Fall 2017 Athena/Classic/Rias
Team Schedules - 16U Athena C
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-fall17athenaclassicrias.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=E6CADEDE-C671-4935-BF46-BB03FD8ABDCA&tournamentguid=046D38DA-44DE-42E6-8CEB-31396F9E675E&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL C      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 C9 : Lanier Sharks 02 - ATH C55555555225x-049 24  9  0 0
 C3 : STEAMERS FC 02G Elite - ATH C50555505555x-045 20  18  0 0
 C1 : Rapids FC 16U Girls - ATH C550052525552-041 18  13  0 0
 C2 : Cartecay United FC Strikers 02 - ATH C520055552525-041 12  21  1 1
 C5 : GSA North 02G White - ATH C00250555005x-027 6  17  0 0
 C6 : NTH TopHat 02 White MN - ATH C55250505000x-027 4  11  0 0
 C11 : All-In Futbol Club at Sugar Hill - ATH C05050052055x-027 2  16  1 0
 C8 : SSA Chelsea 02G Select Blue 1 - ATH C05505000002x-017 -18  39  0 0
 C10 : Concorde Fire West Black - ATH C05500002500x-017 -10  26  0 0
 C12 : UFA 02G Black - ATH C50000500000x-010 -17  28  0 0
 C4 : Concorde Fire North Black - ATH C05-450000002x-08 -14  22  1 0
 C7 : Inter Atlanta FC 02G Premier - ATH C00000000050x-05 -27  42  0 0

Bracket - Saturday, September 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 66530  Gilmer County Soccer Complex  09:00 AM  1 C2 vs C11Cartecay United FC Strikers 02 - ATH C 3 vs.All-In Futbol Club at Sugar Hill - ATH C2
 66534  Drew Charter School  12:00 PM  1 C7 vs C6Inter Atlanta FC 02G Premier - ATH C 0 vs.NTH TopHat 02 White MN - ATH C2
 66532  Allen Creek  12:30 PM  1 C9 vs C4Lanier Sharks 02 - ATH C 1 vs.Concorde Fire North Black - ATH C0
 66531  Ocee Elementary  03:00 PM  1 C10 vs C3Concorde Fire West Black - ATH C 1 vs.STEAMERS FC 02G Elite - ATH C4

Bracket - Saturday, September 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 66541  Fowler Park  09:00 AM  5 C12 vs C7UFA 02G Black - ATH C 4 vs.Inter Atlanta FC 02G Premier - ATH C2
 66539  Rabbit Hill Park  11:00 AM  2 C5 vs C9GSA North 02G White - ATH C 1 vs.Lanier Sharks 02 - ATH C2
 66537  Gary Pirkle  11:15 AM  1 C11 vs C3All-In Futbol Club at Sugar Hill - ATH C 3 vs.STEAMERS FC 02G Elite - ATH C0
 66572  Tramore  06:00 PM  10 C8 vs C1SSA Chelsea 02G Select Blue 1 - ATH C 1 vs.Rapids FC 16U Girls - ATH C6

Bracket - Sunday, September 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 66553  Mudcreek  01:00 PM  MC 4 C8 vs C12SSA Chelsea 02G Select Blue 1 - ATH C 2 vs.UFA 02G Black - ATH C1
 66554  Mary Street Park  03:00 PM  1 C1 vs C5Rapids FC 16U Girls - ATH C 5 vs.GSA North 02G White - ATH C2

Bracket - Saturday, September 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 66542  Bethesda Park  09:00 AM  Bute C3 vs C1STEAMERS FC 02G Elite - ATH C 5 vs.Rapids FC 16U Girls - ATH C1
 66543  Gary Pirkle  09:15 AM  2 C11 vs C4All-In Futbol Club at Sugar Hill - ATH C 0 vs.Concorde Fire North Black - ATH C2
 66561  Rabbit Hill Park  11:00 AM  2 C5 vs C2GSA North 02G White - ATH C 4 vs.Cartecay United FC Strikers 02 - ATH C4
 66546  Mudcreek  05:45 PM  MC 4 C8 vs C7SSA Chelsea 02G Select Blue 1 - ATH C 1 vs.Inter Atlanta FC 02G Premier - ATH C0

Bracket - Sunday, September 24, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 66563  Arizona Avenue  12:00 PM  1 C7 vs C11Inter Atlanta FC 02G Premier - ATH C 0 vs.All-In Futbol Club at Sugar Hill - ATH C3
 66536  Mary Street Park  01:00 PM  1 C1 vs C2Rapids FC 16U Girls - ATH C 0 vs.Cartecay United FC Strikers 02 - ATH C0

