Fall 2017 Athena/Classic/Rias
Team Schedules - 13U Athena B
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-fall17athenaclassicrias.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=BB42C57B-FB28-43C9-B94E-04CB5F7B97CF&tournamentguid=046D38DA-44DE-42E6-8CEB-31396F9E675E&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL B      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 B14 : Concorde Fire North U12 Girls - Ath B5555555555555-065 35  5  0 0
 B10 : Inter Atlanta FC 05G Elite- Ath B5550555555550-055 27  3  0 0
 B12 : NTH TopHat 05 Navy- Ath B5555005555255-052 31  6  1 0
 B5 : Concorde Fire North Black- Ath B0552055550205-039 4  16  0 0
 B3 : UFA 05G Red- Ath B0052050522555-036 2  13  1 0
 B2 : SSA Chelsea 05G Premier- Ath B0055550225005-034 0  15  3 0
 B1 : Concorde Fire Central Black- Ath B0550522052250-033 4  20  1 0
 B13 : GSA 06G Premier- Ath B0552250002550-031 -3  28  0 0
 B4 : Ambush SC G05 Red- Ath B2052055505000-029 -5  19  0 0
 B9 : NTH TopHat 05 White QP- Ath B5500200050500-022 -7  20  0 0
 B6 : Georgia Rush G2005 Rush- Ath B0500000020005-012 -22  43  0 0
 B11 : Georgia Express 05G Genoa- Ath B2050000050000-012 -26  36  0 0
 B8 : SSA Chelsea 05G Select Yellow 1- Ath B0202005000000-09 -17  28  0 0
 B7 : Impact SC 05G Academy- Ath B2000202000200-08 -23  29  0 0

Bracket - Saturday, September 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 73240  Georgia Soccer Park  11:00 AM  2 B1 vs B14Concorde Fire Central Black- Ath B 0 vs.Concorde Fire North U12 Girls - Ath B3
 73235  LanierLand Park  01:00 PM  1 B3 vs B12UFA 05G Red- Ath B 0 vs.NTH TopHat 05 Navy- Ath B3
 73238  Stars Athletic Club  02:00 PM  4 B6 vs B9Georgia Rush G2005 Rush- Ath B 0 vs.NTH TopHat 05 White QP- Ath B1
 73236  Webb Bridge Park  04:00 PM  1 B4 vs B11Ambush SC G05 Red- Ath B 0 vs.Georgia Express 05G Genoa- Ath B0
 73237  Ocee Elementary  05:00 PM  1 B5 vs B10Concorde Fire North Black- Ath B 0 vs.Inter Atlanta FC 05G Elite- Ath B2

Bracket - Saturday, September 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 73247  Ocee Elementary  01:00 PM  1 B14 vs B8Concorde Fire North U12 Girls - Ath B 4 vs.SSA Chelsea 05G Select Yellow 1- Ath B2

Bracket - Sunday, September 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 73239  Badger Creek Complex  09:00 AM  5 B7 vs B8Impact SC 05G Academy- Ath B 0 vs.SSA Chelsea 05G Select Yellow 1- Ath B0
 73254  Ocee Elementary  01:00 PM  1 B14 vs B2Concorde Fire North U12 Girls - Ath B 3 vs.SSA Chelsea 05G Premier- Ath B1
 73251  Stars Athletic Club  07:00 PM  2 B6 vs B11Georgia Rush G2005 Rush- Ath B 2 vs.Georgia Express 05G Genoa- Ath B0

Bracket - Saturday, September 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 73259  Peachtree Ridge Park  10:45 AM  7 B11 vs B7Georgia Express 05G Genoa- Ath B 1 vs.Impact SC 05G Academy- Ath B0
 73258  Tophat Soccer Club  11:00 AM  1 B12 vs B6NTH TopHat 05 Navy- Ath B 10 vs.Georgia Rush G2005 Rush- Ath B0
 73255  Concorde Ashford Dunwoody  01:30 PM  1 B1 vs B4Concorde Fire Central Black- Ath B 5 vs.Ambush SC G05 Red- Ath B2
 73257  GSA  05:00 PM  Bend B13 vs B5GSA 06G Premier- Ath B 2 vs.Concorde Fire North Black- Ath B3
 73260  Arizona Avenue  06:15 PM  2 B10 vs B8Inter Atlanta FC 05G Elite- Ath B 4 vs.SSA Chelsea 05G Select Yellow 1- Ath B0

