Username: 
  Password: 

Fall 2017 Athena/Classic/Rias
Team Schedules - 17U Classic II
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-fall17athenaclassicrias.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=F6262B22-6F7F-476A-B415-12855D65EA89&tournamentguid=046D38DA-44DE-42E6-8CEB-31396F9E675E&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A11 : STEAMERS FC 01B Chilpo - CL II520555555555-052 28  10  5 0
 A10 : Georgia Storm 01B Elite Clasico - CL II555555250552-049 28  12  5 1
 A1 : Lanier Sharks 01B - CL II555505525522-046 19  13  8 2
 A5 : Rapids FC 17U Boys - CL II055050505555-040 6  22  4 0
 A9 : Chiefs Premier 01 - CL II055055500525-037 10  20  6 0
 A4 : NTH NASA 01 Premier - CL II025555052500-034 7  15  5 0
 A3 : SAF 2001 ELITE - CL II050050050555-030 5  23  5 1
 A8 : AFC Lightning 01 Red - CL II505052005050-027 -7  30  2 0
 A7 : ATHENS UNITED 01 BOYS GOLD - CL II005222500550-026 5  26  9 0
 A6 : UFA South Georgia 01B Premier - CL II520050020500-019 -4  26  4 0
 A2 : Atlanta Fire - U17B Gold (2001) - CL II000502050000-012 -12  30  6 1
 A13 : Concorde Fire Central White - CL II0000000-40000-0-4 -43  65  0 0
 A12 : CFA Dalton 01 Elite - CL II0-40-4000-4000-4-0-16 -42  60  0 0

Bracket - Saturday, September 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 96766  Scott Hudgens Park  09:00 AM  1 A2 vs A11Atlanta Fire - U17B Gold (2001) - CL II 0 vs.STEAMERS FC 01B Chilpo - CL II3
 96713  Noonday Park  03:00 PM  03 A4 vs A1NTH NASA 01 Premier - CL II 1 vs.Lanier Sharks 01B - CL II3

Bracket - Sunday, September 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 96769  Mary Street Park  09:30 AM  1 A5 vs A10Rapids FC 17U Boys - CL II 0 vs.Georgia Storm 01B Elite Clasico - CL II2
 96702  Scott Hudgens Park  11:00 AM  6 A2 vs A1Atlanta Fire - U17B Gold (2001) - CL II 0 vs.Lanier Sharks 01B - CL II5
 96773  Noonday Park  11:00 AM  02 A4 vs A11NTH NASA 01 Premier - CL II 1 vs.STEAMERS FC 01B Chilpo - CL II1

Bracket - Saturday, September 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 96709  Chestnut Log  09:00 AM  3 A10 vs A11Georgia Storm 01B Elite Clasico - CL II 3 vs.STEAMERS FC 01B Chilpo - CL II2
 133639  Allen Creek  02:15 PM  1 A1 vs A13Lanier Sharks 01B - CL II 10 vs.Concorde Fire Central White - CL II0

Bracket - Sunday, September 17, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 96698  PAC  09:00 AM  3 A8 vs A9AFC Lightning 01 Red - CL II 3 vs.Chiefs Premier 01 - CL II2
 96704  Allen Creek  01:00 PM  1 A1 vs A3Lanier Sharks 01B - CL II 4 vs.SAF 2001 ELITE - CL II1
 96706  Noonday Park  01:00 PM  02 A4 vs A2NTH NASA 01 Premier - CL II 3 vs.Atlanta Fire - U17B Gold (2001) - CL II2
 133647  Georgia Soccer Park  02:00 PM  3 A13 vs A10Concorde Fire Central White - CL II 0 vs.Georgia Storm 01B Elite Clasico - CL II8
 96697  Mary Street Park  05:00 PM  1 A5 vs A12Rapids FC 17U Boys - CL II 5 vs.CFA Dalton 01 Elite - CL II1

