Username: 
  Password: 

Fall 2017 Athena/Classic/Rias
Team Schedules - 15U Classic II
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-fall17athenaclassicrias.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=B55CBBC7-05CF-4D2B-811F-D11465210225&tournamentguid=046D38DA-44DE-42E6-8CEB-31396F9E675E&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A6 : Inter Atlanta FC 03B Elite - CL II555555555255-057 33  13  3 0
 A11 : MAYSA Boys 2003 - B15U- C II055555555255-052 32  15  10 0
 A9 : Georgia Rush B2003 Rush- C II552055552550-044 20  23  8 1
 A7 : STEAMERS FC 03B Elite - CL II550505520252-036 7  21  11 0
 A3 : Alianza Elite 03 B15- CLII025550000255-029 -2  15  7 1
 A10 : Augusta Arsenal 03 Gold - C II200500500525-024 -8  24  3 0
 A13 : Georgia Storm 03B Gold - CL II005005550202-024 -4  29  1 0
 A1 : Concorde Fire Central Black- C II500055500002-022 -16  39  6 1
 A8 : UFA Norcross 03B Premier- C II052500005500-022 -9  33  3 0
 A4 : SSA Chelsea 03B Premier- C II500055000222-021 -8  33  5 0
 A12 : STEAMERS FC 03B Chilpo ELITE- C II000050050502-017 -14  38  10 2
 A2 : GSA North 03B Premier- C II000005020522-016 -14  29  1 0
 A5 : CFC Red Star - BU15 Elite - CL II050000000225-014 -17  33  8 0

Bracket - Saturday, September 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 107741  Summerour Middle School  03:00 PM  1 A8 vs A9UFA Norcross 03B Premier- C II 3 vs.Georgia Rush B2003 Rush- C II4
 107739  Drew Charter School  03:15 PM  1 A6 vs A11Inter Atlanta FC 03B Elite - CL II 3 vs.MAYSA Boys 2003 - B15U- C II1
 107743  Georgia Soccer Park  04:30 PM  3 A1 vs A2Concorde Fire Central Black- C II 1 vs.GSA North 03B Premier- C II0

Bracket - Sunday, September 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 107766  West Gwinnett Park  03:15 PM  1 A3 vs A9Alianza Elite 03 B15- CLII 0 vs.Georgia Rush B2003 Rush- C II2
 107756  Pinckneyville Park - UFA Norcross  04:30 PM  5 A8 vs A13UFA Norcross 03B Premier- C II 3 vs.Georgia Storm 03B Gold - CL II2

Bracket - Saturday, September 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 107745  East Carrollton Park  01:00 PM  EC 2 A13 vs A6Georgia Storm 03B Gold - CL II 1 vs.Inter Atlanta FC 03B Elite - CL II4
 107748  Stars Athletic Club  01:00 PM  2 A9 vs A10Georgia Rush B2003 Rush- C II 3 vs.Augusta Arsenal 03 Gold - C II3
 107747  Bethesda Park  03:00 PM  Bute A12 vs A7STEAMERS FC 03B Chilpo ELITE- C II 0 vs.STEAMERS FC 03B Elite - CL II4
 107804  Pinckneyville Park - UFA Norcross  04:30 PM  5 A8 vs A3UFA Norcross 03B Premier- C II 1 vs.Alianza Elite 03 B15- CLII1
 107746  Rabbit Hill Park  05:00 PM  2 A2 vs A4GSA North 03B Premier- C II 1 vs.SSA Chelsea 03B Premier- C II3

Bracket - Sunday, September 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 107802  Marathon Park  09:00 AM  3 A4 vs A7SSA Chelsea 03B Premier- C II 1 vs.STEAMERS FC 03B Elite - CL II2
 107815  Drew Charter School  09:00 AM  1 A6 vs A9Inter Atlanta FC 03B Elite - CL II 5 vs.Georgia Rush B2003 Rush- C II3
 107764  Bethesda Park  12:00 PM  Bute A12 vs A13STEAMERS FC 03B Chilpo ELITE- C II 2 vs.Georgia Storm 03B Gold - CL II3
 107809  Augusta Soccer Park  01:00 PM  1 A10 vs A3Augusta Arsenal 03 Gold - C II 0 vs.Alianza Elite 03 B15- CLII2
 107805  Rabbit Hill Park  01:00 PM  2 A2 vs A11GSA North 03B Premier- C II 2 vs.MAYSA Boys 2003 - B15U- C II5