Bracket - Sunday, September 24, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 73265  Badger Creek Complex  09:00 AM  5 B7 vs B12Impact SC 05G Academy- Ath B 0 vs.NTH TopHat 05 Navy- Ath B6
 73304  Shakerag Elementary  10:00 AM  1 B11 vs B1Georgia Express 05G Genoa- Ath B 0 vs.Concorde Fire Central Black- Ath B4
 73263  Milton Center  02:00 PM  1 B4 vs B2Ambush SC G05 Red- Ath B 2 vs.SSA Chelsea 05G Premier- Ath B0
 73264  Stars Athletic Club  02:00 PM  2 B6 vs B13Georgia Rush G2005 Rush- Ath B 2 vs.GSA 06G Premier- Ath B4
 73297  Georgia Soccer Park  05:00 PM  3 B1 vs B10Concorde Fire Central Black- Ath B 0 vs.Inter Atlanta FC 05G Elite- Ath B7

Bracket - Saturday, September 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 73274  Shakerag Elementary  11:45 AM  1 B11 vs B9Georgia Express 05G Genoa- Ath B 1 vs.NTH TopHat 05 White QP- Ath B4
 73272  GSA  12:00 PM  Bend B13 vs B7GSA 06G Premier- Ath B 2 vs.Impact SC 05G Academy- Ath B0
 73269  Stars Athletic Club  02:00 PM  2 B1 vs B6Concorde Fire Central Black- Ath B 4 vs.Georgia Rush G2005 Rush- Ath B1
 73275  Ocee Elementary  05:15 PM  1 B14 vs B10Concorde Fire North U12 Girls - Ath B 1 vs.Inter Atlanta FC 05G Elite- Ath B0
 73249  Webb Bridge Park  05:45 PM  1 B4 vs B13Ambush SC G05 Red- Ath B 2 vs.GSA 06G Premier- Ath B2

Bracket - Sunday, October 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 73276  Badger Creek Complex  08:00 AM  5 B7 vs B1Impact SC 05G Academy- Ath B 1 vs.Concorde Fire Central Black- Ath B1
 73279  Galloway Athletic Complex  02:30 PM  1 B8 vs B13SSA Chelsea 05G Select Yellow 1- Ath B 1 vs.GSA 06G Premier- Ath B1
 73280  UQP  03:00 PM  01 B9 vs B12NTH TopHat 05 White QP- Ath B 1 vs.NTH TopHat 05 Navy- Ath B5
 73282  Ocee Elementary  04:15 PM  1 B14 vs B4Concorde Fire North U12 Girls - Ath B 3 vs.Ambush SC G05 Red- Ath B0
 73277  Stars Athletic Club  05:00 PM  4 B6 vs B2Georgia Rush G2005 Rush- Ath B 1 vs.SSA Chelsea 05G Premier- Ath B2

Bracket - Saturday, October 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 73288  Tophat Soccer Club  12:00 PM  1 B12 vs B10NTH TopHat 05 Navy- Ath B 1 vs.Inter Atlanta FC 05G Elite- Ath B2
 73268  Fowler Park  05:00 PM  5 B3 vs B14UFA 05G Red- Ath B 0 vs.Concorde Fire North U12 Girls - Ath B1

Bracket - Saturday, October 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 73298  Mudcreek  08:30 AM  MC 4 B2 vs B9SSA Chelsea 05G Premier- Ath B 2 vs.NTH TopHat 05 White QP- Ath B1
 73302  GSA  12:00 PM  Bend B13 vs B11GSA 06G Premier- Ath B 4 vs.Georgia Express 05G Genoa- Ath B1
 73303  Concorde Ashford Dunwoody  01:30 PM  1 B14 vs B12Concorde Fire North U12 Girls - Ath B 2 vs.NTH TopHat 05 Navy- Ath B1
 73242  GSA  05:30 PM  XRoa B13 vs B3GSA 06G Premier- Ath B 2 vs.UFA 05G Red- Ath B4
 73301  Ocee Elementary  05:40 PM  1 B5 vs B6Concorde Fire North Black- Ath B 4 vs.Georgia Rush G2005 Rush- Ath B1
 73300  Webb Bridge Park  06:00 PM  1 B4 vs B7Ambush SC G05 Red- Ath B 3 vs.Impact SC 05G Academy- Ath B0

Bracket - Sunday, October 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 73306  UQP  09:00 AM  01 B9 vs B3NTH TopHat 05 White QP- Ath B 1 vs.UFA 05G Red- Ath B1
 73309  Metro North Pk  01:00 PM  1 B12 vs B13NTH TopHat 05 Navy- Ath B 4 vs.GSA 06G Premier- Ath B0
 73262  Ocee Elementary  02:45 PM  1 B5 vs B1Concorde Fire North Black- Ath B 1 vs.Concorde Fire Central Black- Ath B1
 73307  Galloway Athletic Complex  02:45 PM  1 B8 vs B4SSA Chelsea 05G Select Yellow 1- Ath B 0 vs.Ambush SC G05 Red- Ath B1
 73310  Ocee Elementary  05:40 PM  1 B14 vs B6Concorde Fire North U12 Girls - Ath B 9 vs.Georgia Rush G2005 Rush- Ath B0