Bracket - Saturday, September 23, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 96755  Allen Creek  09:00 AM  3 A1 vs A11Lanier Sharks 01B - CL II 0 vs.STEAMERS FC 01B Chilpo - CL II4
 133638  Georgia Soccer Park  10:15 AM  4 A13 vs A2Concorde Fire Central White - CL II 0 vs.Atlanta Fire - U17B Gold (2001) - CL II3
 96718  Holland Sports Complex  03:00 PM  3 A7 vs A3ATHENS UNITED 01 BOYS GOLD - CL II 1 vs.SAF 2001 ELITE - CL II6
 96712  Silverbacks Park  03:00 PM  Ren A9 vs A12Chiefs Premier 01 - CL II 4F vs.CFA Dalton 01 Elite - CL II
Forfeited Game
0

Bracket - Sunday, September 24, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 96761  Scott Hudgens Park  09:00 AM  6 A2 vs A9Atlanta Fire - U17B Gold (2001) - CL II 1 vs.Chiefs Premier 01 - CL II5

Bracket - Saturday, September 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 96765  Friendly City Park  01:00 PM  5 A6 vs A7UFA South Georgia 01B Premier - CL II 5 vs.ATHENS UNITED 01 BOYS GOLD - CL II4
 133641  Bethesda Park  05:00 PM  Park A11 vs A13STEAMERS FC 01B Chilpo - CL II 6 vs.Concorde Fire Central White - CL II0
 96754  Lakeshore Park  06:30 PM  1 A12 vs A10CFA Dalton 01 Elite - CL II 2 vs.Georgia Storm 01B Elite Clasico - CL II11

Bracket - Sunday, October 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 96705  McCurry Park  10:00 AM  24 A8 vs A11AFC Lightning 01 Red - CL II 1 vs.STEAMERS FC 01B Chilpo - CL II7
 96711  Mary Street Park  01:00 PM  1 A5 vs A3Rapids FC 17U Boys - CL II 3 vs.SAF 2001 ELITE - CL II1
 96708  Silverbacks Park  01:00 PM  Ren A9 vs A10Chiefs Premier 01 - CL II 0 vs.Georgia Storm 01B Elite Clasico - CL II4
 96714  Friendly City Park  02:00 PM  4 A6 vs A2UFA South Georgia 01B Premier - CL II 2 vs.Atlanta Fire - U17B Gold (2001) - CL II2
 96707  Holland Sports Complex  02:00 PM  3 A7 vs A12ATHENS UNITED 01 BOYS GOLD - CL II 4F vs.CFA Dalton 01 Elite - CL II
Forfeited Game
0

Bracket - Saturday, October 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 133640  Georgia Soccer Park  12:00 PM  3 A13 vs A4Concorde Fire Central White - CL II 0 vs.NTH NASA 01 Premier - CL II6
 96700  Friendly City Park  02:00 PM  5 A6 vs A11UFA South Georgia 01B Premier - CL II 0 vs.STEAMERS FC 01B Chilpo - CL II3

Bracket - Sunday, October 08, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 133648  Georgia Soccer Park  11:00 AM  2 A13 vs A12Concorde Fire Central White - CL II 0 vs.CFA Dalton 01 Elite - CL II0
 96720  Friendly City Park  01:00 PM  5 A6 vs A4UFA South Georgia 01B Premier - CL II 1 vs.NTH NASA 01 Premier - CL II4

Bracket - Saturday, October 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 96759  Macon Soccer Complex  09:00 AM  1 A3 vs A8SAF 2001 ELITE - CL II 1 vs.AFC Lightning 01 Red - CL II2
 96715  Allen Creek  10:45 AM  1 A1 vs A5Lanier Sharks 01B - CL II 3 vs.Rapids FC 17U Boys - CL II1
 96726  Chestnut Log  01:00 PM  3 A10 vs A2Georgia Storm 01B Elite Clasico - CL II 5 vs.Atlanta Fire - U17B Gold (2001) - CL II0
 133645  Ridgeview Charter School  05:15 PM  1 A13 vs A6Concorde Fire Central White - CL II 0 vs.UFA South Georgia 01B Premier - CL II5