Bracket - Saturday, September 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 107753  Augusta Soccer Park  02:00 PM  7 A10 vs A11Augusta Arsenal 03 Gold - C II 1 vs.MAYSA Boys 2003 - B15U- C II4
 107751  Southeast Athletic Complex  02:45 PM  5 A6 vs A2Inter Atlanta FC 03B Elite - CL II 3 vs.GSA North 03B Premier- C II1
 107755  CYSA  03:00 PM  10 A5 vs A3CFC Red Star - BU15 Elite - CL II 0 vs.Alianza Elite 03 B15- CLII1
 107754  Stars Athletic Club  06:00 PM  2 A9 vs A12Georgia Rush B2003 Rush- C II 7 vs.STEAMERS FC 03B Chilpo ELITE- C II1

Bracket - Saturday, September 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 107759  Bill Wood Park  09:00 AM  1 A11 vs A12MAYSA Boys 2003 - B15U- C II 7 vs.STEAMERS FC 03B Chilpo ELITE- C II0
 107762  Bethesda Park  03:00 PM  Bute A7 vs A3STEAMERS FC 03B Elite - CL II 0 vs.Alianza Elite 03 B15- CLII3
 107760  Summerour Middle School  03:00 PM  1 A8 vs A2UFA Norcross 03B Premier- C II 3 vs.GSA North 03B Premier- C II1
 107757  Georgia Soccer Park  05:00 PM  3 A1 vs A5Concorde Fire Central Black- C II 1 vs.CFC Red Star - BU15 Elite - CL II2
 107758  Mudcreek  06:30 PM  MC 4 A4 vs A6SSA Chelsea 03B Premier- C II 1 vs.Inter Atlanta FC 03B Elite - CL II5

Bracket - Sunday, October 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 107816  Tramore  12:00 PM  10 A4 vs A11SSA Chelsea 03B Premier- C II 1 vs.MAYSA Boys 2003 - B15U- C II8
 107813  Bethesda Park  01:00 PM  Bute A7 vs A8STEAMERS FC 03B Elite - CL II 3 vs.UFA Norcross 03B Premier- C II2
 107794  Chestnut Log  03:00 PM  4 A13 vs A9Georgia Storm 03B Gold - CL II 2 vs.Georgia Rush B2003 Rush- C II8
 107800  Georgia Soccer Park  04:45 PM  3 A1 vs A12Concorde Fire Central Black- C II 1 vs.STEAMERS FC 03B Chilpo ELITE- C II4
 107799  CYSA  05:00 PM  7 A5 vs A6CFC Red Star - BU15 Elite - CL II 2 vs.Inter Atlanta FC 03B Elite - CL II4

Bracket - Saturday, October 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 107744  Bethesda Park  11:00 AM  Bute A7 vs A10STEAMERS FC 03B Elite - CL II 1 vs.Augusta Arsenal 03 Gold - C II2
 107767  Summerour Middle School  05:00 PM  1 A8 vs A4UFA Norcross 03B Premier- C II 2 vs.SSA Chelsea 03B Premier- C II6

Bracket - Saturday, October 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 107772  Bethesda Park  11:00 AM  Bute A7 vs A1STEAMERS FC 03B Elite - CL II 7 vs.Concorde Fire Central Black- C II1
 107773  Bill Wood Park  12:00 PM  1 A11 vs A3MAYSA Boys 2003 - B15U- C II 4 vs.Alianza Elite 03 B15- CLII0
 107774  Stars Athletic Club  12:00 PM  2 A9 vs A5Georgia Rush B2003 Rush- C II 5 vs.CFC Red Star - BU15 Elite - CL II0
 107770  Marathon Park  02:00 PM  3 A4 vs A10SSA Chelsea 03B Premier- C II 2 vs.Augusta Arsenal 03 Gold - C II1
 107771  Bethesda Park  03:00 PM  Park A12 vs A2STEAMERS FC 03B Chilpo ELITE- C II 1 vs.GSA North 03B Premier- C II2