Bracket - Saturday, September 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 66549  Bethesda Park  11:00 AM  Bute C3 vs C2STEAMERS FC 02G Elite - ATH C 7 vs.Cartecay United FC Strikers 02 - ATH C3
 66552  Drew Charter School  01:30 PM  1 C7 vs C9Inter Atlanta FC 02G Premier - ATH C 0 vs.Lanier Sharks 02 - ATH C6
 66550  Rabbit Hill Park  03:00 PM  2 C5 vs C11GSA North 02G White - ATH C 2 vs.All-In Futbol Club at Sugar Hill - ATH C1

Bracket - Sunday, October 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 66544  Ocee Elementary  11:00 AM  1 C10 vs C5Concorde Fire West Black - ATH C 1 vs.GSA North 02G White - ATH C0
 66540  Metro North Pk  03:00 PM  3 C6 vs C8NTH TopHat 02 White MN - ATH C 4 vs.SSA Chelsea 02G Select Blue 1 - ATH C1
 66566  Mary Street Park  05:00 PM  1 C1 vs C7Rapids FC 16U Girls - ATH C 11 vs.Inter Atlanta FC 02G Premier - ATH C0

Bracket - Saturday, October 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 66555  Gilmer County Soccer Complex  10:00 AM  1 C2 vs C4Cartecay United FC Strikers 02 - ATH C 4F vs.Concorde Fire North Black - ATH C
Forfeited Game
0
 66559  Fowler Park  11:00 AM  10 C12 vs C3UFA 02G Black - ATH C 2 vs.STEAMERS FC 02G Elite - ATH C4
 66557  Woodlands Park  04:30 PM  1 C10 vs C7Concorde Fire West Black - ATH C 4 vs.Inter Atlanta FC 02G Premier - ATH C1

Bracket - Saturday, October 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 66565  Matt Community Park  11:00 AM  4 C12 vs C9UFA 02G Black - ATH C 0 vs.Lanier Sharks 02 - ATH C4
 66560  Noonday Park  11:00 AM  10 C6 vs C1NTH TopHat 02 White MN - ATH C 1 vs.Rapids FC 16U Girls - ATH C1
 66564  Noonday Park  02:00 PM  12 C8 vs C10SSA Chelsea 02G Select Blue 1 - ATH C 4 vs.Concorde Fire West Black - ATH C3

Bracket - Sunday, October 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 66533  Mudcreek  12:45 PM  MC 4 C8 vs C5SSA Chelsea 02G Select Blue 1 - ATH C 0 vs.GSA North 02G White - ATH C6
 66551  Metro North Pk  01:00 PM  4 C6 vs C10NTH TopHat 02 White MN - ATH C 1 vs.Concorde Fire West Black - ATH C0

Bracket - Saturday, October 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 66567  Gilmer County Soccer Complex  09:00 AM  1 C2 vs C6Cartecay United FC Strikers 02 - ATH C 3 vs.NTH TopHat 02 White MN - ATH C2
 66570  Woodlands Park  10:30 AM  1 C10 vs C9Concorde Fire West Black - ATH C 2 vs.Lanier Sharks 02 - ATH C6
 66571  Ocee Elementary  12:30 PM  1 C4 vs C12Concorde Fire North Black - ATH C 2 vs.UFA 02G Black - ATH C0

Bracket - Sunday, October 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 66558  Allen Creek  01:00 PM  1 C9 vs C8Lanier Sharks 02 - ATH C 11 vs.SSA Chelsea 02G Select Blue 1 - ATH C0
 66562  Ocee Elementary  05:00 PM  1 C4 vs C3Concorde Fire North Black - ATH C 1 vs.STEAMERS FC 02G Elite - ATH C4

Bracket - Tuesday, October 24, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 66576  Allen Creek  07:30 PM  3 C9 vs C11Lanier Sharks 02 - ATH C 3 vs.All-In Futbol Club at Sugar Hill - ATH C1

Bracket - Saturday, October 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 66575  Rabbit Hill Park  01:00 PM  3 C5 vs C4GSA North 02G White - ATH C 4 vs.Concorde Fire North Black - ATH C0
 66577  Woodlands Park  03:00 PM  1 C10 vs C12Concorde Fire West Black - ATH C 1 vs.UFA 02G Black - ATH C3
 66573  Drew Charter School  05:00 PM  1 C7 vs C2Inter Atlanta FC 02G Premier - ATH C 1 vs.Cartecay United FC Strikers 02 - ATH C2

Bracket - Sunday, October 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 66569  Gary Pirkle  01:00 PM  1 C11 vs C8All-In Futbol Club at Sugar Hill - ATH C 1 vs.SSA Chelsea 02G Select Blue 1 - ATH C0
 66592  Bethesda Park  03:00 PM  Bute C3 vs C9STEAMERS FC 02G Elite - ATH C 2 vs.Lanier Sharks 02 - ATH C4
 66535  Mary Street Park  03:30 PM  1 C1 vs C12Rapids FC 16U Girls - ATH C 4 vs.UFA 02G Black - ATH C0

