
 174708  Bethesda Park  01:00 PM  4 A6 vs A5Steamers FC - G12U Arroyo 6 vs.RYSA G12U Lady Eagles1
 174668  Chestnut Log  01:30 PM  5 A9 vs A14GS DC Fury - SANCHEZ 9 vs.IAFC Lawrence 12U Girls0
 174707  Bethesda Park  02:30 PM  4 A7 vs A4Steamers FC - G12U- Belcher 2 vs.JM Tull-Gwinn - U12 Elite Stars7
 174704  Arizona Avenue  03:00 PM  1 A12 vs A10IAFC Dyer/Diez/Blanchard 12U Girls   vs.GSVR Girls Barnhart 
 174706  Rhodes Complex  05:00 PM  1 A2 vs A3Rapids 12U Mike Nichols (Hab) 3 vs.JM Tull-Gwinn - GU120






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.