Fall 2017 Athena/Classic/Rias
Team Schedules - 19U Classic 1D
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-fall17athenaclassicrias.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=B6CB730D-5D9E-4685-A7D4-F37F3CC282C3&tournamentguid=046D38DA-44DE-42E6-8CEB-31396F9E675E&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL D      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- D 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 D9 : Concorde Fire Central Elite - CL I D555255555-042 25  7  11 0
 D10 : GSA North 99B Premier - CL I D055555550-035 24  9  4 2
 D5 : All-In FC Snellville - U19Elite - CL I D552205555-034 16  16  10 1
 D3 : Richmond Hill - B19U - CL I D505505525-032 15  7  1 0
 D6 : GSA South 99B Premier - CL I D055002050-017 1  20  12 0
 D4 : SSA Savannah UTD 99B Premier - CL I D550000205-017 -2  18  1 1
 D1 : ATHENS UNITED 99 BOYS GOLD - CL I D505000500-015 -11  29  3 2
 D7 : OconeeFC 19U Boys WHITE 1999 - CL I D000500050-010 -16  43  0 0
 D8 : Lanier Sharks 99B - C I D005000050-010 -16  51  1 3
 D2 : Augusta Arsenal AASC United - CL I D000000000-00 -36  80  12 2

Bracket - Saturday, September 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 89126  Holland Sports Complex  03:00 PM  4 D1 vs D2ATHENS UNITED 99 BOYS GOLD - CL I D 8 vs.Augusta Arsenal AASC United - CL I D2

Bracket - Saturday, September 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 89129  Augusta Soccer Park  02:00 PM  7 D2 vs D4Augusta Arsenal AASC United - CL I D 0 vs.SSA Savannah UTD 99B Premier - CL I D6
 89133  Georgia Soccer Park  03:00 PM  3 D9 vs D6Concorde Fire Central Elite - CL I D 3 vs.GSA South 99B Premier - CL I D2

Bracket - Sunday, September 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 89147  Allen Creek  11:00 AM  1 D8 vs D4Lanier Sharks 99B - C I D 2 vs.SSA Savannah UTD 99B Premier - CL I D4
 89130  Rabbit Hill Park  05:00 PM  1 D10 vs D5GSA North 99B Premier - CL I D 2 vs.All-In FC Snellville - U19Elite - CL I D3

Bracket - Saturday, September 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 89135  Allen Creek  09:00 AM  2 D8 vs D9Lanier Sharks 99B - C I D 1 vs.Concorde Fire Central Elite - CL I D7
 89134  GSA  01:00 PM  XRoa D6 vs D2GSA South 99B Premier - CL I D 9 vs.Augusta Arsenal AASC United - CL I D2
 89136  Oconee Veterans Park  04:00 PM  C D7 vs D10OconeeFC 19U Boys WHITE 1999 - CL I D 2 vs.GSA North 99B Premier - CL I D7
 89155  Devaul Henderson Park - RH  05:00 PM  1 D3 vs D4Richmond Hill - B19U - CL I D 5 vs.SSA Savannah UTD 99B Premier - CL I D0

Bracket - Sunday, September 24, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 89140  Holland Sports Complex  10:00 AM  3 D1 vs D5ATHENS UNITED 99 BOYS GOLD - CL I D 1 vs.All-In FC Snellville - U19Elite - CL I D5
 89125  Chatham Co Soccer Complex  01:00 PM  5 D4 vs D9SSA Savannah UTD 99B Premier - CL I D 0 vs.Concorde Fire Central Elite - CL I D3

Bracket - Saturday, September 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 89139  Allen Creek  10:45 AM  2 D8 vs D2Lanier Sharks 99B - C I D 14 vs.Augusta Arsenal AASC United - CL I D2
 89153  Rabbit Hill Park  07:00 PM  2 D10 vs D4GSA North 99B Premier - CL I D 5 vs.SSA Savannah UTD 99B Premier - CL I D0

Bracket - Sunday, October 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 89141  GSA  01:00 PM  XRoa D6 vs D4GSA South 99B Premier - CL I D 2 vs.SSA Savannah UTD 99B Premier - CL I D1
 89127  Devaul Henderson Park - RH  02:00 PM  2 D3 vs D10Richmond Hill - B19U - CL I D 0 vs.GSA North 99B Premier - CL I D3

Bracket - Sunday, October 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 89162  Chatham Co Soccer Complex  01:00 PM  3 D4 vs D5SSA Savannah UTD 99B Premier - CL I D 1 vs.All-In FC Snellville - U19Elite - CL I D1

Bracket - Saturday, October 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 89150  Augusta Soccer Park  12:00 PM  7 D2 vs D3Augusta Arsenal AASC United - CL I D 0 vs.Richmond Hill - B19U - CL I D11
 89149  Briscoe Park   07:00 PM  1 D5 vs D9All-In FC Snellville - U19Elite - CL I D 2 vs.Concorde Fire Central Elite - CL I D2

Bracket - Sunday, October 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 89137  Briscoe Park   01:00 PM  1 D5 vs D3All-In FC Snellville - U19Elite - CL I D 1 vs.Richmond Hill - B19U - CL I D3
 89151  Oconee Veterans Park  04:30 PM  C D7 vs D1OconeeFC 19U Boys WHITE 1999 - CL I D 1 vs.ATHENS UNITED 99 BOYS GOLD - CL I D3