Bracket - Monday, October 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 73270  Noonday Park  07:00 PM  12 B2 vs B5SSA Chelsea 05G Premier- Ath B 2 vs.Concorde Fire North Black- Ath B1

Bracket - Friday, October 20, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 73273  Sutton Middle School  07:00 PM  1 B12 vs B8NTH TopHat 05 Navy- Ath B 4 vs.SSA Chelsea 05G Select Yellow 1- Ath B0

Bracket - Saturday, October 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 73317  GSA  09:00 AM  Bend B13 vs B14GSA 06G Premier- Ath B 1 vs.Concorde Fire North U12 Girls - Ath B6
 73313  South Forsyth  09:00 AM  4 B3 vs B10UFA 05G Red- Ath B 0 vs.Inter Atlanta FC 05G Elite- Ath B2
 73312  Tramore  10:15 AM  10 B2 vs B11SSA Chelsea 05G Premier- Ath B 1 vs.Georgia Express 05G Genoa- Ath B0
 73316  Stars Athletic Club  11:00 AM  2 B6 vs B7Georgia Rush G2005 Rush- Ath B 0 vs.Impact SC 05G Academy- Ath B0
 73311  Concorde Ashford Dunwoody  04:30 PM  1 B1 vs B12Concorde Fire Central Black- Ath B 0 vs.NTH TopHat 05 Navy- Ath B1
 73314  Webb Bridge Park  06:15 PM  1 B4 vs B9Ambush SC G05 Red- Ath B 1 vs.NTH TopHat 05 White QP- Ath B0

Bracket - Sunday, October 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 73324  Badger Creek Complex  08:00 AM  4 B7 vs B14Impact SC 05G Academy- Ath B 0 vs.Concorde Fire North U12 Girls - Ath B4
 73321  Arizona Avenue  10:45 AM  2 B10 vs B4Inter Atlanta FC 05G Elite- Ath B 2 vs.Ambush SC G05 Red- Ath B0
 73320  Peachtree Ridge Park  11:45 AM  7 B11 vs B3Georgia Express 05G Genoa- Ath B 1 vs.UFA 05G Red- Ath B3
 73323  Sutton Middle School  01:00 PM  1 B8 vs B6SSA Chelsea 05G Select Yellow 1- Ath B 3 vs.Georgia Rush G2005 Rush- Ath B0
 73290  UQP  01:00 PM  01 B9 vs B1NTH TopHat 05 White QP- Ath B 0 vs.Concorde Fire Central Black- Ath B2
 73319  Tophat Soccer Club  02:30 PM  2 B12 vs B2NTH TopHat 05 Navy- Ath B 2 vs.SSA Chelsea 05G Premier- Ath B0

Bracket - Friday, October 27, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 73308  Badger Creek Complex  07:00 PM  4 B7 vs B5Impact SC 05G Academy- Ath B 1 vs.Concorde Fire North Black- Ath B2
 73234  Mudcreek  07:30 PM  MC 2 B2 vs B13SSA Chelsea 05G Premier- Ath B 0 vs.GSA 06G Premier- Ath B0

Bracket - Saturday, October 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 73266  Sutton Middle School  11:00 AM  1 B8 vs B11SSA Chelsea 05G Select Yellow 1- Ath B 1 vs.Georgia Express 05G Genoa- Ath B2
 73322  UQP  11:00 AM  01 B9 vs B5NTH TopHat 05 White QP- Ath B 0 vs.Concorde Fire North Black- Ath B3
 73245  Drew Charter School  01:30 PM  1 B10 vs B6Inter Atlanta FC 05G Elite- Ath B 3 vs.Georgia Rush G2005 Rush- Ath B0
 73241  Concorde Ridgeview  02:00 PM  1 B1 vs B2Concorde Fire Central Black- Ath B 0 vs.SSA Chelsea 05G Premier- Ath B0
 73271  Fowler Park  07:00 PM  5 B3 vs B4UFA 05G Red- Ath B 0 vs.Ambush SC G05 Red- Ath B1

Bracket - Sunday, October 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 73285  Matt Community Park  09:00 AM  3 B3 vs B6UFA 05G Red- Ath B 1 vs.Georgia Rush G2005 Rush- Ath B0
 73291  Oglethorpe Univ. Turf Fields  02:30 PM  1 B8 vs B2SSA Chelsea 05G Select Yellow 1- Ath B 1 vs.SSA Chelsea 05G Premier- Ath B2
 73252  Badger Creek Complex  03:00 PM  5 B7 vs B10Impact SC 05G Academy- Ath B 0 vs.Inter Atlanta FC 05G Elite- Ath B3
 73286  Webb Bridge Park  05:00 PM  1 B4 vs B5Ambush SC G05 Red- Ath B 0 vs.Concorde Fire North Black- Ath B1