Bracket - Sunday, October 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 107749  Bill Wood Park  10:00 AM  1 A11 vs A8MAYSA Boys 2003 - B15U- C II 4 vs.UFA Norcross 03B Premier- C II2
 107810  East Carrollton Park  01:00 PM  EC 2 A13 vs A1Georgia Storm 03B Gold - CL II 1 vs.Concorde Fire Central Black- C II3
 107763  Bethesda Park  01:00 PM  Bute A7 vs A5STEAMERS FC 03B Elite - CL II 4 vs.CFC Red Star - BU15 Elite - CL II1
 107793  West Gwinnett Park  05:00 PM  1 A3 vs A6Alianza Elite 03 B15- CLII 1 vs.Inter Atlanta FC 03B Elite - CL II3
 107808  Stars Athletic Club  05:00 PM  1 A9 vs A4Georgia Rush B2003 Rush- C II 4 vs.SSA Chelsea 03B Premier- C II1

Bracket - Saturday, October 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 107780  West Gwinnett Park  08:45 AM  1 A3 vs A13Alianza Elite 03 B15- CLII 0 vs.Georgia Storm 03B Gold - CL II1
 107776  Stars Athletic Club  12:30 PM  5 A9 vs A7Georgia Rush B2003 Rush- C II 2 vs.STEAMERS FC 03B Elite - CL II2
 107778  Augusta Soccer Park  02:00 PM  1 A10 vs A6Augusta Arsenal 03 Gold - C II 0 vs.Inter Atlanta FC 03B Elite - CL II4
 107775  CYSA  03:00 PM  11 A5 vs A11CFC Red Star - BU15 Elite - CL II 1 vs.MAYSA Boys 2003 - B15U- C II5
 107777  Ridgeview Charter School  05:10 PM  1 A1 vs A8Concorde Fire Central Black- C II 3 vs.UFA Norcross 03B Premier- C II2

Bracket - Sunday, October 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 107811  Rabbit Hill Park  09:00 AM  2 A2 vs A13GSA North 03B Premier- C II 0 vs.Georgia Storm 03B Gold - CL II2
 107814  CYSA  01:00 PM  11 A5 vs A10CFC Red Star - BU15 Elite - CL II 1 vs.Augusta Arsenal 03 Gold - C II2
 107750  West Gwinnett Park  03:00 PM  1 A3 vs A1Alianza Elite 03 B15- CLII 0 vs.Concorde Fire Central Black- C II1

Bracket - Saturday, October 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 107786  Bill Wood Park  10:00 AM  1 A11 vs A7MAYSA Boys 2003 - B15U- C II 3 vs.STEAMERS FC 03B Elite - CL II0
 107785  Drew Charter School  11:00 AM  1 A6 vs A12Inter Atlanta FC 03B Elite - CL II 9 vs.STEAMERS FC 03B Chilpo ELITE- C II1
 107781  Chestnut Log  05:00 PM  3 A13 vs A5Georgia Storm 03B Gold - CL II 5 vs.CFC Red Star - BU15 Elite - CL II1
 107783  Rabbit Hill Park  05:00 PM  2 A2 vs A3GSA North 03B Premier- C II 1 vs.Alianza Elite 03 B15- CLII1
 107782  Augusta Soccer Park  06:00 PM  7 A10 vs A8Augusta Arsenal 03 Gold - C II 1 vs.UFA Norcross 03B Premier- C II3

Bracket - Sunday, October 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 107807  Arizona Avenue  09:00 AM  1 A6 vs A7Inter Atlanta FC 03B Elite - CL II 2 vs.STEAMERS FC 03B Elite - CL II2
 107795  Bethesda Park  01:00 PM  Bute A12 vs A10STEAMERS FC 03B Chilpo ELITE- C II 2 vs.Augusta Arsenal 03 Gold - C II1
 107801  Rabbit Hill Park  05:00 PM  2 A2 vs A9GSA North 03B Premier- C II 0 vs.Georgia Rush B2003 Rush- C II4