Bracket - Saturday, October 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 89154  Concorde Fire - Fayetteville  01:30 PM  1 D9 vs D7Concorde Fire Central Elite - CL I D 9 vs.OconeeFC 19U Boys WHITE 1999 - CL I D0
 89158  Rabbit Hill Park  03:00 PM  2 D10 vs D6GSA North 99B Premier - CL I D 8 vs.GSA South 99B Premier - CL I D1

Bracket - Sunday, October 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 89156  Augusta Soccer Park  01:00 PM  1 D2 vs D5Augusta Arsenal AASC United - CL I D 1 vs.All-In FC Snellville - U19Elite - CL I D10
 89163  Georgia Soccer Park  02:00 PM  5 D9 vs D1Concorde Fire Central Elite - CL I D 6 vs.ATHENS UNITED 99 BOYS GOLD - CL I D1

Bracket - Saturday, October 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 89159  Augusta Soccer Park  10:00 AM  7 D2 vs D7Augusta Arsenal AASC United - CL I D 1 vs.OconeeFC 19U Boys WHITE 1999 - CL I D5
 89138  Chatham Co Soccer Complex  11:00 AM  5 D4 vs D1SSA Savannah UTD 99B Premier - CL I D 0 vs.ATHENS UNITED 99 BOYS GOLD - CL I D0
 89144  Georgia Soccer Park  04:00 PM  2 D9 vs D3Concorde Fire Central Elite - CL I D 3 vs.Richmond Hill - B19U - CL I D0
 89161  Rabbit Hill Park  05:00 PM  1 D10 vs D8GSA North 99B Premier - CL I D 7 vs.Lanier Sharks 99B - C I D0

Bracket - Sunday, October 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 89124  Briscoe Park   11:00 AM  1 D5 vs D8All-In FC Snellville - U19Elite - CL I D 8 vs.Lanier Sharks 99B - C I D3
 89131  Holland Sports Complex  12:00 PM  2 D1 vs D3ATHENS UNITED 99 BOYS GOLD - CL I D 0 vs.Richmond Hill - B19U - CL I D3

Bracket - Saturday, November 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 89167  Chatham Co Soccer Complex  11:00 AM  4 D4 vs D7SSA Savannah UTD 99B Premier - CL I D 7 vs.OconeeFC 19U Boys WHITE 1999 - CL I D0
 89145  GSA  01:00 PM  XRoa D6 vs D1GSA South 99B Premier - CL I D 1 vs.ATHENS UNITED 99 BOYS GOLD - CL I D2
 89168  Augusta Soccer Park  02:00 PM  7 D2 vs D9Augusta Arsenal AASC United - CL I D 0 vs.Concorde Fire Central Elite - CL I D6
 89166  Devaul Henderson Park - RH  03:00 PM  2 D3 vs D8Richmond Hill - B19U - CL I D 14 vs.Lanier Sharks 99B - C I D0

Bracket - Sunday, November 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 89160  Devaul Henderson Park - RH  03:00 PM  1 D3 vs D6Richmond Hill - B19U - CL I D 0 vs.GSA South 99B Premier - CL I D0
 89148  Oconee Veterans Park  03:00 PM  C D7 vs D5OconeeFC 19U Boys WHITE 1999 - CL I D 1 vs.All-In FC Snellville - U19Elite - CL I D8

Bracket - Saturday, November 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 89165  Briscoe Park   02:00 PM  1 D5 vs D6All-In FC Snellville - U19Elite - CL I D 3 vs.GSA South 99B Premier - CL I D2
 89164  Holland Sports Complex  03:00 PM  3 D1 vs D10ATHENS UNITED 99 BOYS GOLD - CL I D 0 vs.GSA North 99B Premier - CL I D6
 89142  Devaul Henderson Park - RH  05:00 PM  1 D3 vs D7Richmond Hill - B19U - CL I D 7 vs.OconeeFC 19U Boys WHITE 1999 - CL I D0

Bracket - Sunday, November 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 89152  Allen Creek  02:45 PM  3 D8 vs D6Lanier Sharks 99B - C I D 1 vs.GSA South 99B Premier - CL I D4
 89146  Rabbit Hill Park  03:00 PM  2 D10 vs D2GSA North 99B Premier - CL I D 11 vs.Augusta Arsenal AASC United - CL I D0

Bracket - Saturday, November 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 89157  Holland Sports Complex  12:00 PM  4 D1 vs D8ATHENS UNITED 99 BOYS GOLD - CL I D 2 vs.Lanier Sharks 99B - C I D5
 89143  Ocee Elementary  02:00 PM  1 D9 vs D10Concorde Fire Central Elite - CL I D 3 vs.GSA North 99B Premier - CL I D1

Bracket - Sunday, November 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 89132  TBD Classic 19U   --    --  D7 vs D8OconeeFC 19U Boys WHITE 1999 - CL I D 3 vs.Lanier Sharks 99B - C I D1

Bracket - Monday, December 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 89128  GSA  07:00 PM  Spen D6 vs D7GSA South 99B Premier - CL I D 0 vs.OconeeFC 19U Boys WHITE 1999 - CL I D0






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.