Bracket - Wednesday, November 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 73292  Badger Creek Complex  07:30 PM  5 B7 vs B3Impact SC 05G Academy- Ath B 1 vs.UFA 05G Red- Ath B1

Bracket - Saturday, November 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 73248  Fowler Park  09:00 AM  10 B3 vs B1UFA 05G Red- Ath B 0 vs.Concorde Fire Central Black- Ath B0
 73244  Shakerag Elementary  03:30 PM  1 B11 vs B5Georgia Express 05G Genoa- Ath B 0 vs.Concorde Fire North Black- Ath B2
 73253  Galloway Athletic Complex  03:45 PM  1 B8 vs B9SSA Chelsea 05G Select Yellow 1- Ath B 0 vs.NTH TopHat 05 White QP- Ath B3

Bracket - Sunday, November 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 73278  Ocee Elementary  10:00 AM  1 B5 vs B3Concorde Fire North Black- Ath B 0 vs.UFA 05G Red- Ath B1
 73289  Shakerag Elementary  12:15 PM  1 B11 vs B14Georgia Express 05G Genoa- Ath B 0 vs.Concorde Fire North U12 Girls - Ath B8
 73283  Concorde Ashford Dunwoody  04:30 PM  1 B1 vs B8Concorde Fire Central Black- Ath B 3 vs.SSA Chelsea 05G Select Yellow 1- Ath B2
 73293  Stars Athletic Club  04:30 PM  4 B6 vs B4Georgia Rush G2005 Rush- Ath B 3 vs.Ambush SC G05 Red- Ath B2

Bracket - Friday, November 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 73305  Maynard Jackson HS  08:00 PM  1 B10 vs B2Inter Atlanta FC 05G Elite- Ath B 2 vs.SSA Chelsea 05G Premier- Ath B0

Bracket - Saturday, November 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 73299  South Forsyth  11:00 AM  4 B3 vs B8UFA 05G Red- Ath B 2 vs.SSA Chelsea 05G Select Yellow 1- Ath B0
 73261  UQP  01:00 PM  01 B9 vs B14NTH TopHat 05 White QP- Ath B 0 vs.Concorde Fire North U12 Girls - Ath B2
 73250  Ocee Elementary  03:30 PM  1 B5 vs B12Concorde Fire North Black- Ath B 1 vs.NTH TopHat 05 Navy- Ath B1
 73281  Avondale Stadium  06:00 PM  1 B10 vs B11Inter Atlanta FC 05G Elite- Ath B 3 vs.Georgia Express 05G Genoa- Ath B0

Bracket - Sunday, November 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 73256  Tramore  08:45 AM  10 B2 vs B3SSA Chelsea 05G Premier- Ath B 1 vs.UFA 05G Red- Ath B2
 73296  Ocee Elementary  10:00 AM  1 B5 vs B14Concorde Fire North Black- Ath B 0 vs.Concorde Fire North U12 Girls - Ath B4
 73315  Ocee Elementary  01:00 PM  1 B5 vs B8Concorde Fire North Black- Ath B 2 vs.SSA Chelsea 05G Select Yellow 1- Ath B1
 73243  Tophat Soccer Club  04:00 PM  1 B12 vs B4NTH TopHat 05 Navy- Ath B 3 vs.Ambush SC G05 Red- Ath B0

Bracket - Monday, November 13, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 73284  Noonday Park  07:00 PM  12 B2 vs B7SSA Chelsea 05G Premier- Ath B 5 vs.Impact SC 05G Academy- Ath B0
 73318  GSA  07:45 PM  Mill B13 vs B1GSA 06G Premier- Ath B 2 vs.Concorde Fire Central Black- Ath B1

Bracket - Wednesday, November 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 73246  Noonday Park  07:00 PM  10 B9 vs B7NTH TopHat 05 White QP- Ath B 1 vs.Impact SC 05G Academy- Ath B0

Bracket - Saturday, November 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 73295  Shakerag Elementary  11:30 AM  1 B11 vs B12Georgia Express 05G Genoa- Ath B 0 vs.NTH TopHat 05 Navy- Ath B4
 73287  GSA  03:00 PM  Bend B13 vs B9GSA 06G Premier- Ath B 3 vs.NTH TopHat 05 White QP- Ath B1

Bracket - Sunday, November 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 73294  Arizona Avenue  05:00 PM  2 B10 vs B13Inter Atlanta FC 05G Elite- Ath B 3 vs.GSA 06G Premier- Ath B1

Bracket - Friday, December 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 73267  Harrison High School  07:30 PM  1 B9 vs B10NTH TopHat 05 White QP- Ath B 0 vs.Inter Atlanta FC 05G Elite- Ath B0






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.