Bracket - Sunday, October 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 96721  McCurry Park  02:00 PM  23 A8 vs A4AFC Lightning 01 Red - CL II 0 vs.NTH NASA 01 Premier - CL II1
 96701  Boundary Waters  03:00 PM  1 A10 vs A7Georgia Storm 01B Elite Clasico - CL II 3 vs.ATHENS UNITED 01 BOYS GOLD - CL II3
 96717  Bethesda Park  03:00 PM  Park A11 vs A12STEAMERS FC 01B Chilpo - CL II 4 vs.CFA Dalton 01 Elite - CL II0
 133642  CGSA - Warner Robins  03:00 PM  9 A3 vs A13SAF 2001 ELITE - CL II 4F vs.Concorde Fire Central White - CL II
Forfeited Game
0
 96722  Friendly City Park  04:00 PM  4 A6 vs A1UFA South Georgia 01B Premier - CL II 0 vs.Lanier Sharks 01B - CL II1

Bracket - Saturday, October 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 133646  Georgia Soccer Park  10:15 AM  4 A13 vs A8Concorde Fire Central White - CL II 0 vs.AFC Lightning 01 Red - CL II4
 96764  Macon Soccer Complex  11:00 AM  1 A3 vs A10SAF 2001 ELITE - CL II 2 vs.Georgia Storm 01B Elite Clasico - CL II7
 96763  Noonday Park  05:00 PM  02 A4 vs A9NTH NASA 01 Premier - CL II 0 vs.Chiefs Premier 01 - CL II1
 96731  Lakeshore Park  06:00 PM  1 A12 vs A2CFA Dalton 01 Elite - CL II 0 vs.Atlanta Fire - U17B Gold (2001) - CL II5
 96758  Ruby C. Fulbright Field  08:00 PM  2 A5 vs A6Rapids FC 17U Boys - CL II 2 vs.UFA South Georgia 01B Premier - CL II1

Bracket - Sunday, October 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 96727  Allen Creek  09:30 AM  1 A1 vs A7Lanier Sharks 01B - CL II 1 vs.ATHENS UNITED 01 BOYS GOLD - CL II1
 96729  Bethesda Park  10:00 AM  Park A11 vs A3STEAMERS FC 01B Chilpo - CL II 3 vs.SAF 2001 ELITE - CL II2
 96730  Silverbacks Park  01:00 PM  Ren A9 vs A5Chiefs Premier 01 - CL II 5 vs.Rapids FC 17U Boys - CL II1
 96728  McCurry Park  02:00 PM  23 A8 vs A6AFC Lightning 01 Red - CL II 1 vs.UFA South Georgia 01B Premier - CL II1
 96732  Chestnut Log  03:00 PM  3 A10 vs A4Georgia Storm 01B Elite Clasico - CL II 0 vs.NTH NASA 01 Premier - CL II1

Bracket - Saturday, October 28, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 96767  Ruby C. Fulbright Field  09:30 AM  2 A5 vs A8Rapids FC 17U Boys - CL II 2 vs.AFC Lightning 01 Red - CL II0
 96772  Macon Soccer Complex  01:00 PM  4 A3 vs A12SAF 2001 ELITE - CL II 4F vs.CFA Dalton 01 Elite - CL II
Forfeited Game
0
 96760  Noonday Park  05:00 PM  11 A4 vs A7NTH NASA 01 Premier - CL II 1 vs.ATHENS UNITED 01 BOYS GOLD - CL II1
 133643  Silverbacks Park  05:00 PM  Ren A9 vs A13Chiefs Premier 01 - CL II 6 vs.Concorde Fire Central White - CL II0

Bracket - Sunday, October 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 96737  Lakeshore Park  11:00 AM  1 A12 vs A4CFA Dalton 01 Elite - CL II 0 vs.NTH NASA 01 Premier - CL II2
 96743  Scott Hudgens Park  02:00 PM  6 A2 vs A3Atlanta Fire - U17B Gold (2001) - CL II 0 vs.SAF 2001 ELITE - CL II0
 96738  McCurry Park  02:00 PM  21 A8 vs A1AFC Lightning 01 Red - CL II 0 vs.Lanier Sharks 01B - CL II3
 96735  Bethesda Park  03:00 PM  Park A11 vs A5STEAMERS FC 01B Chilpo - CL II 3 vs.Rapids FC 17U Boys - CL II1