Bracket - Friday, November 03, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 66580  Bethesda Park  07:00 PM  Bute C3 vs C7STEAMERS FC 02G Elite - ATH C 4 vs.Inter Atlanta FC 02G Premier - ATH C0

Bracket - Saturday, November 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 66581  Georgia Soccer Park  08:45 AM  1 C4 vs C6Concorde Fire North Black - ATH C 0 vs.NTH TopHat 02 White MN - ATH C3
 66583  LanierLand Park  01:00 PM  1 C12 vs C5UFA 02G Black - ATH C 0 vs.GSA North 02G White - ATH C1
 66578  Ruby C. Fulbright Field  05:30 PM  2 C1 vs C9Rapids FC 16U Girls - ATH C 1 vs.Lanier Sharks 02 - ATH C1
 66582  Gary Pirkle  06:15 PM  2 C11 vs C10All-In Futbol Club at Sugar Hill - ATH C 2 vs.Concorde Fire West Black - ATH C2

Bracket - Sunday, November 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 66538  Ocee Elementary  02:30 PM  1 C4 vs C10Concorde Fire North Black - ATH C 1 vs.Concorde Fire West Black - ATH C2
 66579  Gilmer High School  03:00 PM  1 C2 vs C8Cartecay United FC Strikers 02 - ATH C 4 vs.SSA Chelsea 02G Select Blue 1 - ATH C0
 66590  Mary Street Park  04:30 PM  1 C1 vs C11Rapids FC 16U Girls - ATH C 4 vs.All-In Futbol Club at Sugar Hill - ATH C0
 66568  Bethesda Park  07:00 PM  Bute C3 vs C5STEAMERS FC 02G Elite - ATH C 2 vs.GSA North 02G White - ATH C1

Bracket - Friday, November 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 66556  Gary Pirkle  07:00 PM  1 C11 vs C6All-In Futbol Club at Sugar Hill - ATH C 1 vs.NTH TopHat 02 White MN - ATH C0

Bracket - Saturday, November 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 66585  Allen Creek  10:45 AM  2 C9 vs C2Lanier Sharks 02 - ATH C 2 vs.Cartecay United FC Strikers 02 - ATH C2
 66588  Noonday Park  11:00 AM  10 C6 vs C5NTH TopHat 02 White MN - ATH C 2 vs.GSA North 02G White - ATH C0
 66584  Woodlands Park  01:30 PM  1 C10 vs C1Concorde Fire West Black - ATH C 0 vs.Rapids FC 16U Girls - ATH C2
 66586  Tramore  02:00 PM  11 C8 vs C3SSA Chelsea 02G Select Blue 1 - ATH C 2 vs.STEAMERS FC 02G Elite - ATH C3
 66589  Fowler Park  03:00 PM  5 C12 vs C11UFA 02G Black - ATH C 0 vs.All-In Futbol Club at Sugar Hill - ATH C4
 66587  Drew Charter School  03:30 PM  1 C7 vs C4Inter Atlanta FC 02G Premier - ATH C 2 vs.Concorde Fire North Black - ATH C1

Bracket - Sunday, November 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 66594  Rabbit Hill Park  11:00 AM  1 C5 vs C7GSA North 02G White - ATH C 4 vs.Inter Atlanta FC 02G Premier - ATH C0
 66548  Ocee Elementary  11:30 AM  1 C4 vs C1Concorde Fire North Black - ATH C 1 vs.Rapids FC 16U Girls - ATH C2
 66545  Allen Creek  01:00 PM  2 C9 vs C6Lanier Sharks 02 - ATH C 2 vs.NTH TopHat 02 White MN - ATH C0
 66593  Ocee Elementary  02:40 PM  1 C4 vs C8Concorde Fire North Black - ATH C 0 vs.SSA Chelsea 02G Select Blue 1 - ATH C0
 66591  Gilmer High School  03:00 PM  1 C2 vs C10Cartecay United FC Strikers 02 - ATH C 2 vs.Concorde Fire West Black - ATH C0

Bracket - Saturday, November 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 200188  Gilmer High School  11:00 AM  1 C2 vs C1Cartecay United FC Strikers 02 - ATH C 2 vs.Rapids FC 16U Girls - ATH C2

Bracket - Sunday, November 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 66547  Gilmer High School  03:00 PM  1 C2 vs C12Cartecay United FC Strikers 02 - ATH C 4 vs.UFA 02G Black - ATH C1

Bracket - Saturday, December 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 66595  Metro North Pk  01:00 PM  3 C6 vs C12NTH TopHat 02 White MN - ATH C 0 vs.UFA 02G Black - ATH C0

Bracket - Saturday, December 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 66574  Metro North Pk  03:00 PM  5 C6 vs C3NTH TopHat 02 White MN - ATH C 0 vs.STEAMERS FC 02G Elite - ATH C3






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.