Bracket - Saturday, November 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 107787  West Gwinnett Park  09:00 AM  1 A3 vs A4Alianza Elite 03 B15- CLII 3 vs.SSA Chelsea 03B Premier- C II2
 107791  Ridgeview Charter School  12:10 PM  1 A1 vs A10Concorde Fire Central Black- C II 0 vs.Augusta Arsenal 03 Gold - C II2
 107792  Bethesda Park  01:00 PM  Bute A12 vs A8STEAMERS FC 03B Chilpo ELITE- C II 0 vs.UFA Norcross 03B Premier- C II1
 107788  East Carrollton Park  03:00 PM  EC 2 A13 vs A7Georgia Storm 03B Gold - CL II 1 vs.STEAMERS FC 03B Elite - CL II2
 107789  Rabbit Hill Park  07:00 PM  1 A2 vs A5GSA North 03B Premier- C II 3 vs.CFC Red Star - BU15 Elite - CL II2

Bracket - Sunday, November 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 107765  Augusta Soccer Park  03:00 PM  1 A10 vs A2Augusta Arsenal 03 Gold - C II 1 vs.GSA North 03B Premier- C II1
 107779  Bethesda Park  03:00 PM  Park A12 vs A4STEAMERS FC 03B Chilpo ELITE- C II 3 vs.SSA Chelsea 03B Premier- C II1
 107803  East Carrollton Park  03:00 PM  EC 2 A13 vs A11Georgia Storm 03B Gold - CL II 2 vs.MAYSA Boys 2003 - B15U- C II2
 107784  Stars Athletic Club  07:00 PM  2 A9 vs A1Georgia Rush B2003 Rush- C II 3 vs.Concorde Fire Central Black- C II0

Bracket - Saturday, November 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 107797  Bill Wood Park  10:00 AM  1 A11 vs A1MAYSA Boys 2003 - B15U- C II 9 vs.Concorde Fire Central Black- C II0
 107798  Bethesda Park  11:00 AM  Bute A7 vs A2STEAMERS FC 03B Elite - CL II 3 vs.GSA North 03B Premier- C II3
 107812  Rabbit Hill Park  12:15 PM  Turf A3 vs A12Alianza Elite 03 B15- CLII 1 vs.STEAMERS FC 03B Chilpo ELITE- C II0
 107796  Tramore  12:15 PM  11 A4 vs A5SSA Chelsea 03B Premier- C II 1 vs.CFC Red Star - BU15 Elite - CL II1
 107761  Augusta Soccer Park  04:00 PM  1 A10 vs A13Augusta Arsenal 03 Gold - C II 2 vs.Georgia Storm 03B Gold - CL II1

Bracket - Sunday, November 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 107740  CYSA  10:00 AM  10 A5 vs A12CFC Red Star - BU15 Elite - CL II 1 vs.STEAMERS FC 03B Chilpo ELITE- C II1
 107806  CYSA  01:00 PM  7 A5 vs A8CFC Red Star - BU15 Elite - CL II 3 vs.UFA Norcross 03B Premier- C II1
 107790  Bill Wood Park  04:00 PM  1 A11 vs A9MAYSA Boys 2003 - B15U- C II 6 vs.Georgia Rush B2003 Rush- C II3
 107768  Avondale Stadium  04:00 PM  1 A6 vs A1Inter Atlanta FC 03B Elite - CL II 8 vs.Concorde Fire Central Black- C II0

Bracket - Tuesday, November 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 107769  Pinckneyville Park - UFA Norcross  08:00 PM  4 A8 vs A6UFA Norcross 03B Premier- C II 0 vs.Inter Atlanta FC 03B Elite - CL II5

Bracket - Wednesday, November 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 107742  Noonday Park  07:30 PM  12 A4 vs A13SSA Chelsea 03B Premier- C II 2 vs.Georgia Storm 03B Gold - CL II2

Bracket - Sunday, December 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 107752  Georgia Soccer Park  11:00 AM  4 A1 vs A4Concorde Fire Central Black- C II 1 vs.SSA Chelsea 03B Premier- C II1






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.