Username: 
  Password: 

Team Schedules - 16U Classic III East
       


Atlanta Fire - U16B Silver (2002) - CL III E -- (0Y110-03DB6U-0033)
Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


Bracket - Saturday, September 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 72406  LanierLand Park  05:00 PM  1 A5 vs A9UFA 02B Gold - CL III E 3 vs.Atlanta Fire - U16B Silver (2002) - CL III E1

Bracket - Saturday, September 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 72425  Wade Walker Park  01:00 PM  2 A8 vs A9DDYSC 02 Wolves Elite - CL III E 2 vs.Atlanta Fire - U16B Silver (2002) - CL III E2

Bracket - Sunday, October 01, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 72437  Scott Hudgens Park  09:00 AM  5 A9 vs A10Atlanta Fire - U16B Silver (2002) - CL III E 0 vs.Effingham United 02B - B16U - CL III E3

Bracket - Saturday, October 07, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 72448  Devaul Henderson Park - RH  01:00 PM  2 A12 vs A9Richmond Hill - B16U Premier - CL III E 4F vs.Atlanta Fire - U16B Silver (2002) - CL III E
Forfeited Game
0

Bracket - Sunday, October 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 72470  Scott Hudgens Park  05:00 PM  5 A9 vs A3Atlanta Fire - U16B Silver (2002) - CL III E 2 vs.Lanier Sharks 02B Navy - CL III E5

Bracket - Saturday, October 21, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 72443  Scott Hudgens Park  01:00 PM  5 A9 vs A11Atlanta Fire - U16B Silver (2002) - CL III E 1 vs.BPSC 02 Elite - B16U - CL III E2

Bracket - Sunday, October 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 72477  Scott Hudgens Park  10:45 AM  2 A9 vs A4Atlanta Fire - U16B Silver (2002) - CL III E 1 vs.GSA North 02B Red - CL III E1

Bracket - Saturday, November 04, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 72454  Scott Hudgens Park  01:00 PM  5 A9 vs A13Atlanta Fire - U16B Silver (2002) - CL III E 0 vs.Ambush SC B02 Red - CL III E2

Bracket - Saturday, November 11, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 72456  Bethesda Park  11:00 AM  Park A1 vs A9STEAMERS FC 02B Elite - CL III E 5 vs.Atlanta Fire - U16B Silver (2002) - CL III E3

Bracket - Sunday, November 12, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 72412  RYSA  05:00 PM  Fri A6 vs A9RYSA Revolution 02 Blue - CL III E 4 vs.Atlanta Fire - U16B Silver (2002) - CL III E5

Bracket - Sunday, November 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 72419  Scott Hudgens Park  03:30 PM  2 A9 vs A7Atlanta Fire - U16B Silver (2002) - CL III E 4F vs.KSA 02 Elite - B16U - CL III E
Forfeited Game
0

Bracket - Sunday, December 10, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 72463  Rhodes Jordan Park  06:30 PM  3 A2 vs A9UFA Lawrenceville 02B Premier - CL III E 0 vs.Atlanta Fire - U16B Silver (2002) - CL III E0