Bracket - Saturday, November 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 96749  Lakeshore Park  11:00 AM  1 A12 vs A8CFA Dalton 01 Elite - CL II 1 vs.AFC Lightning 01 Red - CL II8
 96752  Scott Hudgens Park  11:00 AM  5 A2 vs A7Atlanta Fire - U17B Gold (2001) - CL II 2 vs.ATHENS UNITED 01 BOYS GOLD - CL II3
 96753  Noonday Park  03:00 PM  03 A4 vs A5NTH NASA 01 Premier - CL II 3 vs.Rapids FC 17U Boys - CL II4
 96733  Chestnut Log  05:00 PM  3 A10 vs A6Georgia Storm 01B Elite Clasico - CL II 2 vs.UFA South Georgia 01B Premier - CL II0

Bracket - Sunday, November 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 96741  Bethesda Park  11:00 AM  Bute A11 vs A7STEAMERS FC 01B Chilpo - CL II 3 vs.ATHENS UNITED 01 BOYS GOLD - CL II2
 96744  Lakeshore Park  11:00 AM  1 A12 vs A6CFA Dalton 01 Elite - CL II 2 vs.UFA South Georgia 01B Premier - CL II9
 96748  CGSA - Warner Robins  01:00 PM  10 A3 vs A4SAF 2001 ELITE - CL II 2 vs.NTH NASA 01 Premier - CL II1
 96739  Chestnut Log  03:00 PM  3 A10 vs A8Georgia Storm 01B Elite Clasico - CL II 7 vs.AFC Lightning 01 Red - CL II0
 96746  Scott Hudgens Park  04:00 PM  1 A2 vs A5Atlanta Fire - U17B Gold (2001) - CL II 1 vs.Rapids FC 17U Boys - CL II2

Bracket - Friday, November 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 96725  Holland Sports Complex  07:00 PM  4 A7 vs A5ATHENS UNITED 01 BOYS GOLD - CL II 2 vs.Rapids FC 17U Boys - CL II3

Bracket - Saturday, November 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 96762  TBD RILS 2   --    --  A12 vs A1CFA Dalton 01 Elite - CL II
Forfeited Game
 0 vs.Lanier Sharks 01B - CL II4F
 96719  PAC  10:00 AM  1 A8 vs A2AFC Lightning 01 Red - CL II 2 vs.Atlanta Fire - U17B Gold (2001) - CL II1
 133649  Holland Sports Complex  01:00 PM  3 A7 vs A13ATHENS UNITED 01 BOYS GOLD - CL II 7 vs.Concorde Fire Central White - CL II0
 96724  Pleasantdale Park  07:30 PM  2 A9 vs A3Chiefs Premier 01 - CL II 1 vs.SAF 2001 ELITE - CL II3

Bracket - Sunday, November 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 96751  CGSA - Warner Robins  01:00 PM  9 A3 vs A6SAF 2001 ELITE - CL II 2 vs.UFA South Georgia 01B Premier - CL II1
 133644  Mary Street Park  01:30 PM  1 A5 vs A13Rapids FC 17U Boys - CL II 6 vs.Concorde Fire Central White - CL II0
 96770  Holland Sports Complex  02:00 PM  3 A7 vs A8ATHENS UNITED 01 BOYS GOLD - CL II 4 vs.AFC Lightning 01 Red - CL II0
 96750  Chestnut Log  03:00 PM  3 A10 vs A1Georgia Storm 01B Elite Clasico - CL II 2 vs.Lanier Sharks 01B - CL II2
 96747  Bethesda Park  03:00 PM  Bute A11 vs A9STEAMERS FC 01B Chilpo - CL II 3 vs.Chiefs Premier 01 - CL II0

Bracket - Tuesday, November 14, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 96734  Pleasantdale Park  07:30 PM  2 A9 vs A7Chiefs Premier 01 - CL II 2 vs.ATHENS UNITED 01 BOYS GOLD - CL II1

Bracket - Thursday, November 16, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 96740  Pleasantdale Park  07:30 PM  1 A1 vs A9Lanier Sharks 01B - CL II 3 vs.Chiefs Premier 01 - CL II3

Bracket - Saturday, November 18, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 96771  Packer Park  02:00 PM  2 A6 vs A9UFA South Georgia 01B Premier - CL II 1 vs.Chiefs Premier 01 - CL II3






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.